Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Sortiranje u Excelu
STRANA 1 OD 1
Starcevac Sortiranje u Excelu 20.01.2008. 22:51 T7663

status: user
broj poruka: 318
Pozdrav svim forumasima...

Imam jedan problem sa Excelom, tacnije sa sortiranjem u njemu.

Imam spisak filmova i glavnih glumaca. E, sad.U kolini A su mi nazivi filmova. U koloni B ime prvog glumca, u koloni C ime drugog glumca, u koloni D ime treceg glumca i u koloni E ime cetvrtog glumca.
Hocu da sortiram ovaj spisak po imenima glumaca. Kada idem na Sort on mi samo sortira kolonu B (gde je prvi glumac), a ostali glumci koji su u njigovom redu idu zajedno sa njim.

Da bi Vam bilo malo jasnije evo primera:
U dva reda ima dva filma. U prvom redu je film sa Angelinom Jolie, i ona se nalazi u koloni B. A u drugom redu je isto njen film, gde se ona nalazi u koloni C. Ja sad hocu da sortiram npr. po Angelina Jolie, a on ce mi samo sortirati kolonu B, a C nece.mShvatate?A meni treba svaki film gde ona glumi, bez obzira u kojoj je koloni.

Jeste da je malo zamrseno, ali takav je problem.Sta da radim? Ako i dalje nije jasno, pokusacu da pojasnim jos malo...


Pozzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 20.01.2008. 23:44 #40275

status: user
broj poruka: 711
To ce malo teze... Probaj sa makroima... Standardni Sort u Execlu moze samo da sortira redove ili kolone i to npr sortiraj po A, pa po B, pa po C... Nisam siguran da moze da sortira po kriterijumu: Sortiraj po funkcija(A,B,C)... Predlazem ti da uzmes neki program koji je namenjen pretragama baze filmova pa da sve uvuces u njega...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 20.01.2008. 23:54 #40278

status: user
broj poruka: 146

Ja sam zaboravio da Excel postoji.Od Office-a imam xlview :>
Mislim da je vampir u pravu,trebace ti makroi (i nekoliko kurvi).Pogledaj sledece linkove,mozda nadjes nesto interesantno.Ako ne uspijes,instaliracu Excel,pa cu pokusati da ti pomognem.

http://www.mrexcel.com/tip093.shtml
http://www.mvps.org/dmcritchie/excel/sorting.htm
http://office.tizag.com/excelTutorial/excelsorting.php

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac Re: 21.01.2008. 10:47 #40362

status: user
broj poruka: 318
Hvala vam. llo ne moras da se mucis.

Hvala na predlozima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs