Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Sve probao i nista!!!!
STRANA 1 OD 1
rasha44 Sve probao i nista!!!! 21.01.2008. 17:36 T7687

status: user
broj poruka: 1492
Rezervni kompjuter, nije paljen 20-tak dana. Sad nece nista da pokrene.
MB: Asus P4P800S-X
CPU: Celeron D 2.4Ghz
GPU: Asus Magic Nvidia FX 5200
Memorija: 2x512MB Samsung DDR400
PSU: MS Industrial 350W
HDD: Maxtor Diamond Max 9 80GB
Monitor Samsung SyncMaster 750s

Sa monitorom sam radio na drugim kompjuterima, jedan sam sklapao a drugi cistio od djubreta (oba za mog prijatelja). On radi bez problema. Jedino sto sam ga skidao sa ove masine i kacio na druge.
Kad upalim kompjuter, hdd samo zacvrci malo i dalje se nista ne desava. Nema ni onog beep, kad proverava memoriju. Nikakvi zvucni signali sa ploce. Lampica na ploci se upali, svi ventilatori rade.
Uradio: skinuo bateriju i vratio je posle 10 minuta, Clear CMOS sa dzamperom, otkacio sve sem harda i graficke, menjao memorijske module (stavljao samo jedan, pa drugi).
Skinuo kuler od procesora, da i to proverim, procesor hladan kao led. Izvadio ga i ponovo stavio. Poskidao sve moguce konekcije i ponovo prikljucio.
Maxtora stavio u externi USB Rack. Na drugom kompjuteru ga najnormalnije vidi, sa sve particijama i radi bez problema (naravno samo otvaranje i kopiranje fajlova).
Jedino nisam probao drugo napajanje.

Pre ovoga je sve najnormalnije radilo, iako smo ga zena ili ja koristili samo 2-3 puta nedeljno.

Ploca, procesor ili napajanje????

Nightbird
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 21.01.2008. 17:47 #40409

status: user
broj poruka: 12057

Kad upališ komp, vidi sa unimerm da li ispravljač da je sve napone, probaj na molexima.

Jesi probao da ne prikačiš ništa od periferija, floppy, HDD, CD/DVD, fioku, pa da onda upališ ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga A baterija je puna... 21.01.2008. 17:49 #40411

status: user
broj poruka: 188
Meni je stari Abit tako pobljavio pre par godina zbog prazne baterije

In the silence of the night, when everybody sleeps, somewhere in distance, you can hear windows rebooting ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 21.01.2008. 17:58 #40412

status: user
broj poruka: 609
probaj sa drugim napajanjem...ako nije onda je ploca 99,9%...tih asusa sam se namenjo ihahaj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Nemam unimer, 21.01.2008. 18:27 #40414

status: user
broj poruka: 1492
nazalost. Drugo napajanje cu probati sutra, sad mi treba ovaj kompjuter na kome radim.
Probacu i da stavim drugu bateriju.
Buni me to sto ploca ne daje nikakve zvucne signale i sto je procesor hladan. Cak i da je crk`o, grejao bi se. Znaci da ne dobija struju.
Inace, otkacio sam sve periferije sem fopija i hdd. Probacu i to.
Hvala.
Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev 99,9% 21.01.2008. 19:42 #40429

status: user
broj poruka: 1673
Napajanje, mislim na ispravljac ili sekcija napajanja na ploci, verovatno su elektroliti propali i stajanje je samo pogorsalo njihovo stanje, pogledaj vizuelno kako izgledaju na ploci, da li se neki od njih naduo, a napajanje je najbolje da probas tako sto otkacis sve kablove (sem za 220V) a na neki od mulex-a vezes dve sijalice za kola od oko 20W, jednu na 12V (crna i zuta) drugu na 5V (crna i crvena) i onda kratkospojis pin za Power on sa masom (razlicita je boja zice pa skini neku semu ATX konektora pa ces videti, negde je zelena negde je druge boje i nalazi se skoro u sredini konektora) pa onda izmeris napone na ostalim zicama, narandzasta je 3,3V. A sad ako nemas instrument kao sto si rekao (sad se setih) onda lepo uzmi drugo napajanje za probu. Ako i sa drugim nece onda ces verovatno morati da nadjes nekog ko menja elektrolite na ploci ukoliko se to uopste isplati. Inace i sa neispravnom baterijom ploca bi morala da se budi samo sto bi onda svaki put morao da je ponovo setujes. Nisam imao slucaj da zbog baterije nece da se probudi ploca ali ko zna mozda ima i takvih. Inace savet, dok tako isprobavas, povadi sve sto nije neophodno da ako, nedaj boze do neke havarije, ne ode sve. Otkaci HDD, optiku, memoriju ostavi samo najmanji modul pa onda isprobavaj. Ukoliko nemas iskustva bolje potrazi neciju pomoc dok je jos sve citavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
popovl MS Industrijal! 21.01.2008. 21:27 #40459

status: user
broj poruka: 149
Imao sam ga,isto 350 W.Kad ne palim komp duze vreme nece da se upali.Moras dugo drzati dugme i krenuce.Jedno 10-15 sek.Promena je neminovna.Mada u radu nije se nesto primetilo,osim `paljenja na kurblu`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 21.01.2008. 21:35 #40460

status: user
broj poruka: 5696
Napajanje ili ploca, i jedno i drugo ne valja (-X i MSi). U ovakvim slucajevima CR2032 baterija nema ama bas nikakvog udela, naprosto su ovo tipicni simptomi za nesto sto se zove `bad caps`


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: MS Industrijal! 21.01.2008. 21:54 #40463

status: user
broj poruka: 1492
Izvinjavam se, moja greska. Malopre sam skidao napajanje i video da je LC Power LC6550. Koliko sam ga cesto koristio svedoci to da na ventilatoru (12cm) gotovo da nema prasine.
Stavio novu bateriju i nema veze - kao sto rece MACHINE. Otkacio sve zivo sem CPU i grafike. Menjao mesta memorijskom modulu i nista. Garantovano je ploca, jer je i posle 10 minuta rada na prazno sve hladno. I memorija i heatsink od kulera na procesoru.
Cekam jos da se komsija elektricar vrati kuci, pa da premerim napone na napajanju.
Svi elektroliti, posebno sam zagledao one oko procesora, izgledaju normalno. Vec su mi jednom menjali elektrolite na staroj Gigabyte ploci, pa znam kako izgledaju kad se naduju.

Moracu da zovem Nemanju i da se sa njim dogovorim kad moze da pogleda ploce. Imam jos i P4P800-X koja ne radi. Mozda ce od 2 moci da se napravi jedna koja radi.

Hvali svima na pomoci.
Ovde, ocigledno, pomaze samo dobar majstor ili bacanje u djubre.
Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: MS Industrijal! 22.01.2008. 00:38 #40489

status: user
broj poruka: 5696
Moguce je da je LC, to nije GP verzija. Na prekidac ugasi PSU. Skini ATX i P4 konektor i iskaci FDD, na konektoru spajalicom spoji zelenu zicu (PS-ON) i crnu (masa). Prekidac na ON. Vidi da li radi: ventilator na napajanju, da li izbacuje opticke uredjaje...ako ne onda je napajanje, ako radi onda je najverovatnije ploca: proveri da li ima iscurelih ili naduvanih elektrolita, ako nema onda su verovatno sasuseni...zamena istih ce verovatno resiti stvar, ali ne tipujem da je samo to...javi!


- R a v e n L o r d -

:: Izvinjavam se, moja greska. Malopre sam skidao napajanje i video da je LC Power LC6550. Koliko sam ga cesto koristio svedoci to da na ventilatoru (12cm) gotovo da nema prasine
:: Stavio novu bateriju i nema veze - kao sto rece MACHINE. Otkacio sve zivo sem CPU i grafike. Menjao mesta memorijskom modulu i nista. Garantovano je ploca, jer je i posle 10 minuta rada na prazno sve hladno. I memorija i heatsink od kulera na procesoru.
:: Cekam jos da se komsija elektricar vrati kuci, pa da premerim napone na napajanju
:: Svi elektroliti, posebno sam zagledao one oko procesora, izgledaju normalno. Vec su mi jednom menjali elektrolite na staroj Gigabyte ploci, pa znam kako izgledaju kad se naduju
::
:: Moracu da zovem Nemanju i da se sa njim dogovorim kad moze da pogleda ploce. Imam jos i P4P800-X koja ne radi. Mozda ce od 2 moci da se napravi jedna koja radi
::
:: Hvali svima na pomoci
:: Ovde, ocigledno, pomaze samo dobar majstor ili bacanje u djubre
:: Nightbird
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 @MACHINE 22.01.2008. 01:07 #40497

status: user
broj poruka: 1492
Ne mogu sad da radim nista, jer mi je zena otisla na spavanje (u toj sobi je rezervni komp). Ionako sam nameravao da sutra (danas:-)) sebi kupim LC Power Silent Giant Green Power (LC6550GP), mnogo mi se dopada. Onda cu Chieftec sa ovog kompjutera da probebacim na drugi. Ako ne proradi, zovem `servispc`.
Javljam u svakom slucaju.
Hvala jos jednom.
P.S. Elektroliti svi izgledaju OK. Ako ne valjaju, onda su sasuseni. I, zamalo da zaboravim, bio mi je komsija elektricar i izmerili smo napon. Na moleksima i P4 konektoru daje 12V.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: @MACHINE 22.01.2008. 02:06 #40508

status: user
broj poruka: 5696
onda je ploca definitivno, pokusaj da ga palis vise puta simultano. Onda ga ostavi jedno vreme da vrti tako ventilatore u prazno (dok se kondenzatori ne napune). Iskljuci ga i upali ponovo. Ako ti se POST-uje i imas sliku onda su elektroliti...


- R a v e n L o r d -

:: Ne mogu sad da radim nista, jer mi je zena otisla na spavanje (u toj sobi je rezervni komp). Ionako sam nameravao da sutra (danas:-)) sebi kupim LC Power Silent Giant Green Power (LC6550GP), mnogo mi se dopada. Onda cu Chieftec sa ovog kompjutera da probebacim na drugi. Ako ne proradi, zovem `servispc`
:: Javljam u svakom slucaju
:: Hvala jos jednom
:: P.S. Elektroliti svi izgledaju OK. Ako ne valjaju, onda su sasuseni. I, zamalo da zaboravim, bio mi je komsija elektricar i izmerili smo napon. Na moleksima i P4 konektoru daje 12V
::
:: Nightbird
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Obavestenje!! 23.01.2008. 15:33 #40741

status: user
broj poruka: 1492
Da vas obavestim kako se cela stvar zavrsila.
Danas sam odneo plocu kod Nemanje - ServicPc. Covek je ukljucio i sve radi bez problema. Rekao mi je da ga ne bi cudilo ako i kod mene proradi, kad sve opet namontiram. Evo, ovo pisem sa tog rezervnog kompjutera.

Ploca se prosetala do Banovog brda, kresnula se kod majstora, i odlucila da nije lose da ponovo pocne da radi. A ja sto sam bio na ivici infarkta?:)))) Boli nju.
Ipak, ima nesto dobro u svemu ovom. Najzad sam proverio i drugu plocu, koja je crkla letos. Uginula nacisto, riknuo chipset.

Jos jednom hvala svima na pomoci.
Pozz.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Obavestenje!! 23.01.2008. 16:52 #40747

status: user
broj poruka: 5696
Pa jedino ako su bili kontakti za RAM, CPU...jesi li je namontirao kod sebe ponovo, ako radi super...


- R a v e n L o r d -

:: Da vas obavestim kako se cela stvar zavrsila
:: Danas sam odneo plocu kod Nemanje - ServicPc. Covek je ukljucio i sve radi bez problema. Rekao mi je da ga ne bi cudilo ako i kod mene proradi, kad sve opet namontiram. Evo, ovo pisem sa tog rezervnog kompjutera
::
:: Ploca se prosetala do Banovog brda, kresnula se kod majstora, i odlucila da nije lose da ponovo pocne da radi. A ja sto sam bio na ivici infarkta?:)))) Boli nju
:: Ipak, ima nesto dobro u svemu ovom. Najzad sam proverio i drugu plocu, koja je crkla letos. Uginula nacisto, riknuo chipset
::
:: Jos jednom hvala svima na pomoci
:: Pozz.
::
:: Nightbird
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs