Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
cpu ratio nece jace od x 15 ?
STRANA 1 OD 1
miquelle cpu ratio nece jace od x 15 ? 21.01.2008. 20:57 T7698

status: user
broj poruka: 12
dakle,drugari,prvo da se zahvalim svima koji su mi sugestijama pomogli oko izbora monitora za audio rad,izbor je pao na asus vw 222,za sada je sve i preko mojih ocekivanja,sjsjan monitor za moje potrebe,22`,sirok horizontalni pregled,ukratko odmor za oci...
no,da predjem na drugi deo mog `problema`.s`obzirom da je dosta vas jako dobro upuceno u overclocking racunara,a posedujem procesor koji je upravo i namenjen u takve svrhe,molio bih nekoga ko pouzdano zna da mi objasni kako da to izvedem.naime,radi se o athlonu 64x2 5000+BlackEdition-u,koji je hladjen Thermaltake-ovim TMG A1 cooler-om,ploca je gigabyte ga- m61p-s3,sa promenjenim cooler-om na chipsetu,stavio sam cooler master-ov blue ice.Ram je transcend-ov 2 x 1GB na 800MHz(za sada,mada planiram jos 2 GB,samo cu morati izgleda i tu nesto da podesim u windowsu da bi prepoznao svih 4 GB),hdd je WD 4000AKS(400GB,16MB cache)i napajanje mi je MSi 550 pro
ne znam koliko su navedeni podaci od znacaja,ali eto cisto mozda i jesu.dakle,procesor po default-u radi na 2.61 GHz.CPU ratio je u biosu bio podesen na AUTO,ja sam ga manuelno podesio na x 15,sto znaci da sam podigao cpu frequency na 15 x 200MHz(FSB)= 3 GHz.bez diranja ostalih parametara se sistem bez problema podigao,update-ovao nov podatak i otvorio windows gde mi uredno prijavljuje 3.01 GHz.u bios-u mi ni sistemska ni procesorska temperatura ne prelaze 28-29 stepeni.
mene zanima,posto imam jos lufta u CPU ratio-u do x 19 (dakle do 3.8GHz),da li je izvodljivo,i sta treba da se uradi,posto sam posle probao i na x 16,bez diranja ostalih parametara,medjutim sistem nije hteo da se podigne.
izvinite na ovolikom smaranju,cisto me zanima da li i sta moze(i do koje vrednosti CPU ratio-a).i sta da se uradi da windows eventualno prepozna jos 2 GB RAM-a?
hvala unapred i pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 21.01.2008. 21:08 #40449

status: user
broj poruka: 4506



`Svaka cast` za izbor i onima koji su te posavetovali, ovo ostalo inekako ali pobogu gde uze msi i to za najbitniju komponentu ?sad je kasno da bilo sta komentarisem....win 64 - bitni cita 4 gb normalno ali ti verovatno pitas za 32-bitni...ima jedan mali tweek za to, iz googlaj ili ce ti vec neko reci , spominjali su na forumu.....a sto se tice klokovanja, budi prezadovoljan sa ta 3 ghz , to je odlican rezultat za amd i ne forsiraj previse, to je default klok za 6000 +...mada kako ti hoces....

may the force be with you
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 21.01.2008. 21:14 #40455

status: user
broj poruka: 1424
ovo je odgovor na tvoje pitanje

http://www.tomshardware.com/2007/10/22/budget_overclocker/page5.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
popovl dodaj voltaze.. 21.01.2008. 21:18 #40457

status: user
broj poruka: 149
Malo podigni voltazu na procesor,za jedan korak,ako se upali,proveri malo rad,dovolno je da ga provozas kroz igre ili eventualno kroz Orthos nekih 20-30 minuta.
Tad ti ram radi na 858 MHz,treba da stavis 5-5-5-18-CR1,na 2 V.I ja imam Transcend Jet Ram.
Ocekuj da ce ti raditi 3,2 GHz na 1,35-1,4 V,a ram stavi na 667,jer ce tad ploca postaviti DDR mnozioc na 8,tj. RAM ce raditi na 800 MHz (5-5-5-15 CR1@2 V).
Sve u svemu postepeno dizi mnozioc,ili FSB,kontrolisi rad memorije,kojoj je maksimum oko 960 MHz 5-5-5-18-CR2@2,1 V.Krajnji maximum za procesor je negde oko 3,4 (pretpostavka) uz 1,5 V,ali to ti nebih preporucio za svakodnevnu upotrebu.3,2 ti je sasvim dovoljno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miquelle reply 21.01.2008. 21:36 #40461

status: user
broj poruka: 12
o.k.`ajde ovako da gledamo na stvari.da ne ulazimo u polemike sta je dobro a sta ne.ovu konfiguraciju sam ionako dobio fakticki bez dinara doplate u transakciji gde sam dao moj stari p4 na 3.4 GHz,2 GB ddr na 400 MHz i gigabyte ga 8i865 g-rh plocu i hdd maxtor 250 GB 16 MB cache-a.
jedina investivcija mi je bila doplata od nekih 150 e za monitor asus vw222.
najmani mi je problem da uzmem neko jace napajanje,antec phantom ili sl...mada ni sa ovim koje je trenutno kod mene dosad nisam imao nikad ni jedan jedini problem,a stari komp mi je reeeeetko radio ispod 70%opterecenja.
da nisam nasao varijantu da dobro prodam stari komp,verovatno ga jos ne bih ni menjao.za sada je sa ovom novom konfiguracijom primetio vidna i znacajna razlika.
kazem,stvarno nisam u fazonu da jurim bezglavo za naj,naj,naj...novijim dostignucima,jer mi je bitno da imam stabilan sistem i kad mi dodje covek da snimamo,da ne bude neprijatnih iznenadjenja.pitao sam da ako neko zna setup ili proceduru,pomogne.znaci,tu smo gde smo sa konfiguracijom..ajde,pretpostavimo,ako je to bas od tolikog znacaja da je u pitanju neko chiftec napajanje 400+w ili taj antec phantom.
ja prosto pitam sta treba uraditi.u principu,mogu da guram i sa ovih 3 GHz,cisto me zanima da li je moguce iskoristiti ostatak potencijala.
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miquelle reply2 21.01.2008. 21:40 #40462

status: user
broj poruka: 12
hvala ti, POPOVL,tek sad sam procitao i tvoj odgovor.pokusacu kao sto si rekao.a sto se tice testova,meni su jedino merodavni oni iz audio-segmenta,AK VST,soonox benchmark i sl.....jer mi komp jedino i iskljucivo sluzi u te svrhe.
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
popovl Baci pogled... 21.01.2008. 21:57 #40464

status: user
broj poruka: 149
Ovo sam ja postigao,pa ti moze biti od koristi.

http://www.elitesecurity.org/t42504-9-Overclock-rezultati-samo-ovoj-temi

Rekao sam ovo nije za svakodnavnu upotrebu,3,2 meni radi na 1,4 V,uz CPU/DDR Rotio 8,tj na 800 MHz (5-5-5-15 CR1@2 V).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs