Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Ljudi pomagajte!
STRANA 1 OD 1
psihoyu Ljudi pomagajte! 22.01.2008. 19:53 T7725

status: user
broj poruka: 1191
E vako imam na kucnom PC-u XP sa SP3 i spojen je na Linksys ruter WAG200G preko UTP kabla,a imam i laptop Toshiba sa Vistom Home premium SP1 i on je spojen na ruter integrisanom wirless G karticom i imam jedan problem koji me izludjuje,ispizduje,znaci ne znam sta da radim vise!
Net radi na oba kompa bez problema,mogu da pristupim Remote Desktop sa laptopa na kucni PC i radi extra,cak sad kucam sa laptopa,a na kucnom XP-u sam. Medjutim ono sto me jebe pa rastura je to sto mreza ne radi kako treba jer se racunari ne vide na Network (places),na XP mu mi kaze da je `workgroup HOME nedostupna i da kontaktiram admina`,a na Visti ne kaze nista,smo ne vidi drugi komp.
Mrezna podesavanja su ostavljena na automatic da to ruter odradi i radilo je sve do jaja do pre dan,dva i sad nece da radi nikako,probao sam i rucno da podesavam IP adrese i nece o5. Firewall nije ukljucen ni na Visti ni na XP-u,ni na ruteru.
Pa brate ne znam sta da radim!
Kad ih pingujem odazivaju se oba racunara.
Dajte mi neki savet,a da on ne podrazumeva XP na laptop jer imam oridjinale Vistu.
U cemu moze biti problem!?!?
Jedino cega mogu da se setim je to da je zbrku napravilo to sto sam do nedavno drzao laptop prilkljucen na ruter UTP kablom i plus wi-fi je bio ukljucen i tad mi je mreza radila samo kad restartujem oba komap u isto vreme!
Dajte neke savete rodjaci poludecu.
Ako trebaju jos neke informacije samo pitajte!
Sramota me da ne mogu ovu glupost da resim!
Pa nemoguce da niko ne zna sta moze biti problem?
De su mozgovi ETF-a, VETS-a ili drugih skola?


Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub glupi win 22.01.2008. 20:54 #40642

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav,

chim ti radi ping znachi da su ok umrezeni shto se tiche hardware-a... a za soft deo...pa ovako...
vidi na oba kompa da li ti je ukljuchen netbios (treba da bude ukljuchen) ...to cesh da vidish kada odesh na ptcp/ip protokol pa na `properties` ... takodje treba da ti bude podesheno da automatski dobijaju adrese i dns ...
onda na ruteru podesi da tvoji kompovi dobijaju statichke (MAC reserved) adrese ...tj da ti desktop bude recimo 10.0.0.7 a laptop 10.0.0.8
e da, treba josh da ukljuchish `Client for microsoft networks` i `File and printer sharing` a to ukljuchijesh na start->settings->network connections pa desno dugme-properties na mreznu kartu (LAN/Wlan) ...mada to cenim da vec znash :-)
e onda idesh desno dugme-properties na `My computer` i tamo pod network identification stavish za workgroup neki naziv ALI na OBA kompa mora bude isto ...stavi recimo `WORKGROUP` ....

e onda oba resetuj....i napravi po neki share na oba kompa....
....desni klik na neki folder pa na sharing....just enable file sharing....
sa otvori windows explorer i ukucaj bez navodnika `.0.0.8` ukucavash adresu onog drugog kompa...znachi ako kucash za desktopa onda ubacujesh adresu laptopa... :-)

vrlo je moguce da sam zeznuo kose crte kad sam kucao pa nije // nego \ to ne znam napamet... :-) pa probaj....

trebalo bi da radi....kada ti otvori drugi komp videcesh sve shto je shareovano i savetujem ti da napravish shotcut ili da dodash tu adresu u favorites/bookmarks ....
posle ti dolazi na red tezi deo posla a to je zezanje sa firewall-ovima, i slichnim programima... srecno....

microsoftov smb protokol je teshka nedovrshena glupost koja im nikada nije radila pa zato ima problema da se kompovi `vide` ...

pozdrav, dragoljub



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 22.01.2008. 22:00 #40652

status: user
broj poruka: 146

`Workgroup is not accessible...`

Moras da prodjes postupak kreiranja nove mreze (`Set up a home...`).NetBIOS nije neophodan i nije uzrok poruke.Desavalo mi se i sa XP/XP i sa XP/Vista kombinacijom,mada prisustvo Viste u mrezi nema nikakve veze sa problemom,vec ovo sto je ddragoljub pomenuo - lose optimizovani usluzni protokoli i paketi.
Inace,najefikasniji i najmanje popularan lijek za ovaj problem jeste reinstall kompletnog OS-a (mislim na XP),nazalost.Ako pokusas da pristupis mrezi u vrijeme dok si konektovan na internet,velika je vjerovatnoca da ces dobiti istu poruku.
Ja sam pokusavao na nekoliko nacina da rijesim problem,ali ni instrukcije sa `microsoft related` izvora nijesu imale efekta.Zato sam se vratio starom,nepouzdanom metodu wizarda sa pocetka ovog posta.

`Vista ne vidi XP`

Download-uj LLTD kao zakrpu (microsoft.com),instaliraj je na XP-u,zatim idi u :
Vista - Control Panel - Network and internet - Network map
i vidjeces svoj XP PC.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 23.01.2008. 22:16 #40808

status: user
broj poruka: 1191
Resio sam problem sa reinstaliranje drajvera za wireless karticu na laptopu.
Znaci izasao drajver pre 2 dana.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs