Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Bem ti racunare vise!!!!!!
STRANA 1 OD 1
andrejnp Bem ti racunare vise!!!!!! 22.01.2008. 23:31 T7730

status: user
broj poruka: 486

Sledeca konfiguracija!!!!
AMD 3.2 939
A8N5-X Asus
2x512ddr /400
WD 160 HDD
Gigabyte 1600XT
450 wati Microlab

Desava se sledece da kada se dize sistem slika toliko treperi da je nemoguce dav puta mi se desilo da komp nije hteo udje u bios nego zakuje!

Kada se kompijuter upali sve radi neko vreme ok ali posle nekog vremena zakuje to jest iskljuci se. Proveravao sam sve kablove stavljao drugo npajanje isto se desava.

Sve je do pre sat vremena radilo kako treba!!


Sumnjam konkretno u graficku ili u monotiro mada nije ni iskljuceno da nije ni ploca!!!!!

Temperatura grafikce je 48 -63 max procesora je 35-43 a ploce je 30-40....

Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!!!!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele ... 22.01.2008. 23:53 #40661

status: user
broj poruka: 1532
Prvo resetuj CMOS.

Da li si overklokovao ?

Nece biti da je monitor jer kazes da se komp `zakuje`, a to monitor ne moze da ucini i da hoce. Kazes da nije problem u napajanju. Moze biti:

a) memorija
- izvadi jedan modul pa probaj, a onda izvadi drugi i probaj samo sa drugim modulom
- raspakuj Gold Memory na floppy, pa digni sistem sa flopija i pusti da iztestira memoriju

b) graficka
- probaj drugu u svom kompu

Malo verovatno da je ploca, no pogledaj kako izgleda vizuelno, da li se sta `naduvalo` ili `razlepilo`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Znas sta me najvise buni!!!! 23.01.2008. 00:12 #40663

status: user
broj poruka: 486


Sto slika kad udjem u biosu drhti, trese nema sanse nisata da se procita!!! NE zakiva savki put nego kat kad. A i moguce da su oba ova microlab npajanja skart i da su pri izdahu. Probacu psole da skinem sa drugog kompa napajanje neko kvalitetnijue!!!

Prosao je malopre 3dmark 2006 rekoh pokazace ako je graficka!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Bem ti racunare vise!!!!!! 23.01.2008. 00:14 #40664

status: user
broj poruka: 5696
Prvo napajanje...a koji je monitor sto ne navede? Mrznjenje nece od monitora...ali moze od ploce, posebno je NF4 je strasno bugovit, ali to ipak nije -X ploca, nemoj da bunis narod pa stavljas `povlaka iks` model je A8N5X


- R a v e n L o r d -

::
:: Sledeca konfiguracija!!!
:: AMD 3.2 93
:: A8N5-X Asu
:: 2x512ddr /40
:: WD 160 HD
:: Gigabyte 1600X
:: 450 wati Microla
::
:: Desava se sledece da kada se dize sistem slika toliko treperi da je nemoguce dav puta mi se desilo da komp nije hteo udje u bios nego zakuje
::
:: Kada se kompijuter upali sve radi neko vreme ok ali posle nekog vremena zakuje to jest iskljuci se. Proveravao sam sve kablove stavljao drugo npajanje isto se desava
::
:: Sve je do pre sat vremena radilo kako treba!
::
::
:: Sumnjam konkretno u graficku ili u monotiro mada nije ni iskljuceno da nije ni ploca!!!!
::
:: Temperatura grafikce je 48 -63 max procesora je 35-43 a ploce je 30-40...
::
:: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!!!
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke Bem ti racunare vise!!!!! 23.01.2008. 02:24 #40680

status: user
broj poruka: 384
Pretpostavicu da je napajanje, imao sam slican problem na jednom starom kompu, slika je treperela u ritmu brujanja ventilatora na napajanju....probaj prvo sa tim


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Jebeno NAPAJANJE!!!! 23.01.2008. 02:53 #40683

status: user
broj poruka: 486



Ovo koje je bilo u komp crklo a ovo koje sam imao kao rezervu riklnulo i ono razlog nepoznat a nije radilo mozda 2 meseca!!!!!!!!!!

Hvala vam puno!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Jebeno NAPAJANJE!!!! 23.01.2008. 11:31 #40707

status: user
broj poruka: 5696
Rekoh li ja napajanje?! Dakle, oba napajanja su felericna?! Predpostavljam da si probao trece, firmirano?! BC, eveo ti pouke za sva kvalitetna napajanja marki: JNC, ANS, Microlab, Neo/BlueBerry, Frontier, Deer, MSi, Vito, Unitek, Hiper, KME...


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: Ovo koje je bilo u komp crklo a ovo koje sam imao kao rezervu riklnulo i ono razlog nepoznat a nije radilo mozda 2 meseca!!!!!!!!!!
::
:: Hvala vam puno!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele He he 23.01.2008. 12:23 #40715

status: user
broj poruka: 1532
ANS ostaje !

Kako drugacije ljudi da cuju moja iskustva o jeftinim komponentama :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: He he 23.01.2008. 12:58 #40718

status: user
broj poruka: 5696
Ako ti nesto zacrkne nemoj posle da kukas i pitas sta je moglo da prezivi od komponenti osim AMDa, RCa...jel` ti operises pacijente kineskim skalpelom od kaljene bizuterije ili nekim rezerima iz USA, GER, SWE, JPN...??? Mog caleta su nakon operacije bruha (hernia) 90-ih zasivali kineskim koncem koji je uticao da se rana upali i od rutinske operacije umesto 2-3 dana lezanja proveo je citavih 20 dana i posle toga jos toliko kuburio sa infekcijama oko savova. Slicno je prosla moja devojka nakon skidanja jednog veceg mladeza...to ti je tuga na pojedinim nasim klinikama


- R a v e n L o r d -

:: ANS ostaje !
::
:: Kako drugacije ljudi da cuju moja iskustva o jeftinim komponentama :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele ... 23.01.2008. 13:18 #40720

status: user
broj poruka: 1532
Pa nisam nikome drugom preporucio da uzme ANS, ja to na licnu odgovornost. Da priznam, nije mi svejedno (ovo izjavljujem zbog drugih korisnika da ne bi sledili moj primer).

Inace, u mom kompu se naslo kao zamena kada je neko prethodno riknulo. Reko, drzacu ga dok traje... i jos traje. Naravno da cu da menjam, ali ne sada.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs