Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
ram, ploca, ili modem, sta je problem
STRANA 1 OD 1
nurius ram, ploca, ili modem, sta je problem 25.01.2008. 10:53 T7769

status: user
broj poruka: 113
Imam problem koji bas nervira... Desava mi se to da mi komp odjednom samo zamrzne i mogu samo da ga restartujem... To mi se u 90% slucajeva desava samo kad ne radim nista(kad ga ostavim da radi nocu ili ako odem od kuce)... Dok nisam poceo da koristim adsl nije bilo nikakvih problema, ponovo sam podigao sistemm koristim kaspersky, menjao napajanje na cooler master... Prosek zamrzavanja je jednom u 2 dana... Jednom nisam koristio adsl 5 dana i nije bilo problema ali mi je malo cudno da moze modem da utice na to, povezan mi je preko usb-a, i kod neobeeja sam...
Komp je 4800+, asus m2n4-sli, 2gb ram 800 elixir, 8500gt, ms industr kuciste i napajanje...
help jer stvarno ovo ovako smara...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 25.01.2008. 10:59 #41006

status: user
broj poruka: 609

ako je moguce prebaci ga na mrezu...zna da pravi takve i slicne probleme preko usb-a..pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re: 25.01.2008. 11:14 #41010

status: user
broj poruka: 5696
najverovatnije je to sto je vlajkic rekao, ADSL baci preko UTP kabla na LAN kartu.

Preporuka: zameni taj krs od napajanja i memorije, instaliraj Eset Smart Security 3...


- R a v e n L o r d -

::
:: ako je moguce prebaci ga na mrezu...zna da pravi takve i slicne probleme preko usb-a..poz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Giski uh 25.01.2008. 11:19 #41011

status: user
broj poruka: 126

bas uh i ja sammuku mucio dugo sa tim i u mom slucaju je bilo napajanje imamneki prekid na npajanju i kad god neko malo gurne kuciste samo se zamrzne i to je to ...ne bi znaod aja nisam slucajnu gurnuo zice i blokirao preporucujem da probas i ti isto da nije neki kontakt .ako ne onda :((((((((((((( poslusaj i druge savete .srecno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Modem 25.01.2008. 15:46 #41060

status: user
broj poruka: 1492
I ja sam imao problem sa ADSL modemom. Meni je znao da se resetuje i pokaze BSOD sa greskom STOP 0x0000001D ili STOP 0x000000A Stop Error Occurs in Ndis.sys.
Problem je sto se svadjaju drajveri Tcpip.sys i Ndis.sys, posebno ako imas instaliran i dial-up modem. Pronasao sam gomilu saveta, sto na Microsoftovom sto na drugim sajtovima. Da ne duzim, u odredjenim kombinacijama moras da imas noviju verziju Ndis.sys.
Sredio sam stvar, ali se povremeno problem ponavljao. Na kraju mi je pukao film, kupio sam ruter i ubo ga na LAN kartu na ploci. Sad sve peva. ADSL modem sam prebacio na rezervni kompjuter u drugoj sobi, jer mi je to jednostavnije nego da vucem liniju od jedno 15m od jednog do drugog kompjutera.
Zakljucak, poslusaj prethoden savete i prebaci ga na mreznu karticu.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nurius hm 27.01.2008. 01:49 #41280

status: user
broj poruka: 113
pa jedino to, da kupim ruter pa da tako povezem na mreznu...
a znaci ne moze biti ram problem, jedino to se razmisljam ali mi je cudno da se tako ponasa?
jer ako niko ne misli da je ram onda cu morati nesto da preduzmem povodom tog modema, da im trazim da mi daju neki drugi...
hvala
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs