Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Konfiguracija rutera kod adsl konekcije (glup sam pa šta)
STRANA 1 OD 1
agocevic Konfiguracija rutera kod adsl konekcije (glup sam pa šta) 26.01.2008. 01:04 T7785

status: user
broj poruka: 31
Imam telekom ADSL konekciju i hteo sam da napravim mrežu u kući.Kupio sam asusov ruter povezao sve kako je pisalo podesio kartice na automatski IP umrežio računara ali interneta NEMA...šmrc...Zašto???šta tu treba da se konfiguriše.Malo me uputite pa ću pročačkati.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Telekom ruter... 26.01.2008. 01:30 #41127

status: user
broj poruka: 9384
... i vecina drugih rutera zadaju, kada su DHCP serveri, IP adrese klijentima u rasponu 192.168.x.x. Problem nastaje kad ruter dobije WAN ulaznu adresu istu kao i onu koju i sam zadaje, pa se jednostavno zbuni. Problem ces resiti lako (pod uslovom da si telekom ruter zabo u WAN port).

Udji u podesavanje Asusovog rutera i namesti da mu je LAN adresa 10.10.0.1 i da ih zadaje klijentima u istom tom rasponu, sto je i logicno... Dakle recimo neka im zadaje adrese od 10.10.0.2 do 10.10.0.100
Ovo bi trebalo da proradi. Problem se javlja sa telekomovim ADSL ruterom i vecinom drugih rutera. Sa tim Asusom nisam radio ali mislim da ce ti posle ovoga proraditi. Ako ne proradi eto bar TIPa za vlasnike TP-Linka i Telekomovog sharenisha :-))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 26.01.2008. 01:31 #41128

status: user
broj poruka: 1454

Probaj manuelno da podesis IP adrese, tako sam ja oduvek radio. Racunari moraju da budu u istoj workgrupi i jedan mora da bude primarni ili glavni, tako nesto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 26.01.2008. 02:51 #41129

status: user
broj poruka: 3529
Ma samo prospartaj malo po forumu i sekciji za umrezavanje i videces, vec smo puno puta pisali o tome!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs