Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Software za driver(e) :)
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Software za driver(e) :) 28.01.2008. 20:06 T7837

status: user
broj poruka: 568

Narode, koji program koristiti koji nakon instalacije cistog WinXP sp2 pro moze da backup-uje sve drajvere od hardware-a, kako bi nakon ponovne instalacije istog os-a na istoj masini kasnije mogao ubaciti drajvere koje sam backup-ovao sa par klikova ?

Ili jos bolje, koji program korisiti i kako ubaciti te drajvere u sam instalacioni disk XP-a, molio bih za savet??

Kakva su Vasa iskustva ??

Pozz svima.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Bolje resenje 28.01.2008. 20:24 #41544

status: user
broj poruka: 844
Mislim da ti je mnogo bolje kad instaliras cist OS, sve drajvere, programe i sve to lepo podesis i prilagodis sebi, da napravis iage hard diska sa norton Ghostom ili acronis true image
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 28.01.2008. 20:26 #41545

status: user
broj poruka: 146


1. Driver Magician za backup drajvera (Driver backup - Search all drivers - izaberes koje/sta zelis da sacuvas)

2. `Ubacivanje` odredjenih drajvera u instalacioni disk OS-a je Sizifov posao,dok je neke jednostavno integrisati.Pisali smo ovdje,nekoliko puta,o slipstreamingu - manuelnom ili auto,koristeci,recimo,program nlite.Na Internetu imas vizuelizovanih vodica i tutorijala koliko hoces,samo malo vremena i volje je potrebno.Ako hoces da ubacis drajvere za npr. graficku ili zvucnu,onda ces se muciti manuelnim metodom.

Cini mi se da je shkomijev predlog najbolji.
Probaj i program koji je liman predlozio,mozda je bolji od DM.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Poslusaj Shkomija 28.01.2008. 22:11 #41551

status: user
broj poruka: 7761
Ako nista drugo kasnije ces ustedeti puno vremena umesto reinstalacije sistema samo format i ghost, za 25 minuta ceo sistem sa sitnim softverom, i sve podeseno kako tebi odgovara.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Backup i backup 28.01.2008. 22:16 #41552

status: user
broj poruka: 1492
Probao sam nekoliko programa za backup drajvera i nijedan nije mnogo siguran.
Zasto bi svaki cas reinstalirao Windows. Jedom nedeljno napravi backup sistemske particije sa Ghost-om ili Acronis True Image Home i resio si problem. Baci backupe na drugi hdd ili ih narezi na DVD, oni bar nisu skupi.

Ja nisam reinstalirao Windows vise od 2 godine, a stalno probam neke programe ili instaliram nove verzije onih koje stalno koristim. Napravim backup, instaliram nekoliko programa, vidim kako se ponasaju i da li mi odgovaraju i ne zezaju sitem. Onda vratim backup i instaliram ono sto mi odgovara. 100% siguran metod.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 28.01.2008. 22:45 #41560

status: user
broj poruka: 1673
Ako koristis Norton Ghost onda da skrenem paznju na moguci problem sa nekim verzijama. Sa FAT32 je radila svaka verzija, sa NTFS-om se javljao problem sa nekim verzijama, Ghost kreira image, image radi sa doticnog diska i sve je ok, ubacis novi hard i normalno ghostujes sa starog na novi, probas sve radi, kad uklonis stari hard sa novog vise nece da podigne sistem. Zato sam i digao ruke od njega i presao na Acronis koji radi savrseno i nema prethodni problem. Verovatno je do sada ta greska otklonjena ali pre rusenja mosta potrazi rezervni putic.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Jos malo o backupu 28.01.2008. 23:02 #41564

status: user
broj poruka: 1492
Ako budes koristio Ghost 12 ili Acronis True Image, napravi bootable Recovery CD, sto oba programa imaju u svojim opcijama.
Najsigurnije vracanje particije u prethodno stanje, sa image fajlom koji odaberes, je sa tog CD-a, odnosno iz DOS-a. Mislim da oba programa koriste Dr. Dos (za Acronis sam siguran).
Tako ce ti sistem biti potpuno miran (neaktivan) i image particije biti potpuno preslikan.
Mozda sam ja paranoican, ali ne verujem u backup dok Windows radi posto je uvek neki od procesa aktivan i uvek postoji mogucnost da se nesto zezne, bez obzira koliko su usavrsili backup software.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 29.01.2008. 00:42 #41586

status: user
broj poruka: 4506



jos jedan glas za norton ghost....koristim ga vec duze vreme....zavrsis posao i obijes nov, cist win za par minuta...


Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Backup i backup 29.01.2008. 00:45 #41588

status: user
broj poruka: 4506



:: Probao sam nekoliko programa za backup drajvera i nijedan nije mnogo siguran
:: Zasto bi svaki cas reinstalirao Windows. Jedom nedeljno napravi backup sistemske particije sa Ghost-om ili Acronis True Image Home i resio si problem. Baci backupe na drugi hdd ili ih narezi na DVD, oni bar nisu skupi.
::
:: Ja nisam reinstalirao Windows vise od 2 godine, a stalno probam neke programe ili instaliram nove verzije onih koje stalno koristim. Napravim backup, instaliram nekoliko programa, vidim kako se ponasaju i da li mi odgovaraju i ne zezaju sitem. Onda vratim backup i instaliram ono sto mi odgovara. 100% siguran metod
::
:: Nightbird
::
::

pametno....

Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Evo rezultata... 29.01.2008. 00:57 #41595

status: user
broj poruka: 568
Hvala svima na iscrpnim odgovorima, da jos malo pojasnim oko `ceste` reinstalacije os-a, na mom racunaru koristim XP koji je star bar 2 godine, ali na racunaru na kojem imam jednog pubertetliju `repera` i jednog cetvorogodisnjaka koji cepa sve od Dore do Nindza kornjaca, malo-malo pa neki problem, zadnji je bio `NTLDR file is missing` = BEDAK.

Par pitanja, upravo sam napravio Ghost image sa Norton Ghost-om pokrenutim sa Hiren`s boot diska, vidim da tamo ima i Acronis (nisam zapamtio verzije).

1. da li postoji bilo kakav problem koji moze da nastane prilikom pravljenja image-a, odnosno rada operativnog sistema koji se dobije iz image-a ?
2. koji program koristiti, tacnije koju verziju Ghosta, a koju Acronisa ?

Najveci problem mi predstavlja sva instalacija nakon samog os-a, sav taj software za pubertetliju i sve te igre za `Donatela` :) kako to resiti na backup kad je taj win tezak 30-40gb ?? :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Evo rezultata... 29.01.2008. 01:37 #41603

status: user
broj poruka: 1492
Nema nikakvih problema. Ja sam ni sam neznam koliko puta `presvlacio` backup image preko sistemske particije.
Samo moras da budes strasno pazljiv kad to radis, da ne bi slucajno image bacio na neku drugu particiju i tako sjb sistem (desilo se mom sinu).
Ja radim ovako, a ti vidi da li ti odgovara. Na jednoj od particija (kod mene G:) imam folder Backup i u njemu dva subfoldera, Ghost i Acronis. Svaki backup obelezavam datumom. Za Ghost, posto je DOS, recimo C_29_01, a za Acronis punim datumom
C-29-01-08.
Kad ti se otvori Ghost na Hiren`s CD, ides na Partition>From image. U sledecem prozoru pronadjes tacno backup (po onome kako si ga obelezio) i posle pratis opcije koje ti daje.
Disk taj i taj, partition primary NTFS, OK itd. Upozorice te da ces izgubiti sve podatke sa particije, posto ce da je `overwrite`. Kliknes YES i on krene sa Partition recovery.

Ja koristim Ghost 11 (samo .exe fajl na bootable CD-u) i Acronis True Image 10 Home.

Nightbird

:: Hvala svima na iscrpnim odgovorima, da jos malo pojasnim oko `ceste` reinstalacije os-a, na mom racunaru koristim XP koji je star bar 2 godine, ali na racunaru na kojem imam jednog pubertetliju `repera` i jednog cetvorogodisnjaka koji cepa sve od Dore do Nindza kornjaca, malo-malo pa neki problem, zadnji je bio `NTLDR file is missing` = BEDAK
::
:: Par pitanja, upravo sam napravio Ghost image sa Norton Ghost-om pokrenutim sa Hiren`s boot diska, vidim da tamo ima i Acronis (nisam zapamtio verzije)
::
:: 1. da li postoji bilo kakav problem koji moze da nastane prilikom pravljenja image-a, odnosno rada operativnog sistema koji se dobije iz image-a
:: 2. koji program koristiti, tacnije koju verziju Ghosta, a koju Acronisa
::
:: Najveci problem mi predstavlja sva instalacija nakon samog os-a, sav taj software za pubertetliju i sve te igre za `Donatela` :) kako to resiti na backup kad je taj win tezak 30-40gb ?? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs