Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
3Dmark06 & Gainward 8800 gt oc
STRANA 1 OD 1
psyman 3Dmark06 & Gainward 8800 gt oc 28.01.2008. 22:42 T7840

status: user
broj poruka: 1046
stigla mi je karta danas!evo rez-a bez svezeg win-a!

http://aycu28.webshots.com/image/41507/2001758837670728989_rs.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 28.01.2008. 23:20 #41565

status: user
broj poruka: 1117
sine, brate...tuga i nesreca kolko leti...
sa kojom plocom si ovo odradio???

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: ... 28.01.2008. 23:28 #41566

status: user
broj poruka: 1046
sa ga p35-ds4.moze to sve gore jos koji mhz ali me mrzi da se ciganishem.


:: sine, brate...tuga i nesreca kolko leti..
:: sa kojom plocom si ovo odradio??
::
:: Overclocking is the way of life!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict bravo ... 28.01.2008. 23:34 #41567

status: user
broj poruka: 4515



Koliki je default rezultat, a koliki posle OC??? da vidimo dal se isplati muciti karticu i Cpu....( 3,8 ghz ...neverovatno ).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: ... 28.01.2008. 23:51 #41571

status: user
broj poruka: 1046
nisam stigao da testiram na fabrickim podesavanjima.cim sam je ubacio reko hajde odmah da je clocknem da vidim sta moze.pa pazi sve na defu bi trebalo da bude oko 10k do 11k markova nisam siguran.inace koliko sam primetio karta bez muke radi na 700/2000 kao i svaki drugi gt.bice jos rezova.poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 A cime ladish ... 29.01.2008. 00:10 #41573

status: user
broj poruka: 718
...taj proc i koju memoriju imash? `Ajd u zdravlje!

i naravno BRAVO MAJSTORE !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: A cime ladish ... 29.01.2008. 00:21 #41579

status: user
broj poruka: 1046
cpu ladim sa gemin II a memara je geil ultra.ambient temp 20 celzijusa u +.


:: ...taj proc i koju memoriju imash? `Ajd u zdravlje
::
:: i naravno BRAVO MAJSTORE !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 29.01.2008. 00:21 #41580

status: user
broj poruka: 4506

odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok....


p.s. ma ...pusti ambient...pogledaj core temp, kolika je temperatura jezgra sa tim klokom

Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: .... 29.01.2008. 00:30 #41583

status: user
broj poruka: 1046
2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni predpostavljam.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock.

::
::
::
:: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
::
::
:: Ajd uzdravlje :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: .... 29.01.2008. 00:37 #41585

status: user
broj poruka: 4506



:: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: ::
:: ::
:: :: Ajd uzdravlje :)
:: ::
:: ::

e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasad

Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: Re: .... 29.01.2008. 00:45 #41589

status: user
broj poruka: 1046
ok to.i ja sve to radim zbog dobiti na performansama ali imam malo u sebi i takmicarskog duha.inace cpu mi za svaki dan radi na 3ghz a za grafu cu videti jos kako se ponasa na 700/2000 ce biti verovatno.inace ti si prvi covek kome gpu na 8800 gt radi na 800mhz bez ikakvog moda,samo sa rivom.poz


::
::
::
:: :: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: ::
:: :: ::
::
:: e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasa
::
:: Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: Re: .... 29.01.2008. 00:47 #41591

status: user
broj poruka: 4506


:: ok to.i ja sve to radim zbog dobiti na performansama ali imam malo u sebi i takmicarskog duha.inace cpu mi za svaki dan radi na 3ghz a za grafu cu videti jos kako se ponasa na 700/2000 ce biti verovatno.inace ti si prvi covek kome gpu na 8800 gt radi na 800mhz bez ikakvog moda,samo sa rivom.po
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: ::
:: :: e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasa
:: ::
:: :: Ajd uzdravlje :)


nisam jedini.....i skyfire-u radi na 800, mozda malo preko...nisam siguran koju je kartu koristio kad mi je rekao...mislim da je bio gainward isto....u svakom slucaju ista je to firma, ista kartica...palit gainward..ionako je Palit vlasnik gainwarda

p.s. nema tu nista cudno...pogledaj samo svoj 2180 na kom kloku radi na vazdusnom hladjenju ? duplo veci klok od nominalnog....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: Re: Re: Re: .... 29.01.2008. 00:56 #41594

status: user
broj poruka: 1046
mislim bez ljutnje ali u kontaktu sam sa vatrenim i koliko znam ovo je njegov najvisi clock barem mi je on rekao tako

http://img227.imageshack.us/img227/1817/e6850vsgainward8800gttheh2.png

inace moja i ta karta koja je kod njega sto je nabavio od drugara da koristi dok mu ne stignu gts-ovi 512 je potpuno ista kao i ova moja.na 800 mhz idu ovi gts-ovi koji mu stizu zato mi je to malo cudno.poz


::
::
:: :: ok to.i ja sve to radim zbog dobiti na performansama ali imam malo u sebi i takmicarskog duha.inace cpu mi za svaki dan radi na 3ghz a za grafu cu videti jos kako se ponasa na 700/2000 ce biti verovatno.inace ti si prvi covek kome gpu na 8800 gt radi na 800mhz bez ikakvog moda,samo sa rivom.po
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
:: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: ::
:: :: :: e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasa
:: :: ::
:: :: :: Ajd uzdravlje :)
::
::
:: nisam jedini.....i skyfire-u radi na 800, mozda malo preko...nisam siguran koju je kartu koristio kad mi je rekao...mislim da je bio gainward isto....u svakom slucaju ista je to firma, ista kartica...palit gainward..ionako je Palit vlasnik gainward
::
:: p.s. nema tu nista cudno...pogledaj samo svoj 2180 na kom kloku radi na vazdusnom hladjenju ? duplo veci klok od nominalnog....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: Re: Re: Re: .... 29.01.2008. 01:00 #41596

status: user
broj poruka: 4506


:: mislim bez ljutnje ali u kontaktu sam sa vatrenim i koliko znam ovo je njegov najvisi clock barem mi je on rekao tak
::
:: http://img227.imageshack.us/img227/1817/e6850vsgainward8800gttheh2.pn
::
:: inace moja i ta karta koja je kod njega sto je nabavio od drugara da koristi dok mu ne stignu gts-ovi 512 je potpuno ista kao i ova moja.na 800 mhz idu ovi gts-ovi koji mu stizu zato mi je to malo cudno.po
::
::
:: ::
:: ::
:: :: :: ok to.i ja sve to radim zbog dobiti na performansama ali imam malo u sebi i takmicarskog duha.inace cpu mi za svaki dan radi na 3ghz a za grafu cu videti jos kako se ponasa na 700/2000 ce biti verovatno.inace ti si prvi covek kome gpu na 8800 gt radi na 800mhz bez ikakvog moda,samo sa rivom.po
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasa
:: :: :: ::
:: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: ::
:: ::
:: :: nisam jedini.....i skyfire-u radi na 800, mozda malo preko...nisam siguran koju je kartu koristio kad mi je rekao...mislim da je bio gainward isto....u svakom slucaju ista je to firma, ista kartica...palit gainward..ionako je Palit vlasnik gainward
:: ::
:: :: p.s. nema tu nista cudno...pogledaj samo svoj 2180 na kom kloku radi na vazdusnom hladjenju ? duplo veci klok od nominalnog...

upravu si, nije mu mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :)

P.S. dve karte istih oznaka nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate....
p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora....

Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .... 29.01.2008. 01:05 #41597

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

::
::
:: :: mislim bez ljutnje ali u kontaktu sam sa vatrenim i koliko znam ovo je njegov najvisi clock barem mi je on rekao tak
:: ::
:: :: http://img227.imageshack.us/img227/1817/e6850vsgainward8800gttheh2.pn
:: ::
:: :: inace moja i ta karta koja je kod njega sto je nabavio od drugara da koristi dok mu ne stignu gts-ovi 512 je potpuno ista kao i ova moja.na 800 mhz idu ovi gts-ovi koji mu stizu zato mi je to malo cudno.po
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: ok to.i ja sve to radim zbog dobiti na performansama ali imam malo u sebi i takmicarskog duha.inace cpu mi za svaki dan radi na 3ghz a za grafu cu videti jos kako se ponasa na 700/2000 ce biti verovatno.inace ti si prvi covek kome gpu na 8800 gt radi na 800mhz bez ikakvog moda,samo sa rivom.po
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: 2180@3,8ghz i gemin dvojkom nije orthos stabilan ali prolazi 3dmark.temperatura pri markovanju je nesto malo ispod 70 stepeni.probaci ovih dana da ispoliram dodirne povrsine cooler/cpu uz premaz kvalitetne paste pa da poguram jos malo.800 gpu ti je sa bios mod-om ili?odlican je to clock
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: odlican klok za 2180...cime ga hladis i koje su temperature...a za GT je ok , ali skoro svaki gainward i palit mogu toliko i vise(dual slot fan)....meni u igrama radi na 800/2200/1900 uz 55-56c u full loadu i to na 75 % ventilatora...a u 2d sam ga stavio da je default klok...
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: e nista od toga...da me ne svatis pogresno...ali ja ne klokujem zbog rekorda nego zbog perfomansi, nista mi ne znaci sto mogu da gpu ili cpu teram na 6 ghz 15 sekundi ...figurativno....ne, nikakav mod...ni volt mod ni bios mod....samo obican klok preko rive...i to sto je najveca fora karta mi je radila sa tim klokom sa skoro izgasenim colerom( na 25 % radio)..dok nisam video i povecao na 75% i smanjio temperature na 55-56C sto je ladno bukvalno za taj klok...moze on jos vise ali nema potrebe zasa
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: nisam jedini.....i skyfire-u radi na 800, mozda malo preko...nisam siguran koju je kartu koristio kad mi je rekao...mislim da je bio gainward isto....u svakom slucaju ista je to firma, ista kartica...palit gainward..ionako je Palit vlasnik gainward
:: :: ::
:: :: :: p.s. nema tu nista cudno...pogledaj samo svoj 2180 na kom kloku radi na vazdusnom hladjenju ? duplo veci klok od nominalnog...
::
:: upravu si, nije mu mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :)
::
:: P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate...
:: p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora...
::
:: Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman setio sam se da 29.01.2008. 01:05 #41598

status: user
broj poruka: 1046
pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: setio sam se da 29.01.2008. 01:07 #41599

status: user
broj poruka: 4506
Ajd uzdravlje :)

:: pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim
::
::
::

grrrrr sad nisam stigao da izmenim gresku :),odgovor mi se spojio sa predjasnjim textom.....

``
upravu si, nije mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :)

P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate...

p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora... + default clok GTS za cpu je 650... ``


ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: setio sam se da 29.01.2008. 01:16 #41601

status: user
broj poruka: 1046
tacno obe imaju G92 chip na sebi stim da je gt-u def gpu na 600 mhz a gts-u na 650mhz.ovo vazi za referentne modele.i jos jedna razlika je u tome sto svaki gts sa rivom radi na 800mhz barem po mom dosadasnjem pretrazivanju.poz


:: Ajd uzdravlje :)
::
:: :: pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim
:: ::
:: ::
:: ::
::
:: grrrrr sad nisam stigao da izmenim gresku :),odgovor mi se spojio sa predjasnjim textom....
::
:: `
:: upravu si, nije mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :
::
:: P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate..
::
:: p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora... `
::
::
:: ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: setio sam se da 29.01.2008. 01:20 #41602

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: tacno obe imaju G92 chip na sebi stim da je gt-u def gpu na 600 mhz a gts-u na 650mhz.ovo vazi za referentne modele.i jos jedna razlika je u tome sto svaki gts sa rivom radi na 800mhz barem po mom dosadasnjem pretrazivanju.po
::
::
:: :: Ajd uzdravlje :)
:: ::
:: :: :: pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: ::
:: :: grrrrr sad nisam stigao da izmenim gresku :),odgovor mi se spojio sa predjasnjim textom....
:: ::
:: :: `
:: :: upravu si, nije mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :
:: ::
:: :: P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate..
:: ::
:: :: p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora... `
:: ::
:: ::
:: :: ajd uzdravlje :

pa u tome je i poenta....2 ista cipa...ako jedan moze da radi nesto..90% da ce to isto moci i drugi


p.s. kao sto vidis ne samo i gts :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: Re: Re: setio sam se da 29.01.2008. 01:51 #41604

status: user
broj poruka: 1046
tako bi trebalo biti mada su verovatno g92 chip-ovi za gts malo kvalitetniji ako nista drugo u full-u su nisu sakaceni.moram da potrazim koji je def napon za gpu na gts-u.poz

p.s. okreni 3dmark06 sa 800mhz za gpu.


::
:: Ajd uzdravlje :)
::
:: :: tacno obe imaju G92 chip na sebi stim da je gt-u def gpu na 600 mhz a gts-u na 650mhz.ovo vazi za referentne modele.i jos jedna razlika je u tome sto svaki gts sa rivom radi na 800mhz barem po mom dosadasnjem pretrazivanju.po
:: ::
:: ::
:: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: ::
:: :: :: :: pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: ::
:: :: :: grrrrr sad nisam stigao da izmenim gresku :),odgovor mi se spojio sa predjasnjim textom....
:: :: ::
:: :: :: `
:: :: :: upravu si, nije mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :
:: :: ::
:: :: :: P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate..
:: :: ::
:: :: :: p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora... `
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ajd uzdravlje :
::
:: pa u tome je i poenta....2 ista cipa...ako jedan moze da radi nesto..90% da ce to isto moci i drug
::
::
:: p.s. kao sto vidis ne samo i gts :
::
:: ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp JEL NEKO PROBAO!!! 29.01.2008. 07:32 #41611

status: user
broj poruka: 486


Jel neko probao za shader preko 1900 za dtoicnu kartu!!!!

Kod mene 760/1070/1900 preko ovog nema teorije!!!!!

Ali vidim na drugim kartamaljudi su isli shader preko 1900. Probao sam na dve karet na obe je sito!!!!!
Gainaward 8800GT PCX 600/900/1500!!
Imaju neki screen shotovi na benchu postavio sam!!!!!(ikandrej)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: Re: Re: setio sam se da 29.01.2008. 11:19 #41620

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: tako bi trebalo biti mada su verovatno g92 chip-ovi za gts malo kvalitetniji ako nista drugo u full-u su nisu sakaceni.moram da potrazim koji je def napon za gpu na gts-u.po
::
:: p.s. okreni 3dmark06 sa 800mhz za gpu
::
::
:: ::
:: :: Ajd uzdravlje :)
:: ::
:: :: :: tacno obe imaju G92 chip na sebi stim da je gt-u def gpu na 600 mhz a gts-u na 650mhz.ovo vazi za referentne modele.i jos jedna razlika je u tome sto svaki gts sa rivom radi na 800mhz barem po mom dosadasnjem pretrazivanju.po
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ajd uzdravlje :)
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: pored tvog palita ima dosta amera koji imaju evga 8800gt karte koje rade na 800mhz za gpu ali sa hard mod-om na 1,3v do 1,4v sa 1,05 koliki def napon na svim nasim
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: grrrrr sad nisam stigao da izmenim gresku :),odgovor mi se spojio sa predjasnjim textom....
:: :: :: ::
:: :: :: :: `
:: :: :: :: upravu si, nije mu cpu na 800, pobrkao sam..znam da su nam taktovi jedne od 3 stvari isti...njemu je isto 2200 za memoriju ...jos bolje , onda sam jedini :
:: :: :: ::
:: :: :: :: P.S. dve karte istih oznaka,istog proizvodjaca nikad nisu iste, niti ce moci imati iste rezultate..
:: :: :: ::
:: :: :: :: p.s. od p.s :) ....GT i GTS , su 2 iste kartice, sa istim cipovima sa jedinom razlikom sto GT ima iskljuceno 16 stream procesora... `
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: ajd uzdravlje :
:: ::
:: :: pa u tome je i poenta....2 ista cipa...ako jedan moze da radi nesto..90% da ce to isto moci i drug
:: ::
:: ::
:: :: p.s. kao sto vidis ne samo i gts :
:: ::
:: :: ajd uzdravlje :


hocu,naravno...cim mi stigne nova ploca i proc,stavljam novi 3d mark

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: JEL NEKO PROBAO!!! 29.01.2008. 12:54 #41629

status: user
broj poruka: 1046

kod mene 3Dmarku06 u kanjonu zamrzava kada je gpu na 745mhz.

::
::
:: Jel neko probao za shader preko 1900 za dtoicnu kartu!!!
::
:: Kod mene 760/1070/1900 preko ovog nema teorije!!!!
::
:: Ali vidim na drugim kartamaljudi su isli shader preko 1900. Probao sam na dve karet na obe je sito!!!!
:: Gainaward 8800GT PCX 600/900/1500!
:: Imaju neki screen shotovi na benchu postavio sam!!!!!(ikandrej
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman max score with my gainward 30.01.2008. 02:22 #41741

status: user
broj poruka: 1046
http://aycu14.webshots.com/image/41733/2001370161752570637_rs.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs