Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
REN i SERB diskusija!
STRANA 1 OD 1
MACHINE REN i SERB diskusija! 29.01.2008. 18:15 T7852

status: user
broj poruka: 5696
Molim ozbiljne i upucene u temu reekvilibracije i nutralizacije EM-a, Hartmann i Curry efekata da proslede svoja iskustva i informacije o (ne)korisnosti ove `napravice`. Dakle, pozeljna su profesionalna misljenja bazirana na naucnim postulatima (logika, matematika, fizika, hemija, medicina...) a ne po modelu rekla kazala: to je vrh ili to je budalastina. Samo cinjenice...hvala!


- R a v e n L o r d -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 29.01.2008. 18:18 #41671

status: user
broj poruka: 4506


VRH brate :)

Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Molim prevod na SERB 29.01.2008. 20:54 #41686

status: user
broj poruka: 226
MACHINE, da li moze skraceni prevod na srpski? Zagolicalo me ono `napravice`. Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman moje misljenje 29.01.2008. 20:56 #41687

status: user
broj poruka: 1111
aj prvo da kazem da ne znam kakve su to naprave

kontam da bi neutralizatori morali imati obrnutu fazu zracenja na frekvenvijama ili delovima spektra, da bi superpozicija upalila

ili da se u tom uredjaju indukuje, od strane tog polja koje treba neutralizovati, struja koja ce praviti polje pomereno za pi (ovo bi i trebalo da radi, jer se polje koje se indukuje u provodniku suprotstavlja polju koje ga stvara, jel tako, valjda me secanje dobro sluzi)

u prvom slucaju uredjaj ima sopstveno napajanje

ah ta elektrotehnika

aj napisi nesto pa da nastavimo
i ostavi link za konkretne stvarcice, mrzi me sada da googlam
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman 1792 29.01.2008. 20:58 #41688

status: user
broj poruka: 1111
a odakle ti brate ovoliko postova
mogu ti reci: svaka cast
za 2000 ces od pcberze dobiti novu g15, a od mene i jos nesto
!?

poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Schumann waves (native ~10Hz) 29.01.2008. 21:15 #41691

status: user
broj poruka: 5696
Linkovi:

http://neutralizator-serb.com/component/option,com_frontpage/Itemid,34/lang,serbian/

http://www.ren-voipetn.com/

gman, otprilike tako nekako, u kalemu (solenoid, coil) koji je ubacen u mesinganu bazu kao jezgro se reindukuje EM polje koje se emituje, kao kontraefekat, superponiran na osnovni talas a pomeren za odredjeni ugao...laicki receno...`vise` o tome u okviru linkova ima tamo sve sto nude, REN ima ozbiljnije reference...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic REN i SERB 29.01.2008. 21:26 #41694

status: user
broj poruka: 226
Da li je ziv prof Surutka?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Hm.... 29.01.2008. 21:41 #41697

status: user
broj poruka: 4515

Iskreno mislim da si promasio forum.....
Trik sa skracenicama... to sam razumeo kao.... neko hvalisanje ... Ima nas dosta ovde koji studiramo IT... ja takodje...ali mislim da si ovaj put preterao.... Cenim te dosta na ovom forumu nemoj pogresno da shvatis... pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: REN i SERB 29.01.2008. 21:45 #41699

status: user
broj poruka: 5696
Jao, Jova je predavao pre nego sam ja imao elektro-megnetiku. Preminuo pretprosle godine, ipak je on 21-o godiste k`o moja baba ali ona nije bila izlozena riziku EMa...on i B. Popovic su bili ugledni akademici...i sada na ETFu ima tako dobrih predavaca a clanova SANU-a


- R a v e n L o r d -

:: Da li je ziv prof Surutka
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Hm.... 29.01.2008. 21:46 #41701

status: user
broj poruka: 5696
ama kakvo hvalisanje i kakve skracenice, pa tako se zovu `izumi`, zato sam i stavio u svastaru...ne shvatam poentu tvojih opaski?!


- R a v e n L o r d -

::
:: Iskreno mislim da si promasio forum.....
:: Trik sa skracenicama... to sam razumeo kao.... neko hvalisanje ... Ima nas dosta ovde koji studiramo IT... ja takodje...ali mislim da si ovaj put preterao.... Cenim te dosta na ovom forumu nemoj pogresno da shvatis... poz
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: Hm.... 29.01.2008. 22:43 #41710

status: user
broj poruka: 4515
Ej, izvinjavam se... nisam video da si stavio link....

@ Ognjeni .... Cemu ovo Vrh brate????


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ovako 30.01.2008. 00:09 #41727

status: user
broj poruka: 1111
po mom misljenju na sajtu izmedju ostalog pise (mislim na strucno misljenje) da uredjaj ni u kom slucaju nije stetan!?
a ovo da deluje i na 10Hz mi je u najmanju ruku jako neverovatno (jel to uopste EM)
ako jeste, onda je talasna duzina tog talasa oko 30000Km (talasna duzina=c/f), pa koliki ti uredjaj treba da proizvedes toliki talas
po velicini uredjaja, ovaj personalni, sto se nosi oko vrata, ja bih rekao da bi, u nekoj minimalnoj velicini, mogao da potire frekvencije reda stotina GHz, sto je, slozices se, daleko od 10 Hz

tako da je uredjaj, ako uopste nesto i radi, zasnovan na nekim ili placebo efektima, ili nesto na fazon homeopatije

p.s. valjda me secanje i dalje dobro sluzi sto se tice ovih proracuna
ode tema u zaborav, a bas je lepo bilo dok je trajalo
@raven, praticu je jos offhomepage, tako da, napisi nesto, recimo svoje misljenje
i hteo sam da te pitam: otkud uopste ova tema


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru hmm 30.01.2008. 00:23 #41729

status: user
broj poruka: 750
To mo podseca na Tesline Purpurne plocice(makar mislim da se tako zuvo davno procitah knjigu)
Ne znam tacno njinov principa rada al imaju isti tj skoro isti efekat kao SERB tako da me to dovodi
na zakljucak da je ovo jednostavna eksploatacija uz manju modifikaciju Teslinog izuma tj
sto vise slazem se sa gman-om da je jako malo moguce da radi na 10Hz,nemam toliko iskustva
kao gman ali idem u Elektrotehnicku srednju skolu i citam dosta slobodnog stiva vezano za Elektrotehniku,ako nisam u pravu ispravite me...


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: Hm.... 30.01.2008. 00:35 #41731

status: user
broj poruka: 4506


:: Ej, izvinjavam se... nisam video da si stavio link....
::
:: @ Ognjeni .... Cemu ovo Vrh brate???
::
::
::

heheh pa rekao je nemojte samo da mi kazete , odlicno je (vrh) ili lose je , nego konkretno misljenje na osnovu iskustva...pa sam se samo nasalio ...vrh je brate :) kontas plavuso ? :)


Ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Jeste EM 30.01.2008. 01:08 #41738

status: user
broj poruka: 5696
to je pulsirajuce f Zemlje (ELF), formula za lambda ti je OK...zaista se ne secam tako dobro elektro-magnetike da bih mogao podrobnije diskutovati bez prelistavanja stiva, sama provera navoda izumitelja bi zahtevala detaljnu empirijsku studiju koja bi bila potvrdjena kalkulacijama, na zalost tako nesto izvesti u forumskim uslovima i bez merne tehnike i usko usmerenog znanja je neizvodljivo, zato sam i pitao ima li iko makar i posredna iskustva ili se time na neki nacin bavio...

razlozi su komplexni, ima vise stvari zbog kojih me ovo zanima...

@gman sta si rekao da studiras, fiziku?!

http://en.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonance

purpurne plocice su navodjene kao slican izum ali je priroda funckionisanja ovoga gore posve drugacija, Teslina purpurna plocica je obicna aluminijumska plocica premazana purpurnom farbom sa ugraviranim M u sredini polova. Glupost...videti link u kome se Tesal pominje u Sumanovim talasima ali ranije, 1905

Placebo je u ovom slucaju neminovnost ali ne bih mogao da potvrdim niti da negiram bilo kakav efekat ove naprave jer naprosto nemam dovoljno znanja niti iskustva za konacan stav.

- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman tk 30.01.2008. 02:03 #41740

status: user
broj poruka: 1111
studirao, tj. odslusao

@machine, ma ova formula je sasvim dovoljna da odbaci bar neke od mogucnosti ovog `uredjaja`
i u potpunosti se slazem sa tobom oko prihvatanja ili odbacivanja mogucnosti ovog uredjaja
a ko god se i malo razume u radio tehniku, emitovanje ili antene zna koliko bi problematicno bilo emitovati na 10Hz
ne mislite li da je prava sreca sto priroda jako slabo koristi deo spektra koji mi zovemo radio
a za purpurnu plocicu prvi put cujem, a imam izabrana dela nikole tesle, nisam do sad citao ono sto drugi pisu o njemu, to mi je nekako fantastika
inace on pominje geomantsku energiju, i on je merio zemljinu frekvenciju, i dobio je tako neku jako nisku (ne mogu da se setim tacno, a mrzi me da pogledam, a normalno da je niska so obzirom na poluprecnk zemlje, oko 6500Km), a i dobio je brzinu prostiranja talasa od nekih 500000Km/s, ovi talasi nisu EM, koliko se ja secam
ne mogu da se setim da li se posle sam predomislio ili ga je neko drugi osporavao, ili eksperiment nije bio korektan

kad smo vec kod fax-a, mali offtopic, odoh sad u vojsku, pa sam kontao posle astrofiziku ili astronomiju ovde kod nas na matematici, mada mi se vise svidja plan na ns ftn-u, jer su ova dva objedinjena u jedan
pitanje je: jel ima neko iskustva sa ove dve, tri skole


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: tk 30.01.2008. 10:23 #41757

status: user
broj poruka: 5696
NOvosadski fakutelti tehnicksih nauka (FTN) zaista nisu losi, ali su fakulteti BU kao sto je PMF ipak osetno tezi iako daju isto znanje. PMF ima smer koji trazis i on je po tezini 2. tj. posle informatickog a najlaksi je profesorski.


- R a v e n L o r d -

:: studirao, tj. odslusa
::
:: @machine, ma ova formula je sasvim dovoljna da odbaci bar neke od mogucnosti ovog `uredjaja
:: i u potpunosti se slazem sa tobom oko prihvatanja ili odbacivanja mogucnosti ovog uredjaj
:: a ko god se i malo razume u radio tehniku, emitovanje ili antene zna koliko bi problematicno bilo emitovati na 10H
:: ne mislite li da je prava sreca sto priroda jako slabo koristi deo spektra koji mi zovemo radi
:: a za purpurnu plocicu prvi put cujem, a imam izabrana dela nikole tesle, nisam do sad citao ono sto drugi pisu o njemu, to mi je nekako fantastik
:: inace on pominje geomantsku energiju, i on je merio zemljinu frekvenciju, i dobio je tako neku jako nisku (ne mogu da se setim tacno, a mrzi me da pogledam, a normalno da je niska so obzirom na poluprecnk zemlje, oko 6500Km), a i dobio je brzinu prostiranja talasa od nekih 500000Km/s, ovi talasi nisu EM, koliko se ja seca
:: ne mogu da se setim da li se posle sam predomislio ili ga je neko drugi osporavao, ili eksperiment nije bio korekta
::
:: kad smo vec kod fax-a, mali offtopic, odoh sad u vojsku, pa sam kontao posle astrofiziku ili astronomiju ovde kod nas na matematici, mada mi se vise svidja plan na ns ftn-u, jer su ova dva objedinjena u jeda
:: pitanje je: jel ima neko iskustva sa ove dve, tri skol
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru Ovako 30.01.2008. 19:23 #41856

status: user
broj poruka: 750
Znaci ajmo sad neki zakljucak,po vasem misljenju dal vredi pazariti SERB?
Tj malo bolje da formulisem pitanje,DAL TO RADI!!!


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ovako 30.01.2008. 21:12 #41867

status: user
broj poruka: 5696
Pre uzeti REN, ako u svom jezgru sadrzi solenoid onda nesto i radi ako ne sadrzi onda je to slicno sto i purpurna plocica, subjektivan placebo je uvek prisutan...


- R a v e n L o r d -

:: Znaci ajmo sad neki zakljucak,po vasem misljenju dal vredi pazariti SERB
:: Tj malo bolje da formulisem pitanje,DAL TO RADI!!
::
::
:: Kad Inspiracija Cuti
:: Razum Se Brzo Zamara...
:: Roger Zelazny - Cronicles Of Ambe
:: Nemo-Novi Sad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Ovako 01.02.2008. 01:47 #42057

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: Pre uzeti REN, ako u svom jezgru sadrzi solenoid onda nesto i radi ako ne sadrzi onda je to slicno sto i purpurna plocica, subjektivan placebo je uvek prisutan..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:: :: Znaci ajmo sad neki zakljucak,po vasem misljenju dal vredi pazariti SERB
:: :: Tj malo bolje da formulisem pitanje,DAL TO RADI!!
:: ::
:: ::
:: :: Kad Inspiracija Cuti
:: :: Razum Se Brzo Zamara...
:: :: Roger Zelazny - Cronicles Of Ambe
:: :: Nemo-Novi Sad
:: ::
:: ::


Nisam ni obratio paznju (pogledao linkove) da bi razumeo o cemu pricate...tek sad vidim, citao sam nesto slicno u Teslinim knjigama i prema nekim njegovim objasnjenjima da je sa slicinm uradjajem odrzavao sebe vitalnim i u starosti( sve do saobracajne nesrece, koja je promenila sve ).....Nesto ne verujem u te uredjaje danasnjim kvazi naucnika a pogotovo tim uredjajima koji se reklamiraj ??!?!?! Mada sam siguran u teslin intelekt i sve ono sto je objasnjavao u vezi toga da je apsolutno tacno i moguce...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru Tesla je Vanzemaljac sa Srpskim Korenima 01.02.2008. 17:15 #42134

status: user
broj poruka: 750
Nacitao sam se dosta Teslinih knjiga,mislim da brojka oko 30-ak i u malom broju knjiga pise o
te njegove uredjaje za vitalnost,po meni najverovatnija od svih je ta o toj njegovoj Purpurnoj Plocici napravljenoj od jednog posebnog metala(zaboravih kako se zove)....

Ali u potpunosti se slazem sa kolegom Ognjenim,ovim danasnjim naucnicima nist neverujem
znaci da mi je nekeko doci u posedstvo tih ranijih Teslinih plocica za koe se kaze da je napravio oko 900 komada bez razmisljanja bih uzeo...

Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs