Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
PROBLEM KOD GASENJA
STRANA 1 OD 1
lazarsrdan PROBLEM KOD GASENJA 15.08.2005. 01:39 T791

status: user
broj poruka: 17

dinastija

Problem je sledeci....
Racunar je bio pun virusa koje ni Norton ni Kaspresky nisu mogli da ociste pa sam formatiro disk C. Od podataka sam sacuvao samo 2 GB mp3 pesama i sve je radilo ok.Prvi problem posle instalacije Windows-a ( XP ) je nastao kada sam instalirao drajvere za zvucnu kartu koji su " prosli " bez problema ali zvuka nije bilo. Otisao sam u BIOS i video da je zvucna ( AC 97 ) iskljucena. Neposredno pre instalacije Windows-a je zvuk radio sto znaci da je Windows pri instalaciji sam iskljucio zvucnu ( nemam pojma zasto ). Kada sam taj " problem " resio nastao je jedan koji nisam uspeo da resim...pri gasenju racunara pojavi se standardan screen,....logging off...saveing your setings...i sta jos ima ne znam ni ja...zatim se monitor iskljuci ali racunar ne...opet sam otisao u bios i sve je ok podeseno sto se tice gasenja ( u to sam siguran 100 % )....acpi sve...inace nije moj racunar i ne znam tacnu konfiguraciju ali znam da ima 196 SDRAM, 633 intel celeron, tako da je to neki minimum za windows xp...ja sam posumnjao da je problem u windows-u posto sam stavio sp2 a pre ovoga je bio sp1. Mislim da je windows jer su sva podesavanja u windows-u i u bios-u ok !!! Hvala unapred za sve odgovore !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod Eh Bill Gates... sta nam napravi 15.08.2005. 13:25 #2062

status: user
broj poruka: 87
Hmm... nisam bas siguran da li je 196 SDRAM memorije dovoljno za Windows XP ali ti probaj ako je pre radio na SP 1 da ga stavis ponovo...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazarsrdan LINUX RULES 16.08.2005. 00:23 #2071

status: user
broj poruka: 17

dinastija

ma dovoljno je 196 ali to je neki minimum !!! Svejedno hvala !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod Nema na cemu 16.08.2005. 01:24 #2076

status: user
broj poruka: 87
Nema na cemu ali pokusaj da vratis SP 1 jer SP 2 ima mnoge nepotrebne background aplikacije koje trose memorije. Firewall sam trosi mnogo.
Ovo sto ti se desava me podseca na hibernaciju... Idi na desktop i desni klik pa properties, idi na Screen Saver pa Power i proveri da li je hibernacija ukljucena... 90% lici na to.

--------------------
Moj PC:
MSI K8N SLI Platinum
AMD Athlon 64 3200+ MHz S939 Venice
GF 7800GTX 256bit 256MB VRAM PCI-E 16x (4901310)
2x Kingmax 512MB DDR RAM 400MHz CL 2.5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazarsrdan A da...hibernacija 16.08.2005. 08:13 #2077

status: user
broj poruka: 17

dinastija

E nisam ovo rekao...i ja sam pomislio da je hibernacija ( 99% i jeste ) i otisao u Control Panel pa Power Options i ono sto mi je bilo cudno uopste nema opcije System Standby kao ni System hibernates u kartici Power Schemes a ne postoji ni opcija Enable Hibernation...no ne mari...upravo sad idem da resim taj problem...gospodja je izrazila zelju...hoce Windows Me i to resava problem 100% :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod Milenium bug... 16.08.2005. 13:37 #2083

status: user
broj poruka: 87
Dobro... To ce sigurno da ti resi problem ali sto ME?

--------------------
Moj PC:
MSI K8N SLI Platinum
AMD Athlon 64 3200+ MHz S939 Venice
GF 7800GTX 256bit 256MB VRAM PCI-E 16x (4901310)
2x Kingmax 512MB DDR RAM 400MHz CL 2.5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazarsrdan Pa to su trazili 18.08.2005. 01:35 #2099

status: user
broj poruka: 17

dinastija

Pa trazili su ga! Kazu i SP1 je maaaaaaalo sporije radio pa bio oni nesto sto ce skroz normalno da radi! Inace vratio sam im i sve sljaka kako treba !!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :) 29.08.2005. 01:28 #2210

status: user
broj poruka: 163
Mnogo ti je XP2 za tu ragu... Vrati se na keca :)
dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646101.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs