Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Linksys WAG200G + adsl
STRANA 1 OD 1
markopvict Linksys WAG200G + adsl 01.02.2008. 04:54 T7910

status: user
broj poruka: 4515
Linksys WAG200G ..................... 83eur
TP-Link TD-W8920G.....................53eur

Da li navedeni model vredi 30 eura vise???
Neko imao iskustva????
U Beotelu traze 4000 da iznajmis gore navedenog Linsys-a.

Pitenje za poznavaoce mreze....buni me ova stvar:Kod ADSL Routera wan port je rezervisan za RJ11(dsl linija) kako povezati 2 routera.... Kod pravog Cisco 2950 se to radi preko Seriske veze(Jedan DCE(daje takt), a drugi DTE(prati takt)... a ovde???

Thx
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 01.02.2008. 05:43 #42067

status: user
broj poruka: 711
Nisam imao iskustva sa konkretnim modelom, ali kod kuce koristim samo Linksys rutere, a i svima ih preporucujem... Ipak su poznatija marka i generalno imaju bolji hardver... Verovatno vredi tih para...

Sto se mreza tice, DCE-DTE veza se koristi prilikom nastave da bi se simuliralo povezivanje remote lokacija ili povezivanje na provajdera... U svakom slucaju, razmisli i sam... Da li je bolje povezati rutere vezom kapaciteta 56k ili 100Mbps? Ako imas dovoljno fast ethernet portova zasto ih ne koristiti?

Drugi ruter se kaci tako sto povezes njegov WAN port sa bilo kojim od LAN portova na drugom ruteru... Npr kod mene je ADSL ruter (AG241) povezan direktno na telefonsku liniju, a na njega je nakacen WRT54G(L) na koga je nakacen ostatak mreze...

BTW ovakvo povezivanje moze da ti zada muke sa p2p programima ako ne podesis kako treba, ali ti i moze dodati i nesto malo sigurnosti zbog dvostrukog NAT-ovanja (doduse moze i bez toga) a i jedan ruter moze da obavlja DHCP dok drugi radi kao firewall itd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: ... 01.02.2008. 12:13 #42090

status: user
broj poruka: 4515
Hvala vampirbg. Nov sam, mlad sam.... Hvala na razumevanju.

Dodatno pitanje.... kolike su snage ove WLAN antene.... dal mogu da ostvare konekciju sa uredjajem u drugoj sobi...stanu iznad i sl.....?

Pozzz


...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: Nisam imao iskustva sa konkretnim modelom, ali kod kuce koristim samo Linksys rutere, a i svima ih preporucujem... Ipak su poznatija marka i generalno imaju bolji hardver... Verovatno vredi tih para..
::
:: Sto se mreza tice, DCE-DTE veza se koristi prilikom nastave da bi se simuliralo povezivanje remote lokacija ili povezivanje na provajdera... U svakom slucaju, razmisli i sam... Da li je bolje povezati rutere vezom kapaciteta 56k ili 100Mbps? Ako imas dovoljno fast ethernet portova zasto ih ne koristiti?
::
:: Drugi ruter se kaci tako sto povezes njegov WAN port sa bilo kojim od LAN portova na drugom ruteru... Npr kod mene je ADSL ruter (AG241) povezan direktno na telefonsku liniju, a na njega je nakacen WRT54G(L) na koga je nakacen ostatak mreze..
::
:: BTW ovakvo povezivanje moze da ti zada muke sa p2p programima ako ne podesis kako treba, ali ti i moze dodati i nesto malo sigurnosti zbog dvostrukog NAT-ovanja (doduse moze i bez toga) a i jedan ruter moze da obavlja DHCP dok drugi radi kao firewall it
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 01.02.2008. 16:53 #42133

status: user
broj poruka: 711
Kod mene nisam imao mnogo problema... Signal se moze uhvatiti u celom stanu i napolju na nekih 50ak metara u bilo kom smeru od zgrade i jedan sprat iznad (ja sam u staroj zgradi sa veoma debelim zidovima (neki su i po 0.5m), tako da ce kod tebe mozda biti bolje) U svakom slucaju, obicno se na Linksys uredjajima moze i sofvterski povecati snaga antene pa je stavi na koliko ti treba... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 01.02.2008. 19:23 #42137

status: user
broj poruka: 1191
Samo Linksys,imam ga vec 3,4 meseca savrseno radi.
Imao sam pre toga mnogo losa iskustva sa Ovislinkom i Planetom tako da mani se tih kineskih sranja!
Ipak Cisco diktira trendove!

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs