Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Sta ovde moze da se `overklokuje`?
STRANA 1 OD 1
Tjewap Sta ovde moze da se `overklokuje`? 02.02.2008. 14:08 T7935

status: user
broj poruka: 172
Sta bi u ovoj konfiguraciji moglo da se overklokuje? Sta treba da podesim u Bios-u i ako zatreba koji program da skinem za odredjene komponente? Ne razumem se bas nesto u hardware pa zato konfiguraciju pisem kakva je na racunu i garanciji.

Procesor: Intel LGA Celeron 420 1.6 GHz 800
Maticna ploca: Asus P5LD2-X I945
RAM memorija: DDR2 1GB/667 Kingston
Graficka: Asus EN7300GT/HTD/SIL/256
Hard Disk: 160GB WD1600JS S-ATA2 8MB
Napajanje: MS Pro 550W ATX 2.03
Monitor: LG FLATRON ez T710BH

.......................................................................
Psihijatri zavide pevacima turbo - folka na broju pacijenata!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Sta ovde moze da se `overklokuje`? 02.02.2008. 15:05 #42236

status: user
broj poruka: 5696
Podrobno sam pregledao modele komponenti koje navodis i po kvalitetu i O/C mogucnosti prioritirani redolsed bi bio (najeverklokabillnije su prve tj. na vrhu spiska):

Napajanje: MS Pro 550W ATX 2.03
Monitor: LG FLATRON ez T710BH
Hard Disk: 160GB WD1600JS S-ATA2 8MB

e, sada posto verovatno imas cooler na procesoru koji je aktivnog tipa, preporucujem ti da ipak krenes od njega, brzina obrtaja peraja je od sustinskog znacaj za stabilan overclock preostalih komponenti, stoga prvo ubrzaj njega...

- R a v e n L o r d -

:: Sta bi u ovoj konfiguraciji moglo da se overklokuje? Sta treba da podesim u Bios-u i ako zatreba koji program da skinem za odredjene komponente? Ne razumem se bas nesto u hardware pa zato konfiguraciju pisem kakva je na racunu i garanciji
::
:: Procesor: Intel LGA Celeron 420 1.6 GHz 80
:: Maticna ploca: Asus P5LD2-X I94
:: RAM memorija: DDR2 1GB/667 Kingsto
:: Graficka: Asus EN7300GT/HTD/SIL/25
:: Hard Disk: 160GB WD1600JS S-ATA2 8M
:: Napajanje: MS Pro 550W ATX 2.0
:: Monitor: LG FLATRON ez T710B
::
:: ......................................................................
:: Psihijatri zavide pevacima turbo - folka na broju pacijenata!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa, vidi... 02.02.2008. 15:05 #42237

status: user
broj poruka: 6643
S obzirettom na tvoj CPU i GPU.... najbolje da overklokuješ sistemski tajmer i poteraš ga jedno dva-tri sata unapred, eventualno i kalendar. Isključi automatic time controlu sa interneta i to ti je to, da ti ga windows ne vrati preoverklok-ovano stanje. Sve ostalo.... možda i da komprimuješ celu particiju - dve, da bi imao duplo prostora, i to je to.
Prijatelju, overklok jeste jedna vrsta pametne (izuzetno pametne) uštede, ali, o tome si trebao da misliš kad si kupovao komponente. Ovo što imaš.... prvo moraš da uložiš u hlađenje te grafičke pre nego što je nasviraš, što je moguće, a procesor.... ja bi mu i ukinuo to ime, kelerabe me izuzetno nerviraju (zato što su nekad bile nešto a onda ih je intel uprskao-upreskotio). Ja misiim da ti za sada posećuješ lepo forume, čitaš tuđa iskustva (uz neminovnih 30% lažuckanja), provališ kako se to radi, pa kad ti se usta napune slinom i kad ista počne dobrano da curi kroz nos i uši, kupiš polako komponente koje su overklokabilne iliti, dovoljno jeftine a kvalitetne da dozvoljavaju overklok. Tu će nekada biti nešto i skupo, ali takva je priča. Na napajanju, memoriji, primerku procesora i tipu poloče, nema zajebancije ako hoćeš žešći overklok.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @Pisko 02.02.2008. 15:22 #42241

status: user
broj poruka: 5696
Extra se slaze, povecanje (datuma) tj. sata (clock) je overclock. Ipak prvo to! Nakon toga defragment, zatim povecanje rezolucije i osvezenja monitora, kacenje napajanja na veci napon umesto na ~220V (zemlja + nula + faza), okaciti ga na ~380V (zemlja + faza + faza ), racunato na nulovan sistem da je zemlja=nula, zatim sledi HDD umesto +12V +5V GND dovesti mu +12V +12V + GND...


P.S. nemoj da se ljutis ali si nas bas ispirisao temom, pozz

- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Eh Drogi ,Drogi ... 02.02.2008. 15:29 #42242

status: user
broj poruka: 718
... pa rekoh ti lepo da cu da dodjem kod tebe i da kloknemo masinu ,a ti htede da cujes druge jer ne verujes ...Eto ti sad ,dobro ovu dvojicu uzmi sa rezervom jer su AMD-ovci i to okoreli , ali ce izvucemo nesto iz tog celerona ,polako...Nego stvarno da koknemo prvo napajanje posto je cudo...
P.S. @Machine ,vidis i ja imam poznanike koji preko leba traze pogachu...Jel` zna neko radnu temperaturu za ovog Asus-a 7300gt?

Tjevapche downloaduj coretemp , cpu-z , orthos,super pi (sve preko goolgla i najnovije) ,spremi pepsi pa se javi...
`Ajd u zdravlje!

.......................................................................................
proc Mos Technology 6510@0.985Mhz
Mem 64Kb
graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites!
sound SID
1541 floppy drive 180Kb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap Re: Eh Drogi ,Drogi ... 02.02.2008. 16:27 #42247

status: user
broj poruka: 172
Sad cekam Dzordza da se smisli da li ce da ide kod tebe ili nece veceraske. Ako ide pakujem komp i donosim kod tebe i ce mu nabudzimo sve sto treba. Pozdrav!


.......................................................................
Psihijatri zavide pevacima turbo - folka na broju pacijenata!

:: ... pa rekoh ti lepo da cu da dodjem kod tebe i da kloknemo masinu ,a ti htede da cujes druge jer ne verujes ...Eto ti sad ,dobro ovu dvojicu uzmi sa rezervom jer su AMD-ovci i to okoreli , ali ce izvucemo nesto iz tog celerona ,polako...Nego stvarno da koknemo prvo napajanje posto je cudo..
:: P.S. @Machine ,vidis i ja imam poznanike koji preko leba traze pogachu...Jel` zna neko radnu temperaturu za ovog Asus-a 7300gt
::
:: Tjevapche downloaduj coretemp , cpu-z , orthos,super pi (sve preko goolgla i najnovije) ,spremi pepsi pa se javi..
:: `Ajd u zdravlje
::
:: ......................................................................................
:: proc Mos Technology 6510@0.985Mh
:: Mem 64K
:: graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites
:: sound SI
:: 1541 floppy drive 180Kb
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap Re: Eh Drogi ,Drogi ... 02.02.2008. 18:29 #42262

status: user
broj poruka: 172
Sad cekam Dzordza da se smisli da li ce da ide kod tebe ili nece veceraske. Ako ide pakujem komp i donosim kod tebe i ce mu nabudzimo sve sto treba. Pozdrav!


.......................................................................
Psihijatri zavide pevacima turbo - folka na broju pacijenata!

:: ... pa rekoh ti lepo da cu da dodjem kod tebe i da kloknemo masinu ,a ti htede da cujes druge jer ne verujes ...Eto ti sad ,dobro ovu dvojicu uzmi sa rezervom jer su AMD-ovci i to okoreli , ali ce izvucemo nesto iz tog celerona ,polako...Nego stvarno da koknemo prvo napajanje posto je cudo..
:: P.S. @Machine ,vidis i ja imam poznanike koji preko leba traze pogachu...Jel` zna neko radnu temperaturu za ovog Asus-a 7300gt
::
:: Tjevapche downloaduj coretemp , cpu-z , orthos,super pi (sve preko goolgla i najnovije) ,spremi pepsi pa se javi..
:: `Ajd u zdravlje
::
:: ......................................................................................
:: proc Mos Technology 6510@0.985Mh
:: Mem 64K
:: graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites
:: sound SI
:: 1541 floppy drive 180Kb
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Prozivke 02.02.2008. 20:21 #42274

status: user
broj poruka: 6643
Na uvredljive prozivke u vreme predizbornu ćutnju, nećemo odgovarame, dame i gospođa...
Dragojlo, ubedi ga da se ne ljuti... a to što ti ne veruje... da zna da si jednom prilikom za opkladu vozio unatraške dva kilometra.... ipak, ostaje vam moj savet za overclock, to uvek pali bez obzira na napajanje....
Ajd` u zdravlje, i oleši ga za pepssi, pogotovo ako je sa šećerom, ona druga uništava mozak (sa xilitolom).

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 ma kava ljutnja ... 03.02.2008. 00:57 #42303

status: user
broj poruka: 718
... mali nije iz te price uopste nego je malo `nestrpljiv pitomac` , ali bice ...
nego ova ploca uopste nema setovanja u bios-u za overklok tako da ako neko misli da je uzima nek triput razmisli!!!
P.s. postoji i neki modovani bios (izdat od Asus-a,a na sajtu ga nema) koji dodaje ove opcije i daje mogucnost da magistrala radi i na 1333 Mhz pa ako neko zna gde da to nadjem neka javi! hvala unapred!
Sto se tice Pepsija i ja ne volim xilitol pogotovu sto zvake sa njme podizu ph ,pa se zubi manje kvare ,a i ja treba od neceg da zivim...`Ajd u zdravlje!
.......................................................................................
proc Mos Technology 6510@0.985Mhz
Mem 64Kb
graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites!
sound SID
1541 floppy drive 180Kb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE hehehe... 03.02.2008. 10:43 #42320

status: user
broj poruka: 5696
rekoh li ja da necu na tvoju stolicu...nego imas li komenatar na REN (www.ren.co.yu). Zanima me i tvoje i Piskovo misljenje, treba mi za poklon, pa osim sto je pozlaceno 24 karata od 4 mikrona jos bolje ako ima makar minimalna + dejstva


- R a v e n L o r d -

:: ... mali nije iz te price uopste nego je malo `nestrpljiv pitomac` , ali bice ..
:: nego ova ploca uopste nema setovanja u bios-u za overklok tako da ako neko misli da je uzima nek triput razmisli!!
:: P.s. postoji i neki modovani bios (izdat od Asus-a,a na sajtu ga nema) koji dodaje ove opcije i daje mogucnost da magistrala radi i na 1333 Mhz pa ako neko zna gde da to nadjem neka javi! hvala unapred!
:: Sto se tice Pepsija i ja ne volim xilitol pogotovu sto zvake sa njme podizu ph ,pa se zubi manje kvare ,a i ja treba od neceg da zivim...`Ajd u zdravlje
:: ......................................................................................
:: proc Mos Technology 6510@0.985Mh
:: Mem 64K
:: graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites
:: sound SI
:: 1541 floppy drive 180Kb
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Re: Machine ... 03.02.2008. 15:07 #42361

status: user
broj poruka: 718
...jel` citas mailove ...ja ti tamo poslah nesto vezano za ovo ...`Ajd u zdravlje!
.......................................................................................
proc Mos Technology 6510@0.985Mhz
Mem 64Kb
graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites!
sound SID
1541 floppy drive 180Kb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Re: Machine ... II... 03.02.2008. 15:24 #42365

status: user
broj poruka: 718
...konkretno za ren ,treba stvari uzeti sa rezervom jer efekat ako i postoji minimalan je jer je pasivne prirode ,nije aktivna elektrika u pitanju ... Po obliku podesca na vikove koji se koriste u rediesteziji , ali ima svoje specificnosti (suzenje na sredini) ,medjutim usled pasivnog principa sumnjam u kapacitet (mali) ako i nesto radi...+ verovatno bi morao da se nosi stalno ...nekako nisam za takve naprave ,al` ... `Ajd u zdravlje!
P.S.Ako poklanjas nekom detetu ,bolje ga odvedi na nekoliko tretmana laseropunkture kod nekog iskusnog terapeuta nego da mu stavljas ovo...
.......................................................................................
proc Mos Technology 6510@0.985Mhz
Mem 64Kb
graphics Mos Technology VIC-II 16 colours! 8 hardware sprites!
sound SID
1541 floppy drive 180Kb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ventilator na napajanju... 04.02.2008. 10:08 #42493

status: user
broj poruka: 7761
Sigurno ces da izvuces jos jedno 200 o/min, da li ce imati efekta na samo napajanje pa hoce posto ce raditi hladije glave.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Hahahahahahaha... 04.02.2008. 12:45 #42511

status: user
broj poruka: 568



koji ste vi loodaci, manijaci, zajebanti... sve najbolje, da ne nabrajam... a što niste čoveku rekli da klokuje i ručni sat, sad mi pade na pamet, pa to mu je bar najlakše, mislim, pri ruci...
Hahahahahahahahaaaaaaaaa

Pozz svima
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap Hehe 05.02.2008. 11:21 #42710

status: user
broj poruka: 172
Pa ne mogu rucni sat... ko ce da nosi kanister sa tecnim azotom... skupo, tesko, glomazno :)

.......................................................................
Psihijatri zavide pevacima turbo - folka na broju pacijenata!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs