Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Adsl+telekom=1000 pokidanih nerava
STRANA 1 OD 1
ljuki Adsl+telekom=1000 pokidanih nerava 06.02.2008. 13:11 T8021

status: user
broj poruka: 324
Iz naslova se vidi da imam problem
Sta se desava ne svetli lampica za LINK resim da problem otklonim sam jer sam posumnjao na kabl neispravan do splitera jer je malo duzi 7-8 metara od uticnice ali me zacudilo zasto telefon i dalje funkcionise kupm ti ja lepo novu uticnicu kabl i prateci maaterijal opet neradi. Sta dalje rekoh neispravan spliter, modem.. odem do ortaka koji ima identican sve radi perfektno, uzmem ja njegov donesem kod mene opet neradi. Znaci ispravni modem i spliter. probam direktno iz uticnice u modem tj predlog sam dobio od tehnicke podrske, resim i njih da kontaktiram ali nista. Zovem ih ja opet posle par minuta tacnije preko 30 ih dobijem lik mi obeca da ce da prekontrolisu liniju uzme mi broj mobilnog da me kontaktiraju kad budu otklonili kvar, zove posle 2 dan na mob. Kaze da je kontrola uradjena da je kod njih sve ok, rekoh dobro ali meni i dalje neradi adsl, opet me navede da modem direktno nakacim na Line ali nista zovem ja opet prodje 30min zivota uzalud i rece da ce opet prekontrolisati liniju(vec 4 put ako je uopste i kontolis). I na tome je ostalo nemam vise nerava da bilo sta pokusavam.

Verovatno ce proci jos 15 dana dok oni otklone kvar koji je ocigledno kod njih a time i isteci ceo mesec a ja cu morati da rintam citav dan da bi platio ADSL (ne)uslugu, ili ti 2 dana za napajanje koje mi je riknulo zbog prenapona. Da se zalim ?!? Cak sam hteo i popa da dovedem mislio sam da imam duhove u sobi racunar se palio sam od sebe, al to je bilo zbog napona Zivimo u Srbiji.
A da i da se pohvalim u nedelju me zvao licno Boris Tadic i zahtevao da glasm za njegovu politikku...cemu smo mi krenuli u susretu Evropi MA DA SIGURNO pozdrav

Pitanje za diskusiju zbog cega ne svetli lampica za LINK?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 06.02.2008. 13:23 #42921

status: user
broj poruka: 711
Ne svetli zato sto ne uspostavlja vezu sa portom na centrali... Meni su se do sada desavale sledece stvari:

1) povezali me na pogresan port i samim tim mi umesto 768k dali 256k
2) povezali me na centrali na pogresan telefonski prikljucak (znaci kad zovem bio mi drugi broj)
3) iskljucivali broj greskom

Kad si monopolista, moze ti se...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict da Te Barabe...... 06.02.2008. 16:25 #42932

status: user
broj poruka: 4515
Kada sam uvodio Adsl pre 2 godine meni je sugavi sezampro samo zauzeo port.....pa je proces prelaska kod drugog provajdera trajao 2 meseca....na svaki poziv upucen telekomu neka `tetkica` mi je govirila: Sacekaj mesec dana krenucemo mi da radimo Adsl Kada je dosao taj dan da neko meni cacka po centrali port .... naravno sjebase mi telefon....kazu da su lose povezali.... nakon 3 dana posto sam NAPU*** sve zivo....namestili su mi. Od tada mi se jedino desavalo da po 30 minuta jednostavno nemam signala zbrog prosirivanja kapaciteta na centrali. Naravno provajder je to stavio kao vest na svom sajtu. Verovatno i nesto rade na tvojoj centrali pa imas problema... svakako je u pitanju veza izmedju tebe i DSLAMA na fizickom nivou.
Zovi te seronje iz telekoma mamu im bezobraznu!


Pozz

...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 06.02.2008. 17:43 #42945

status: user
broj poruka: 12785
Ali nije sa svima ovako. Recimo meni je sve perfektno. Prvih 2 meseca me zezala konekcija, izbrisu se kompletno podesavanja u modemu, pa se povrate za sat vremena, ali vec godinu dana sve radi perfektno. Ali ono sto se nikada nece promeniti je njihova debilna tehnicka podrska. Kad su trebali da mi dupliraju brzinu sa 768 na 1.5mbps postavili su mi 1mbps. I kad sam zvao i pitao ih u cemu je problem, znam sigurno da nije 1.5mbps, neka glupaca iz njihove tehnicke podrske se drala kako je kod njih sve ok. I vrh od svega, kaze `Sta se bunite? Dobili ste ubrzanje besplatno!` kao da bi trebalo da budem srecan i da cutim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire I mene nesto interesuje... 06.02.2008. 18:46 #42950

status: user
broj poruka: 18472
Kad je vec tema postavljena pa da se i ja ukljucim..Ja imam telekomov ADSL na 1.5 Mbps i koliko se secam obecani download je 192 kb/s!E sad ono sto mene muci je to sto ja od kako sam ga dobio nemam preko 160 kb/s nekad i mnogo manje..Da li je to normalno ili treba da se zalim?Necu da placam ako ne ispunjavaju obecanu uslugu!

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Nebeska vatro 06.02.2008. 19:05 #42953

status: user
broj poruka: 1532
Nije normalno to sto pises.

Ako si na 1.5 Mbps, trebalo bi da imas maksimalnu brzinu download-a 1500:8=187.5 KBps.

Ti imas nesto sporiji download zbog uskog grla na tvom serveru ili na serveru sa kojeg dovlacis podatke.

Dacu primer moje kablovske veze. Retki su popularni serveri sa kojih sam mogao dovlaciti punom brzinom od 250 KBps podatke, tek po nekad. To uglavnom nije bilo do SBB-a vec do `stranca` i kretalo se od 50 do 120.

Ako bas nikada ili skoro nikada nisi ostvario protok od 187.5 KBps ili priblizno, onda zovi provajdera i proveri o cemu se radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Nebeska vatro 06.02.2008. 19:10 #42955

status: user
broj poruka: 18472
Znaci nikad nisam imao tu brzinu..Sutra cu da idem da se zalim momentalno!Najzanimljivije je to sto je drugar uzeo najosnovniji paket 256/64 a ima 115kb/s u download-u.Strasno,skoro kao ja,da covek poludi!Sta rade ovi u Telekomu nije mi jasno?!


Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: Nije normalno to sto pises
::
:: Ako si na 1.5 Mbps, trebalo bi da imas maksimalnu brzinu download-a 1500:8=187.5 KBps
::
:: Ti imas nesto sporiji download zbog uskog grla na tvom serveru ili na serveru sa kojeg dovlacis podatke.
::
:: Dacu primer moje kablovske veze. Retki su popularni serveri sa kojih sam mogao dovlaciti punom brzinom od 250 KBps podatke, tek po nekad. To uglavnom nije bilo do SBB-a vec do `stranca` i kretalo se od 50 do 120
::
:: Ako bas nikada ili skoro nikada nisi ostvario protok od 187.5 KBps ili priblizno, onda zovi provajdera i proveri o cemu se radi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Neam poima... 06.02.2008. 20:14 #42964

status: user
broj poruka: 989
...al` meni swe radi k`o zmaj

- pre 15ak dana widim da mi ne radi link dioda, wrisn`o spliter, isti dan sam dobio now. Jedini pRRoblem koi sam imao sa Tele.com ADSL-om e bio tai sh`o sam na samom staRRtu bio `newidljiwi chowek` kada e p2p u pitanju! Uz malo muke nateRRam link diodu da pozeleni, imam ljubicha100_belly modem, tek tada imate jawnu IP, & toRRent/emule polete.

Chudana stwar, swaki modem ima swoi user & pass, noRRmalno, medjutim kada sam menjao adRResu stanowanja moRRao sam da menjam i modem, ali u nowom ugowoRRu sa Tele.com-om nie bilo tih podataka - WHAT NOW

3h sata sam okRRetao & obRRtao swe shto sam znao ali link dioda naRRandzzasta pa naRRandzzasta, Low ID = mozzesh da se BEEP - iz ochaja ukucam user & pass staRRog modema &... BINGO

- istim tim podacima sam biRRidge-owo bRRatow & oRRtakow modem... - soRRy ppl, zaboRRawio sma ih





Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Jel se vi to sprdate??? 06.02.2008. 21:38 #42976

status: user
broj poruka: 4515

@ bata cele 1.5 Mbit nije = 1500 kbps nego
1536 kbps

za adsl od 1,5 Mbit normalan download ide max 160 kb (ako racunas matematicki trebalo bi da je 192 kb, ali trosi se protok na kontorlne bite...nadgledanje stanja linka..., jednostavno takva je tehnologija da ti ne objasnjavam). Znaci da je brzina ok.


@ Sky Fire ko ti je obecao 192kb ???
256/64...max download je 28kb???WTF
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 07.02.2008. 10:54 #43023

status: user
broj poruka: 12785
Ako sam sa 768kbps imao download 80kb, logicno mi je bilo sa 1.5mbps da bude 160kb...
Ovo je valjda normalno....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Joj... 07.02.2008. 15:22 #43036

status: user
broj poruka: 1196
Zamolio bih sve ljude dobre volje da razlikuju sledeće skraćenice: Mb, MB, Kb, KB.

Nepismenim i polupismenim ljudima treba zakonom zabraniti upotrebu tastature!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Joj... 09.02.2008. 04:28 #43306

status: user
broj poruka: 12785
Jako pametan komentar, ajde svi da pazimo da li pisemo velikim ili malim slovima. Jedino ti imas problema da razumes, jer se ostali ne bune.


:: Zamolio bih sve ljude dobre volje da razlikuju sledeće skraćenice: Mb, MB, Kb, KB
::
:: Nepismenim i polupismenim ljudima treba zakonom zabraniti upotrebu tastature!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
7of9 modulacija 10.02.2008. 13:15 #43442

status: user
broj poruka: 5
@ljuki
A jesi li probao mozda da menjas modulaciju. U zavisnosti od modela modema koji imas zavisi i gde se podesava. Inace ako telekom nesto radi na centrali moguce je da su te prebacili na neki istureni stepen odnosno mini centralu. U tom slucaju reci ce ti da je kod njih sve u redu i da nema problema, jedino je potrebno da nadjes ta podesavanja i da modulaciju koja je sa stavkom G.DMT promenis u T1.413.
Mada ako ti to ne uspe sledi ti dugo, dugo jurenje sa Telekomom koji retko resava probleme svojih korisnika. Meni licno vec 2 godine nisu resili problem koji imaju na telefonskim vodovima pa samim tim i sa ADSLom, jer ne moze tehnicar da izadje na teren...uzas.


@markopvict
Problem koji si imao sa Sezamom, si 99% sam uzrokovao jer si se prijavio za ADSL kod njih i poslat si na instalaciju kada je bilo tehnickih mogucnosti. Kada se zapocne instalacija ADSL prikljucka na centrali prvih mesec dana je kod svakog provajdera obavezno jer Telekom ne dopusta uklanjanje prikljucaka u kracem periodu. A posle si cekao da te drugi provajder prijavi...instalira...obavesti....
Takva ti je procedura u Srbiji, tacnije u Telekomu, nema to veze sa provajderima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs