Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pomoc, MSI K7N2 Delta2
STRANA 1 OD 1
gepard Pomoc, MSI K7N2 Delta2 06.02.2008. 20:49 T8027

status: user
broj poruka: 267
Dobio sam neispravan komp na popravku od prijateljice i pokusao da ga osposobim za rad. Komp je sa MSI K7N2 Delta2 plocom nekim Sempron-om, 256Mb DDR400, 80GB HDD,...

Otkacio sve, probao sa jos dva napajanja od toga jedno LC Power 550W (sigurno ispravno radi sad na drugoj masini), resetovao bios vise puta (jumper), vadio bateriju (i kabl iz napajanja), otkaceno bilo sve osim ploce cpu-a i napajanja...

Ni u jednom trenutku ploca se nije startovala (bar da mrdne ventilator na CPU), ima panel za zadnji deo racunara 2xUSB + 4 diodice koje bi trebalo da prikazu gresku, ne pale se uopste, samo dok je LC bio prikljucen kad prebacim prekidac sa 0 na 1 za trenutak se upali power on lampica na prednjem delu kucista i odmah ugasi. Ploca probana i na stolu bez kucista skidan procesor, ociscen (usisivacem i cetkom) socket, cooler, druga pasta...

Ako je neko voljan da proba da osposobi plocu, ja dalje ne mogu nemam gde da probam procesor (mada mislim da je on ok) i plocu (ima li joj pomoci)...

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MSI 06.02.2008. 21:00 #42970

status: user
broj poruka: 5696
Najverovatnije je ploca vrisnula! Ukoliko postoje vidljiva ostecenja usled pregorevanja, naduvani ili iscureli elektroliti onda bi bilo spasa, ali to nije isplativo jer je servis >10e a ta ploca vredi 20e. Pride MSI je djubre i pravi iste takve stvari. To mi se X puta desavalo, ako nije nista vidljivo moguce je da je neki od MOS-FETova otisao u zasicenje i interno pregoreo unutar kucista a da se ne vidi baloncic. Verovatno napajanje za chipset ili neka logika. Vidi ovako, nakon ove vizuelne provere, skini CPU i na napajanje okaci samo plocu i kratko spoji pinove (jumperom) na ploci koji su za power (2 pina u okviru panela u dnu ploce odakle ide ka tasteru na kucistu). Ako ti se napajanje ne startuje onda je ploca 100%. Mozes povezati CPU cooler na 3-pin konektore na ploci da vidis da li se vrti, ako ne baci je u smece i uzmi drugu...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke ... 06.02.2008. 21:27 #42973

status: user
broj poruka: 384



Jesi probao sa drugom memorijom? hoce da crknu od loseg napajanja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: MSI 06.02.2008. 21:32 #42974

status: user
broj poruka: 267
Hvala na pomoci, znam da MSI nije nesto, nisam ja ni birao, kad kazem da je racunar kompletan laksi od 5 kg sve vam je jasno, ali ajde da pomognem prijateljici :), kako da je sad razocaram. Dakle na ploci nema vidljivih znakova, naduvenost elektrolita i `cirenja` ili pak tragova nekog gorenje cak ni na `miris`, ovo sto si rekao za plocu cu ipak probati sutra po danu sa vise svetla, mozda sutra proradi :).

Hvala ti jos jednom.

:: Najverovatnije je ploca vrisnula! Ukoliko postoje vidljiva ostecenja usled pregorevanja, naduvani ili iscureli elektroliti onda bi bilo spasa, ali to nije isplativo jer je servis >10e a ta ploca vredi 20e. Pride MSI je djubre i pravi iste takve stvari. To mi se X puta desavalo, ako nije nista vidljivo moguce je da je neki od MOS-FETova otisao u zasicenje i interno pregoreo unutar kucista a da se ne vidi baloncic. Verovatno napajanje za chipset ili neka logika. Vidi ovako, nakon ove vizuelne provere, skini CPU i na napajanje okaci samo plocu i kratko spoji pinove (jumperom) na ploci koji su za power (2 pina u okviru panela u dnu ploce odakle ide ka tasteru na kucistu). Ako ti se napajanje ne startuje onda je ploca 100%. Mozes povezati CPU cooler na 3-pin konektore na ploci da vidis da li se vrti, ako ne baci je u smece i uzmi drugu..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: ... 06.02.2008. 21:34 #42975

status: user
broj poruka: 267
Ploca ne krece kad su samo ona i cpu stavljeni na napajanje...

Morala bi bar da pisti ili na panelu pokaze gresku, memorija radi na drugom racunaru!!!


::
::
::
:: Jesi probao sa drugom memorijom? hoce da crknu od loseg napajanja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Crkla ploča 06.02.2008. 21:42 #42978

status: user
broj poruka: 4163
pipni juzni most, garantovano se Qva
Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict NIsta sladje 06.02.2008. 21:54 #42980

status: user
broj poruka: 4515
Sto volite da pljunete na MSI ..pogotovo Masnia.....ako..jeste djubre....crko mi MSI6800GT agp placen u to vreme kao ...... uh jesu smece PU PU PU
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PANDUR Slazem se u potpunosti... 06.02.2008. 22:06 #42981

status: user
broj poruka: 73
da je MSI djubre...ali moze da se naleti na neke stvarno dobre komponente samo valjda zavisi odakle se uvoze.Kad naletis na neku njihovu dobru komponentu onda mozes bukvalno da se izivljavas i da je teras do maksimuma a da ne rikne.Govorim iz licnog iskustva.
Poz


P.S. probaj stavi neki drugi procesor na nju ili idi kod nekog elektricara da ti izvadi BIOS chip i da ga ucita ponovo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Juzni most!!! 06.02.2008. 22:07 #42982

status: user
broj poruka: 267
@Machine

Nisam imao mira, probao ono sto si napisao bez procesora i ploca ni da mrdne (tacnije ventilator na cooler-u od cpu-a)... :)

@servispc

Juzni most (ako je to onaj dole nforce 2 mcp raid, kod PCI slotova bez hladnjaka) se usija na dodir prstom posle 2-3 sekunde, ovde sam ustanovio da je i napajanje koje je bilo u kompu crklo jer se sa njim nista ne desava

Ima li izgleda da se nesto moze uraditi ili mora nova (polovna) ploca?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PANDUR Probaj... 06.02.2008. 22:26 #42985

status: user
broj poruka: 73
drugo napajanje ako ni tad ne proradi onda idi na onaj limundo i sacekaj neku plocu za dzabaka kao sto sam i ja morao,sutra mi stize.Fuckin` struja i pamucni dzemperi uvek moraju nesto da ubiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Juzni most!!! 07.02.2008. 00:05 #42998

status: user
broj poruka: 4163
:: Ima li izgleda da se nesto moze uraditi ili mora nova (polovna) ploca

Mora druga ploča

MSI=(M)ega(S)h(I)t
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 07.02.2008. 00:20 #43001

status: user
broj poruka: 5696
@gepard, smece se baca u smece...


- R a v e n L o r d -

:: da je MSI djubre...ali moze da se naleti na neke stvarno dobre komponente samo valjda zavisi odakle se uvoze.Kad naletis na neku njihovu dobru komponentu onda mozes bukvalno da se izivljavas i da je teras do maksimuma a da ne rikne.Govorim iz licnog iskustva
:: Po
::
::
:: P.S. probaj stavi neki drugi procesor na nju ili idi kod nekog elektricara da ti izvadi BIOS chip i da ga ucita ponov
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 07.02.2008. 08:15 #43012

status: user
broj poruka: 18942
jao, znam tu plocu, prodao sam mu ispravnu, a posle mesec dana se bas usrecio, crkla prvo mrezna, pa zvucna...pa chipset :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Hvala svima jos jednom! 07.02.2008. 09:22 #43017

status: user
broj poruka: 267
Moracu da razocaram prijateljicu , al sta da se radi, u svakom slucaju hvala svima na brzoj dijagnostici i pomoci oko prethodnog problema!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Bio sam nekad 07.02.2008. 15:30 #43037

status: user
broj poruka: 1196
prezadovoljni korisnik K7N2 Delta2 Platinum ploče!

Nepismenim i polupismenim ljudima treba zakonom zabraniti upotrebu tastature!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs