Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Lan-umrezavanje
STRANA 1 OD 1
panters Lan-umrezavanje 18.08.2005. 17:50 T803

status: user
broj poruka: 6

Prvi racunar (AMD Duron 750 mhz,Chaintec 7 AiA,128 mb ,windows xp professional)ima Planet pci bus enternet card 10100 mbs a drugi racunar (AMD Barton 2500,Epox 8RDA+,2x256 mb,Windows Xp professional) na ploci ima Lan 10/100mbs,dva racunara sam direkno povezao preko crosover cabala ,na sajtu sam procitao kako se povezuju dva racunara(local area connection propertis- instalirao sam NetBeui protocol na oba racunara) sve sto je tamo pisalo sam uradio,rezultat toga je da je racunar Duron prepoznao Bartona(Shared documets)i sa njega sam uspeo za par minuta da prebacim filmove,ali kad sam hteo sad sa Durona da prebacim filmove na Barton izasla mi je poruka da ne moze da prepozna drugi racunar i da kontaktiram administratora(na racunaru sa DUron procesorom imam instaliran Zone alrm pro i Norton-koje sam iskljucio posle podizanja sistema) ,na oba racunara sam instalirao Fifu 2002 i pokrenuo sam multiplayer-direkno preko IP adrese,medjutim na Duronu izasla mi je poruka da sacekam ostale igrace da se konektuju,a na Bartonu mi je poruka glasila da ne moze da uspostavi conekciju.......zna li neko gde gresim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 LAN 18.08.2005. 23:36 #2113

status: user
broj poruka: 327
Probaj da iskljucis Firewall ako je XP SP2 pa sve opet iz pocetka.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha TCP/IP 19.08.2005. 01:14 #2115

status: user
broj poruka: 70
Neznam sta ce ti NetBeui kad sve lepo radi na TCP/IP-u.
Moj ti je savet da na oba racunara bez obzira koji su uradis Network Setup Wizard This computer belongs to a network that does not have an Internet Connection i da ih oba namestis u istu Workgrup-u da im stavis fiksne IP Adrese.
Znaci ako si dobro napravio kabal a jesi posto ti se vide racunari svakako to mora da radi. I naravno omoguci File Sharing da bi mogao racunar jedan drugom da prilaze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pIxell TCP/IP 2 20.08.2005. 09:10 #2123

status: user
broj poruka: 6



Apsolutno se slazem sa prethodnim predlogom. Odredi fixne IP adrese i enable file sharing. Po istaliranju TCP/IP mreze prover i kabl i vezu "pingovanjem" tipa: u Command promptu ukucaj ping *.*.*.* gde je * IP adresa rachunara koji zelish da proverish (primer: ping 192.168.0.1). Ukoliko ti neki od "paketa" ne prodje u pitanju je kabl. Ako je sve OK skini Windows Firewall ili mu u Exeptions stavi LAN.
Nadam se da sam ti bar malo olakshao pretragu.
p.s. workgroup na oba rachurara ti je isti? Mora da bude.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs