Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Cudan problem
STRANA 1 OD 1
maki7 Cudan problem 10.02.2008. 15:39 T8093

status: user
broj poruka: 35

Ploca Abit NF8, athlon 2800 soc 754, memorija 512 ddr400 Kingmax, ati 9550,Chieftec 360w.
Windows se ne dize ni iz safe moda.
Nova instalacija windowsa nemoguca (bios is not fully ACPI compliant).
Ni jedan dijagnosticki alat nemoguce pokrenuti iz dosa.
Masina se najnormalnije podize do buta os (hard disk i optika provereni, sve osim graficke povadjeno, kontakti ociscen i normalno i cmos reset vise puta).
Sumnjam na plocu ili memoriju ali nemam ddr1 ovo je masina klinca moga drugara.
Da li neko ima ideju sta bi mogao biti problem i ima li smisla flesovati bios jer sve radi normalno u biosu.
Unapred hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Moguće da je bios 10.02.2008. 15:45 #43458

status: user
broj poruka: 4163
čim ti javlja tu poruku. Jel problem nastao iz čista mira ili nakon neke intervencije bilo koje prirode?
Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 re 10.02.2008. 15:53 #43460

status: user
broj poruka: 35
Masina mu ne radi vec dva meseca a primetio sam da je radjen cmos reset jer sam mu ja instalirao zadnji os i ovo je komp koji sam mu ja prodao pre 2 godine.Moj drugar naravno
tvdi da se sve desilo iz cista mira i da niko nista nije prckao, ja licno ovakav problem do sada nisam video.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 10.02.2008. 16:24 #43462

status: user
broj poruka: 5696
Ovako, iskaci sve osim MB, PSU, CPU, RAM, VGA i DVD. Opticara ubodi u IDE kontroler sa novim kablom. Ubaci u njega Knoppix 5 i vidi da li ce ga podignuti kako treba. Ako nece promeni IDE kontroler tj. ubodi DVD u drugi, javi sta se desava


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy A moguće je 10.02.2008. 16:31 #43465

status: user
broj poruka: 4163
i da posle clear cmos nije podešen bios kako treba. XP uglavnom odbija da se instalira ako je isključen ACPI i ako je PNP OS stavljen na manual umesto na auto

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 re: MACHINE 10.02.2008. 16:52 #43469

status: user
broj poruka: 35
Optika najnormalnije cita disk i pokrene instalaciju sve do trenutka kada treba da pokaze particije na hardu onda izbaci poruku koju sam naveo.Za svaki slucaj zamenio sam je proverenom optikom (ako predhodna nije procitala neki deo diska pa brljavi).
Znaci instalacioni disk Windowsa se butuje kao i sistemski alati tipa(MegaISO - Multiboot Recovery ,pojavi se meni i kada izaberem alat koji hocu dolazi do trenutka kada treba da napravi ram disk tada staje.
Tako da sam u prvom opisu malo dao nepotpunu informaciju o butu.
Pokusacu da nadjem Knoppix.

Servispc - provericu bios ponovo ali ovo je nekada bila moja masina i kada je bios na default vrednostima uvek je podizao windows.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 RE: servispc 10.02.2008. 17:12 #43473

status: user
broj poruka: 35


U biosu ploce ACPI ima opcije S3(suspend -to ram)
S1(Power On-suspend)
Isprobao sam obe i proverio PNP OS opet isto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: RE: servispc 10.02.2008. 17:22 #43477

status: user
broj poruka: 5696
OK, onda stavi na DISABLE sve sto je vezano za ACPI i sve sto ima veze sa Advanced Power Managementom pa probaj


- R a v e n L o r d -

::
::
:: U biosu ploce ACPI ima opcije S3(suspend -to ram
:: S1(Power On-suspend
:: Isprobao sam obe i proverio PNP OS opet isto
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 Re: Linux 10.02.2008. 17:47 #43480

status: user
broj poruka: 35

Posto nikada ne mogu da nadjem ono sto mi treba a imam ga tu negde, umesto Knoppixa pokusao sam da instaliram Slackware 10.1 posto do hard diska ni ovaj sto se podize sa harda nema sanse da dodje poslao mi je sledecu poruku: KERNEL PANIC: ATTEMPTED TO KILL INIT

Ja se u stvari vrtim u razmisljanju da li je ploca ili memorija i da li ako pokusam da flesujem bios
iz dosa a memorija je recimo poluispravna ne dodje do havarije ploce .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Linux 10.02.2008. 17:58 #43484

status: user
broj poruka: 5696
Pa ti izvrti MemTest86 3.4 pa vidi...


- R a v e n L o r d -

::
:: Posto nikada ne mogu da nadjem ono sto mi treba a imam ga tu negde, umesto Knoppixa pokusao sam da instaliram Slackware 10.1 posto do hard diska ni ovaj sto se podize sa harda nema sanse da dodje poslao mi je sledecu poruku: KERNEL PANIC: ATTEMPTED TO KILL INI
::
:: Ja se u stvari vrtim u razmisljanju da li je ploca ili memorija i da li ako pokusam da flesujem bios
:: iz dosa a memorija je recimo poluispravna ne dodje do havarije ploce
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 Re: memorija 10.02.2008. 18:31 #43493

status: user
broj poruka: 35

Uspeo sam nekako da pokrenem GoldMemory pokazuje failed odmah a 1% memorije skenira 15 minuta, ispis na ekranu luduje sa crvenim slovima.
Tako da se nadam da je dijagnostika zavrsena.
Hvala na pomoci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs