Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
print server kako?
STRANA 1 OD 1
vjelinek print server kako? 12.02.2008. 13:39 T8134

status: user
broj poruka: 10

Dva laptopa su mi umrezena preko asus wireless rutera i svaki ima izlaz na net, kako ubaciti stampac da sa oba lapa moze bezicno da se printa odnosno sta preporucujete od uredjaja a da ne kosta ko dva bubrega:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.02.2008. 14:32 #43684

status: user
broj poruka: 711
Imas npr Linksys Print Server... Ne znam tacno oznaku modela posto ima posebno za USB i posebno za LPT... Takodje, nisi naveo koji ruter imas... Moguce je da on ima podrsku za to... Naravno, mozes i da sklopis masinu za te potrebe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict lako 12.02.2008. 16:23 #43693

status: user
broj poruka: 4515
Ako imas noviji printer...pogledaj da li ima RJ45 ( mrezni port LAN)......pa ga samo zabodes u taj tvoj Asus...
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ehhh... 12.02.2008. 16:58 #43694

status: user
broj poruka: 7761
Svojevremeno sam neko vreme radio u sloveniji i tamo su za dva hp1280c kupili dva adaptera za mrezu koji se kace na standardni paralelni port pa mrezni kabel u njega ostalo je laganica.
Kasnije sam ja to trazio kod nas ali je to malo sranje kostalo cirka 50-70 evra a u sloveniji je bilo oko 20.
Znaci na google ukucaj print server i grebalo bi da se nadje ono sto ti treba.

Da vidis kako to izgleda evo ti link:
http://www.netgear.com/Products/PrintServers/WiredPrintServers/PS101.aspx

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vjelinek Re: ehhh... 12.02.2008. 17:54 #43702

status: user
broj poruka: 10



Da to bi bilo bas ono sto mi treba:))
::
:: Da vidis kako to izgleda evo ti link
:: http://www.netgear.com/Products/PrintServers/WiredPrintServers/PS101.asp
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vjelinek Re: lako 12.02.2008. 17:57 #43703

status: user
broj poruka: 10



:: Ako imas noviji printer...pogledaj da li ima RJ45 ( mrezni port LAN)......pa ga samo zabodes u taj tvoj Asus..
:: ..............................................................
::
:: Oslepecemo od kompjutera ! ! !
::
::
Nema interno RJ45 vec externo se nabavlja s tim sto prodavci ni ne znaju sta je to:(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Stampac... 12.02.2008. 22:00 #43734

status: user
broj poruka: 9388
... USB ili LPT?

Ako je LPT onda mrezni adapter, za koji si dobio preporuku, ako je USB, onda samo Router sa USB Priner Serverom, a to znaci... Bubreg....
Ako nije Wireless router onda kosta oko 50-70 evra, ako je WI-FI onda 70-120.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vjelinek Re: Stampac... 12.02.2008. 22:12 #43739

status: user
broj poruka: 10



:: ... USB ili LPT
::
:: Ako je LPT onda mrezni adapter, za koji si dobio preporuku, ako je USB, onda samo Router sa USB Priner Serverom, a to znaci... Bubreg....
:: Ako nije Wireless router onda kosta oko 50-70 evra, ako je WI-FI onda 70-120
::
::
::

USB printer a Asus wireless ruter:) koji nema ugradjenu mrezu postoji opciono externa neka varijanta al se to ne moze naci....guglanje kod nas bas ne daje rezultate malo ili retko ko ima print servere???Ajde ljudi zna li neko sigurno gde ima za 50 jevreja ta spravica?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 14.02.2008. 10:07 #43927

status: user
broj poruka: 711
Jesi li siguran da si uopste trazio? Evo, ja ukucao na pcberzi: Linksys print server i izbacio mi vise prodavaca i modela... Cene su od oko 61e za `zicani` do 120e za wifi... Verovatno uz malo googlovanja moze da se nadje i jeftinije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gmlale Izbegavaj jeftine modele 16.02.2008. 01:31 #44198

status: user
broj poruka: 9
Generalno bi nesto trebalo da se nadje za nekih 60-70 evra, nemoj da kupijes bilo sta posto po mom iskustvu jeftina roba zna da zakaze, ja sam licno imao problema sa nekim Roline print serverom.
D Link ima neke modele pogledaj u Pakomu, generalno ako ima samo jedan port za stampac onda je konfiguracija i dodavanje stampaca na klijentskim masinama jednostavno, ako ima npr usb i lpt onda ide preko lpr protokola, no to ces imati u uputstvu uz ruter.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vjelinek Re: Izbegavaj jeftine modele 16.02.2008. 16:40 #44266

status: user
broj poruka: 10
tnx svima za sada ostajem na setanju do printera a kao sto neko rece napolju se moze dosta jeftinije naci:)


:: Generalno bi nesto trebalo da se nadje za nekih 60-70 evra, nemoj da kupijes bilo sta posto po mom iskustvu jeftina roba zna da zakaze, ja sam licno imao problema sa nekim Roline print serverom
:: D Link ima neke modele pogledaj u Pakomu, generalno ako ima samo jedan port za stampac onda je konfiguracija i dodavanje stampaca na klijentskim masinama jednostavno, ako ima npr usb i lpt onda ide preko lpr protokola, no to ces imati u uputstvu uz ruter
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs