Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Ps CS3 i samsung monitor...
STRANA 1 OD 1
Ruff Ps CS3 i samsung monitor... 13.02.2008. 04:12 T8148

status: user
broj poruka: 829
eh... ne mogu vise ovo da trpim, a na googlu nisam nista nasao osim jednog lika koji se zalio na isti problem, ali on je imao vistu...

elem problem je sledeci: u mom photoshopu bela nije bela vec je zuta??? jedino u njemu. recimo, ps cs1 radi odlicno, ali mi trojka uvek prijavi neku gresku vezanu za monitor[223bw]... konkretno za drajvere, kaze da su losi... kako to???
znaci 100 puta sam mu instalirao drajvere i skidao ih i nista...
probao sam i magic tune, kalibracija mi nije nista pomogla...

ima li neko ideju kako da resim ovaj problem?...:(


Nikolas
every day 4 us something new...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ako 13.02.2008. 09:33 #43788

status: user
broj poruka: 1393
si instalirao drajvere od samsunga, mozda ti je problem sa ICC profilom od istog. Meni je svojevremeno bela bila magenta :(((
Dispaly settings, advanced, color management pa ukloni taj samsungov ICC
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Eh pa nisi jedini... 13.02.2008. 09:43 #43790

status: user
broj poruka: 7761
Evo i ja imam isti problem (LG L204WT) a resenje je da preko PS color managera uvek ucitavas neki od za PS kompatibilnih RGB ili neki drugi od njegovih modova.
Display properties / color managment, pa tu dodaj neki od PS CS3 modova i cekiraj ga kao active.

u samom PS idi na Edit/color managment pa decekira opciju ASK i normalo kad ti postavi ono pitanje cekiraj dont show again.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 13.02.2008. 16:09 #43824

status: user
broj poruka: 829
hehehe, za sad sam uspeo da se resim problema uninstaliranjem samsungovih drajvera...
nije postojao drugi nacin, ako bih obrisao onaj icc fajl sa spiska on bi se vratio cim kliknem apply, prijavi gresku i vrati se...
probacu da skinem najnovije drajvere za monitor, pa ako i oni imaju isti problem, moracu da smisljam nesto... posto zaista ne planiram da mi svaki put xpvristi da mi je hardver neinstaliran i da ce loshe raditi... pazi ti to, bolje radi bez drajvera...lol!

hvala vam puno na odgovorima, ustedeli ste mi tonu zivaca koje bih vremenom gubio...:D

Nikolas
every day 4 us something new...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs