Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Kako napraviti image file?
STRANA 1 OD 1
sojkic Kako napraviti image file? 13.02.2008. 18:11 T8160

status: user
broj poruka: 216
Glupo pitanje, pocetnicko, ali nemam zivaca da se akam da provalim sam pa znaci pitanje je:
Kako da napravim image fajl diska (za sony ps2) jer ako ga rezem bilo kako osim copy disc on nece da se pokrece, ne moze sony da ga cita, jedino sa image fajla od igrica sto sam skinuo sa neta hoce normalno da ide. Copy disc je dosta nesiguran, pucaju diskovi, tako da ako neko zna, a znam da zna neka napise, probao sam preko power iso ali onda ga nero nece citati.
Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ne.. 13.02.2008. 18:16 #43842

status: user
broj poruka: 1196
Ne treba ti Nero ako imaš PowerISO. Možeš sve da odradiš iz njega.

Nepismenim i polupismenim ljudima treba zakonom zabraniti upotrebu tastature!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic Moram da imam image za nero 13.02.2008. 18:28 #43843

status: user
broj poruka: 216



Preko nera mi radi posao, jer me nervira sto nero ne moze da ucita image fajl koji se napravi preko power iso, tako da ako neko zna, pomagajteeeee, treba mi odmah
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 13.02.2008. 18:47 #43847

status: user
broj poruka: 1673
Bas kako si i sam rekao, idi na opciju copy disk ali kao recorder podesi image recorder i dobices image fajl. Govorim o Neru a u gornjem delu ekrana sigurno si primetio naziv rezaca koji imas npr Pioneer.... i opciju za izbor pa ti je ponudjeno izmedju ostalog i image recorder, e to je resenje za tebe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic To sam i ja mislio 13.02.2008. 18:51 #43850

status: user
broj poruka: 216



Bas kao sto si i rekao, tako sam i ja mislio ali vise nista nisam siguran posto sam upropastio 30 diskova sa raznim isprobavanjima i vise mi je muka od ps2 i njenih igara
Hvala, sad cu da probam, nadam se da ce da radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 13.02.2008. 18:59 #43852

status: user
broj poruka: 1673
Pa uzmi lepo RW pa ako nece brisi pa probaj ponovo, ako nece ni ovako iz Nera onda ti ne gine Alkohol 120% jer on jedini kopira zasticene diskove kako treba pod uslovom da se konsultujes sa pravilnim podesavanjem doticnog. Ako je disk sa nekom fizickom zastitom u vidu namerno ostecenog sektora tu ti Nero nece pomoci jer disk mora da ima tacan raspored sektora a Nero to nije u stanju da uradi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic PS2 NE CITA CD ILI DVD-RW 13.02.2008. 19:42 #43861

status: user
broj poruka: 216



To je glavni problem, ne mogu isprobati osim cistim rezanjem, radi-ok, ne radi- pravac kanta za smece
pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Alkohol 14.02.2008. 00:12 #43896

status: user
broj poruka: 163
Ja sam to radio preko programa alkohol bez problema i bio je josh jedan program ali mu se ne secam imena... Googlaj malo brate, sve ima.
Dok nisam ukapirao kako, sjebao sam 10-ak diskova koji nisu bili dzabe pre godinu dana :S

Problem je sto nero kopira nepreciznije... Tacnije alkohol prekopira identichno... Klonira ga bukvalno .)

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Kako Nero nece? 14.02.2008. 01:56 #43917

status: user
broj poruka: 1492
Ako je ekstenzija fajla, koji si napravio sa Power ISO, .ISO, u Neru idi na Recorder, na gornjem Toolbaru, pa na Burn Image. Mora da ga ucitava i reze bez problema.
Ja sam narezao tonu diskova tako.

Probaj i CloneCD 5.3.0.1,u kombinaciji sa AnyDVD ( to je drajver koji zaobilazi sve protekcije na diskovima).

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zanimljivo... 14.02.2008. 09:08 #43924

status: user
broj poruka: 7761
Nije mi jasno kako to nece Nero da napravi image, hoce ako izaberes image recorder umesto fizickog rezaca. Posle u Nero recorderu izaberes opciju open file i pronadjes image sve ostalo je laganica.
Ekstenzija je NRG, a Nero Image Drive ucitava *.iso i *.nrg.

Ostali programi
Magic iso,
FABdecrypter
Clone DVD...
itd...

Ajde potrudi se istrazuj malo nemoj sve da ocekujes na tacni.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 14.02.2008. 12:52 #43934

status: user
broj poruka: 1673
Ajde potrudi se istrazuj malo nemoj sve da ocekujes na tacni.

Pa nije bas tako, trideset narezanih diskova, nije da se nije potrudio ali Nero nije i nikada nece biti napravljen za kopiranje zasticenih diskova jer on ignorise sektore na kojima nema podataka a koji postoje u cilju zastite od kopiranja. Alkohol i slicni programi koji imaju opciju za RAW sector copy sluze u te svrhe jer prave identicnu sliku diska sa svim potrebnim i naizgled nepotrebnim sektorima. Zato Nero kopira disk koji posle nece da radi. Jedino je malo cudno sto je covek ispucao 30 komada pokusavajuci, ja bih potrazio resenje posle dva-tri komada. Ima tacnih opisa za kopiranje zasticenih diskova i koje programe koristiti na sve strane, na nekim sajtovima mozes naci tacne podatke cak za svaku pojedinacnu igricu sa tacnim opisom zastite koja je upotrebljena kako za PC tako i za konzole. Tacnog linka se ne secam jer kad mi treba ja potrazim konkretno i uvek je neki od tih linkova resenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner @Vaskev 14.02.2008. 14:50 #43941

status: user
broj poruka: 7761
Obrati paznju na listu programa koji mogu da posluze u tu svrhu, sta si se odma uhvatio za istrazivanje.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs