Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Vista dal moze ili ne ???
STRANA 1 OD 1
bata20 Vista dal moze ili ne ??? 16.02.2008. 19:09 T8216

status: user
broj poruka: 103
Gde mogu da skinem onaj program sa kojim testiram sistem dal moze Vista da radi na njemu !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 16.02.2008. 19:10 #44286

status: user
broj poruka: 1228


vista upgrade advisor
http://www.microsoft.com/Downloads/details.aspx?familyid=42B5AC83-C24F-4863-A389-3FFC194924F8&displaylang=en
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel RE: OS zvani Bulja 16.02.2008. 19:52 #44291

status: user
broj poruka: 49
Koji ce ti Vista?

Da se nadovezzem na temu `Vista dal moze ili ne ???` da li radi na kucnoj verziji Viste eBanking? Stric je pre nekoliko meseci uzeo laptop sa Vistom Home i ne mozze da se uloguje u svoju banku (preko kartice) jednostavno - nece. Ima li resenja ili mora da pazari Biznis verziju?

Jos vezano za Vistu, primetio sam da je sve ucestalija pojava da Bulja firme prodaju Bulja laptopove sa 512Mb memorije na kojima je instaliran Bulja operativni sistem (Vista)

Jadni Bulja biznismeni koji ovo kupuju.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BAnefi Vista Nikako 16.02.2008. 20:30 #44297

status: user
broj poruka: 114
Moja topla preporuka je da nikako ne stavljas vistu, samo ces da izgubis silno vreme i zivce.
Imao sam je na raznim konfiguracijama i na raznim laptopovima ali nikako nije funkcionisalo... Mnogo je spora i nije nista spektakularno.
Mozda budes imao i manje probleme sa programima i igricama.
Pozdrav
B.F.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.02.2008. 21:03 #44299

status: user
broj poruka: 12785
Samo lagano zaobidji ove amaterske komentare i probaj lepo sam Vistu, pa vidi jel ti odgovara ili ne...
Naravno, potrebna je odredjena konfiguracija da bi radila normalno, ali svi ovde koji je napushavaju imaju matore procesore sa matorim grafickim kartama i samo se zale sto za date pare ne mogu da koriste zastarele konfiguracije sledecih 10 godina...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 16.02.2008. 21:18 #44301

status: user
broj poruka: 2900
Kakav program sa kojime testiras sistem ?
I kakve veze imaju ovi komentari sta ce ti Vista ? sta ako je vec stavio Vistu i ako zeli Vistu jer ima 4GB i Quad koji zeli da iskoristi ?
To sto na laptopu sa 512MB ne radi Vista kako treba je sasvim normalno, kad 512MB i pise da nije dovoljno za Vistu, nije ni za XP maltene.
I nije mi jasno da Vista radi na njemu, zar ne treba da on radi na Visti a ne obrnuto ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cena re 16.02.2008. 23:42 #44317

status: user
broj poruka: 16



Za to moras imati dobar komp.Ali neznam da li ti to imas?A i malo ima programa za Vistu.To tebi netreba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: RE: OS zvani Bulja 16.02.2008. 23:45 #44318

status: user
broj poruka: 4515
Uh E Banking...taj termin zapravo ne postoji... imas home banking,On-line banking,Internet banking(cyber banking). A to sto tvoj stric ima je verovatno internet banking( ceo software je na sajtu banke)... Problem verovatno nastaje usled nekompatibilnosti sajta(softver) sa bezbednosnim protokolima na Visti... i nekompatibilnosti sa samom Vistom...Kod nas jos nema ni D od Digitalnog potpisa....

512 rama + Celeron 256Kb L2 cache + Vista =
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: Koji ce ti Vista
::
:: Da se nadovezzem na temu `Vista dal moze ili ne ???` da li radi na kucnoj verziji Viste eBanking? Stric je pre nekoliko meseci uzeo laptop sa Vistom Home i ne mozze da se uloguje u svoju banku (preko kartice) jednostavno - nece. Ima li resenja ili mora da pazari Biznis verziju
::
:: Jos vezano za Vistu, primetio sam da je sve ucestalija pojava da Bulja firme prodaju Bulja laptopove sa 512Mb memorije na kojima je instaliran Bulja operativni sistem (Vista
::
:: Jadni Bulja biznismeni koji ovo kupuju
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vjelinek vista:) 17.02.2008. 00:08 #44321

status: user
broj poruka: 10


Home banking na visti home premium .radi bez greske.a i svim drugim ver viste licno proverio i koristim.a sto se tice programa 99% stvari sa XP-a radi na visti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel Re: Re: RE: OS zvani Bulja 17.02.2008. 01:05 #44339

status: user
broj poruka: 49
:: Uh E Banking...taj termin zapravo ne postoji... imas home banking,On-line banking,Internet banking(cyber banking). A to sto tvoj stric ima je verovatno internet banking( ceo software je na sajtu banke)... Problem verovatno nastaje usled nekompatibilnosti sajta(softver) sa bezbednosnim protokolima na Visti... i nekompatibilnosti sa samom Vistom...Kod nas jos nema ni D od Digitalnog potpisa...
::
:: 512 rama + Celeron 256Kb L2 cache + Vista =
:: ..............................................................

E kao Etar :) zapravo, u pitanju je internet banking, stric ne mozze da ostvari komunikaciju sa svojom bankom preko laptopa na kojem je vista home (premium).
Kazzu, mora biznis verzija da bi mogao da komunicira sa istom.
Trenutno, sve poslove sa bankom obavlja iskljucivo sa desktop racunara iz kancelarije.
Izgleda je jedino resenje da kupi biznis vistu ili da instalira XP na drugu particiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel Re: Re: RE: OS zvani Bulja 17.02.2008. 01:13 #44341

status: user
broj poruka: 49
E da, samo bih jos pridodao CrystalBrite up to i GMA up to kao i WebCam 0.3MPix :>


:: 512 rama + Celeron 256Kb L2 cache + Vista =
:: ...............................................................
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BAnefi Vista 17.02.2008. 11:43 #44372

status: user
broj poruka: 114
Na zalost nisam jedini koji tvrdi da vista ne valja... Bilo je mnogo komentara vezano za taj operativni sistem. Mnogo vecih strucnjaka misli isto. Jednostavno Vista jos nije usavrsena kao sto je XP. Narocito za nase potrebe (rad sa piraterijom). Mislim da jos uvek treba sacekati i pustiti druge da se pomuce, jednostavno jos nije ZAZIVELO.
Nemoj da zuris, u najboljem slucaju dobices samo lepse animacije i malo lepse okruzenje.
Toliko od mene.
B.F.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voodoons vista ovo, vista ono 17.02.2008. 12:35 #44376

status: user
broj poruka: 152



ne znam sto svi pljujete na vistu... meni radi savrseno.. nije da je idealna al nije ni xp idealan.. mnogo stvari je bolje reseno u visti.. uz adekvatan hardver, vista radi sasvim lepo
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs