Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Pomoc mi treba
STRANA 1 OD 1
cena Pomoc mi treba 17.02.2008. 00:39 T8224

status: user
broj poruka: 16
Imam druga pa cesto mu treba instalirati igrice.Da li mu ja mogu preko nekog progama pomocu internete instalirati i upravljati na njegovom komp.?Ako neko zna neka mi kaze. Hitno mi treba pomoc.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 00:43 #44327

status: user
broj poruka: 12057

Najbolji program za te svrhe je

Danware NetOp Remote Control.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch @bax2003 17.02.2008. 00:50 #44331

status: user
broj poruka: 667
Druze, mozes li nesto kratko objasniti za sta sluzi taj program??? Jako si me zainteresovao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 00:56 #44333

status: user
broj poruka: 12057

Prvo program mora da se instalira na oba komjutera. `Client i server`. I servis koji on koristi mora biti aktivan da bi se uspostavila komunikacija. Kada se instalira, neki računar može biti i klijent i server, samo jedno ili samo drugo. Moguća je totalna kotrola (uz pristup šifrom) od gašenja monitora, miša i tastature i mreže client računara. Kroz program, ti imaš kao server, kompletan pogledan na client dekstop i sve kontrole nad računarom i njegovim resursima. Program je ludnica.
Međutim koliko ja znam, za pristup vam je potrebna obostrana statična IP adresa. Tako da ne može baš sve, tipa kontrola ADSL-om i te fore, ali kao alat za firme i administraciju, bombona.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict moze 17.02.2008. 00:58 #44335

status: user
broj poruka: 4515
Moze i MSN Live Messenger
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 17.02.2008. 01:18 #44342

status: user
broj poruka: 667
@bax2003
Vidi, ja imam Lap sa wirelessom a devojka ima desk sa wirelessom i kod istog smo provajdera... Pojasni mi da li bih mogao da upravljam njenim kompom, jer me non-stop maltretira da joj nesto objasnim, ocelavio sam zbog toga, jos malo pa ce me neko moci sa ledja u celo udariti..

@markopvict
Sta preko MSN-a??? Imam, mogu li joj njakati po kompu? Instalirati, brisati i slicno???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 01:43 #44346

status: user
broj poruka: 12057

@sawitch

Prorovari ovuda: http://www.netop.com/netop-1819.htm
Ako preko nekog provajdera dobijate random IP adrese, to je kraj, ništa od NetOp-a. Ako imate statične IP adrese, instaliraj kod nje program i kod sebe, njoj instaliraj client, sebi server i podesi adrese.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 17.02.2008. 02:01 #44348

status: user
broj poruka: 667
A kako da proverim da li su nam staticne IP adrese??? Mislim da ne razumem sta to znaci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 02:09 #44349

status: user
broj poruka: 12057

E tu ne mogu da ti pomognem. To zavisi od tvog provajdera. Pogledaj screenshot:
http://img252.imageshack.us/img252/705/sshot1ir4.jpg

Ako ti piše Address Type: Assigned by DHCP - maši NetOp-u.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg ... 17.02.2008. 02:10 #44350

status: user
broj poruka: 163
Program se zove Ultra vnc... Meni ga je preporuchio drugar koji je inzenjer u...
Ista pricha kao i za ovaj gore program... Moze sve, zna sve....
dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch @bax2003 17.02.2008. 02:19 #44352

status: user
broj poruka: 667
[IMG]http://i26.tinypic.com/2r75wu8.jpg[/IMG]

Ovo mi stoji... Sad mi moras dati link da skinem to i da mi se vrati kosa... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 02:26 #44354

status: user
broj poruka: 12057

Zaboravi, neće ti NetOp raditi, moraćem po Beomelem, or whatever...

Pročitaj ovo
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=41543

i ovo
http://portforward.com/networking/dhcp.htm

i biće ti jasno. Smara, al biće ti jasno, zašto sa tom IP adresom možeš da se heftaš.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan re: 17.02.2008. 03:14 #44360

status: user
broj poruka: 271
Remote desktop


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 17.02.2008. 03:40 #44364

status: user
broj poruka: 667
@bax2003

Procitao sam, i koliko sam ja shvatio, ovo moje je kao neka standardna adresa i isti mi djavo kao da je dodeljena...???

A da li to znaci da ne mogu nikako da se nakacim na njen komp i da joj radim sta treba, tj da zaboravim na te stvari...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 11:53 #44373

status: user
broj poruka: 12057

Postoji teži način, ali ne znam da li imaš vremena da kopaš i ispituheš. Postiji sajt https://www.dyndns.com koji prati tvoju dinamičku IP adresu i dodeljujeti virtuelnu statičnu.
Moraš da instaliraš neki njihov programčić. Pogledaj malo po netu o tome. Ja na žalost nemam vremena.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cena Hvala 17.02.2008. 12:08 #44375

status: user
broj poruka: 16
Puno vam hvala na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL a zasto 17.02.2008. 13:10 #44380

status: user
broj poruka: 537
mora da bude staticka IP adresa ?

Moze da bude i dinamicka, dovoljno je da znas koja je :) (npr. sa komp. kojim treba da upravljas, vlasnik ukuca u google-u `what is my ip` i klikne na prvi link koji mu izbaci i eto :) pise krupno koji je trenutno IP) :)

Za remote upravljanje racunara postoji dosta razlicitih nacina, Windows recimo ima 3 unapred definisana : cisto administracijsko vezivanje gde mozes samo deo koji se tice administracije da cackas, zatim preko Help & Support centra ge ti mucenik kojem treba pomoc posalje zahtev da mu pristupis (tacnije u H&support centru mozes samo da upravljas njegovim misem ali ne mozes nista da menjas, a moze i da ti dozvoli pristup pa da mozes i ti sam da instaliras,brises (i sl.) sve aplikacije) i treci nacin je preko Remote Desktop-a .) I od svega toga, ja koristim UltraVNC :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 17.02.2008. 13:15 #44382

status: user
broj poruka: 1228
Evo mozda ovo zavrsava tvoje potrebe (na Eng je jbga)


Covek je postavio ovo pitanje:

I have been searching and searching for help on this but have had
limited success.

I am the `administrator` for the PCs at my mom`s and dad`s house. I
am going off to college in a month and would like to be able to access
their PCs from school via Remote Desktop. I have Windows XP Pro on
all machines. I have enabled Remote Desktop on all machines. My PC
is behind a wireless router as are theirs. And all three machines
have dynamic IP addresses. I have enabled the port 3389 on the
routers and firewall software. What else do I need to do? It might
be the dynamic IP address that is creating the problem...

Any help on setting this up would be greatly appreciated.



I dobio ovaj odgovor:

One solution is to setup an account with one of the dynamic naming services that map a fully
qualified domain name to the IP. In my case I use a FREE service from No-IP.com. The No-IP.com
software runs on my XP Pro box and on a time schedule basis contacts the No-IP.com servers. The
No-IP.com servers then know what your IP is and maps that to a fully qualified domain name. That
information is then propagated over the public internet. You could then call the client PC using the
fully qualified domain name. It works very well for me when I call my home network using Remote
Desktop.

Software no-ip mozes skinuti ovde: http://www.no-ip.com/downloads.php

Za Remote Desktop ti je potreban XP Pro koliko ja znam ali nikada nisam imao potrebe da radim ovo tako da nisam bas 100% siguran.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: a zasto 17.02.2008. 13:20 #44383

status: user
broj poruka: 1228
Eto covek objasnio sve...
Ovde imas malo vise o tome kako da podesis VNC

http://www.pccitizen.com/remotecontrol.htm

VNC + no-ip (mada ovaj poslednji i ne mora) i problem resen...


:: mora da bude staticka IP adresa
::
:: Moze da bude i dinamicka, dovoljno je da znas koja je :) (npr. sa komp. kojim treba da upravljas, vlasnik ukuca u google-u `what is my ip` i klikne na prvi link koji mu izbaci i eto :) pise krupno koji je trenutno IP) :
::
:: Za remote upravljanje racunara postoji dosta razlicitih nacina, Windows recimo ima 3 unapred definisana : cisto administracijsko vezivanje gde mozes samo deo koji se tice administracije da cackas, zatim preko Help & Support centra ge ti mucenik kojem treba pomoc posalje zahtev da mu pristupis (tacnije u H&support centru mozes samo da upravljas njegovim misem ali ne mozes nista da menjas, a moze i da ti dozvoli pristup pa da mozes i ti sam da instaliras,brises (i sl.) sve aplikacije) i treci nacin je preko Remote Desktop-a .) I od svega toga, ja koristim UltraVNC :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.02.2008. 13:25 #44384

status: user
broj poruka: 12057

Za NetOp je neophodna statička IP adresa. Za druge programe ne znam. Inače bi bilo, ej pogledaj šta ti je ADHCP dodelio pa de se zakačim posle svakog restarta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch @Zmajko 17.02.2008. 15:32 #44396

status: user
broj poruka: 667
Nisam bas najbolje razumeo odgovor... Pitanje jesam ali mi je odgovor malo zbunjujuci.. Can you help???
Sta je VNC??? Izvini, slabo se razumem u ove stvari pa su mi svi nazivi malo novi i moguce je da sam preskocio negde resenje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs