Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
geil ultra max oc@cl5
STRANA 1 OD 1
psyman geil ultra max oc@cl5 17.02.2008. 22:23 T8242

status: user
broj poruka: 1046

http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002231053850246970
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 17.02.2008. 22:28 #44458

status: user
broj poruka: 2900
Jako dobro, eno odg sam ti i na benchu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: re 17.02.2008. 22:34 #44460

status: user
broj poruka: 1046
ja sam zadovoljan skroz.videcu da uzmem od drugara njegove module da ih probam pa cu javiti rezove.hvala jos jednom za setup.bas su sabani zbog onog upozorenja treptuceg crvene boje.poz


:: Jako dobro, eno odg sam ti i na bench
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 17.02.2008. 22:36 #44461

status: user
broj poruka: 2900
Ma slobodno ih i drzi na Turbo ili Extreme, dobijes boost
Nije sve sto je crveno i opasno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: re 17.02.2008. 22:49 #44466

status: user
broj poruka: 1046
samo mi nije jasno onda na sta upozorava poruka.na kom fazonu radi taj boost?


:: Ma slobodno ih i drzi na Turbo ili Extreme, dobijes boos
:: Nije sve sto je crveno i opasno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 17.02.2008. 22:52 #44467

status: user
broj poruka: 2900
Valjda je po `pravilu` da ga ne treba stavljati ako se clocuje memorija, ali to je isto ko sto i pise da mozes da spalis procesor overclockom ili karticu, znaci samo u teoriji...
Inace fazon mu je da povecava bandwidth memoriji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: re 17.02.2008. 23:04 #44470

status: user
broj poruka: 1046
Ok kontam to za bandwidth.ali kako ga taj boost povecava,od cega zavisi koliko ce biti povecan?dali to ide procentualno ili na neki drugi nacin?


:: Valjda je po `pravilu` da ga ne treba stavljati ako se clocuje memorija, ali to je isto ko sto i pise da mozes da spalis procesor overclockom ili karticu, znaci samo u teoriji..
:: Inace fazon mu je da povecava bandwidth memoriji
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
budrak a voltaza? 17.02.2008. 23:50 #44476

status: user
broj poruka: 250


druze,posto imam istu memoriju,zanima me na koliko si volti namestio,da znam dokle smem da guram...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: a voltaza? 18.02.2008. 00:45 #44486

status: user
broj poruka: 18472
Do 2.4v za windows guraj slobodno!To je za velike brzine.Za neke normalne dovoljno je 2.0v!

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


::
::
:: druze,posto imam istu memoriju,zanima me na koliko si volti namestio,da znam dokle smem da guram...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: a voltaza? 18.02.2008. 04:41 #44508

status: user
broj poruka: 1046
2,25v preko toga pucaju pri boot-u win-a na ovoj brzini.poz


::
::
:: druze,posto imam istu memoriju,zanima me na koliko si volti namestio,da znam dokle smem da guram...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: a voltaza? 18.02.2008. 12:05 #44523

status: user
broj poruka: 18472
Moj Ultra Plus je lagano radio na 2.4 Ghz pri 1200 Mhz...Ne puca nista.Sve zavisi da li ploca ima vdroop pa je i ta razlika izmedju postavke biosa i loada-a u windowsu veoma bitna!

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: 2,25v preko toga pucaju pri boot-u win-a na ovoj brzini.po
::
::
:: ::
:: ::
:: :: druze,posto imam istu memoriju,zanima me na koliko si volti namestio,da znam dokle smem da guram...
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Fazon 18.02.2008. 16:11 #44538

status: user
broj poruka: 1046


je u tome kolega sto tvoji ultra plus moduli imaju milion posto micron d9 naspram mojih elpida cipova a microni vole visoke voltaze vise nego leba.verujem da bih i ja poterao te tvoje module na mojoj ploci isto kao sto si ti na tvojoj comando.moja ploca ima vdrop ali nema vdroop sto je po meni odlicna kombinacija.poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Fazon 18.02.2008. 20:07 #44558

status: user
broj poruka: 18472
U pravu si..Zaboravio sam da kod tebe nije Micron..A jesi li siguran da nije 100% posto imaju verzije i sa micron chipovima?Pogledaj ovde>http://www.jmax-hardware.com/dmdocuments/BDD_Puces_DDR2.htm

P.S.U svakom slucaju i vise nego dobar rezultat!A da samo jos ovo...Uzmi u obzir da Commando podrzava samo 800 Mhz magistralu DDR-a a moji su moduli bili na 1066Mhz.Mnogo je lakse podici sa 800 Mhz memoriju na 900 i kusur kod takve ploce nego sa 800 na 1200!To se racuna kao 400 Mhz odozgo zbog ploce.E u tome je poenta.Nije bas tako lako to izvesti,imao sam srece i sa dobrim primerkom ploce a i dobrom memorijom!Zato mi je i trebalo mnogo voltaze.A u opste za Geil Ultra verzije sam citao na Geil-ovom sajtu da garantuju do 2.4v bezbedno da moze da se vozi!

P.S.P.S.Gde si bre na MSN-u?Nema te da se ispricamo?




Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


::
::
:: je u tome kolega sto tvoji ultra plus moduli imaju milion posto micron d9 naspram mojih elpida cipova a microni vole visoke voltaze vise nego leba.verujem da bih i ja poterao te tvoje module na mojoj ploci isto kao sto si ti na tvojoj comando.moja ploca ima vdrop ali nema vdroop sto je po meni odlicna kombinacija.po
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: Fazon 18.02.2008. 20:39 #44560

status: user
broj poruka: 1046
ima ranijih verzija sa micron chipovima ali se retko nalaze.tesko da u srbiji mozes da imas toliko srece.kazem moram uzeti od drugara njegove module pa cu tek onda znati.najvise mi je sumnjivo da nisu micron zbog toga sto ostvarujem veci clock na 2,25v nego na 2,3v a micron se tek na 2,4v oseca komotno,mada nikad se ne zna.evo linka za ultru
http://www.geilusa.com/products/showSpec/id/65
znaci Working Voltage : 1.9-2.3V
sto je jos zanimljivije garancija na njih je dozivotna a ja sam u el dobio par god neznam tacnu cifru.inace imam problema sa msn-om par dana ne mogu da se ulogujem nikako.probao sam svasta i nece da proradi nikako.smorio me je jako.cujemo se cim resim problem.poz


:: U pravu si..Zaboravio sam da kod tebe nije Micron..A jesi li siguran da nije 100% posto imaju verzije i sa micron chipovima?Pogledaj ovde>http://www.jmax-hardware.com/dmdocuments/BDD_Puces_DDR2.ht
::
:: P.S.U svakom slucaju i vise nego dobar rezultat!A da samo jos ovo...Uzmi u obzir da Commando podrzava samo 800 Mhz magistralu DDR-a a moji su moduli bili na 1066Mhz.Mnogo je lakse podici sa 800 Mhz memoriju na 900 i kusur kod takve ploce nego sa 800 na 1200!To se racuna kao 400 Mhz odozgo zbog ploce.E u tome je poenta.Nije bas tako lako to izvesti,imao sam srece i sa dobrim primerkom ploce a i dobrom memorijom!Zato mi je i trebalo mnogo voltaze.A u opste za Geil Ultra verzije sam citao na Geil-ovom sajtu da garantuju do 2.4v bezbedno da moze da se vozi
::
:: P.S.P.S.Gde si bre na MSN-u?Nema te da se ispricamo
::
::
::
::
:: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: @PCBeast@
::
:: ::
:: ::
:: :: je u tome kolega sto tvoji ultra plus moduli imaju milion posto micron d9 naspram mojih elpida cipova a microni vole visoke voltaze vise nego leba.verujem da bih i ja poterao te tvoje module na mojoj ploci isto kao sto si ti na tvojoj comando.moja ploca ima vdrop ali nema vdroop sto je po meni odlicna kombinacija.po
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Fazon 18.02.2008. 20:50 #44562

status: user
broj poruka: 18472
@MSN@-I ja sam imao problem sa MSN-om,ubio sam se dok nisam resio.Instalirao sam najnovije verziju 9.0 Windows Live Messenger i ono sto je veoma bitno najnoviju verziju Antivirusa tj NOD32.Posle toga sve fercera kao podmazano.Ovo skoro da nema nikakve logike ali probaj i ti,ja drugacije nisam mogao da resim problem!


Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


:: ima ranijih verzija sa micron chipovima ali se retko nalaze.tesko da u srbiji mozes da imas toliko srece.kazem moram uzeti od drugara njegove module pa cu tek onda znati.najvise mi je sumnjivo da nisu micron zbog toga sto ostvarujem veci clock na 2,25v nego na 2,3v a micron se tek na 2,4v oseca komotno,mada nikad se ne zna.evo linka za ultr
:: http://www.geilusa.com/products/showSpec/id/6
:: znaci Working Voltage : 1.9-2.3
:: sto je jos zanimljivije garancija na njih je dozivotna a ja sam u el dobio par god neznam tacnu cifru.inace imam problema sa msn-om par dana ne mogu da se ulogujem nikako.probao sam svasta i nece da proradi nikako.smorio me je jako.cujemo se cim resim problem.po
::
::
:: :: U pravu si..Zaboravio sam da kod tebe nije Micron..A jesi li siguran da nije 100% posto imaju verzije i sa micron chipovima?Pogledaj ovde>http://www.jmax-hardware.com/dmdocuments/BDD_Puces_DDR2.ht
:: ::
:: :: P.S.U svakom slucaju i vise nego dobar rezultat!A da samo jos ovo...Uzmi u obzir da Commando podrzava samo 800 Mhz magistralu DDR-a a moji su moduli bili na 1066Mhz.Mnogo je lakse podici sa 800 Mhz memoriju na 900 i kusur kod takve ploce nego sa 800 na 1200!To se racuna kao 400 Mhz odozgo zbog ploce.E u tome je poenta.Nije bas tako lako to izvesti,imao sam srece i sa dobrim primerkom ploce a i dobrom memorijom!Zato mi je i trebalo mnogo voltaze.A u opste za Geil Ultra verzije sam citao na Geil-ovom sajtu da garantuju do 2.4v bezbedno da moze da se vozi
:: ::
:: :: P.S.P.S.Gde si bre na MSN-u?Nema te da se ispricamo
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
:: :: @PCBeast@
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: je u tome kolega sto tvoji ultra plus moduli imaju milion posto micron d9 naspram mojih elpida cipova a microni vole visoke voltaze vise nego leba.verujem da bih i ja poterao te tvoje module na mojoj ploci isto kao sto si ti na tvojoj comando.moja ploca ima vdrop ali nema vdroop sto je po meni odlicna kombinacija.po
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs