Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Najbolja firma...
STRANA 1 OD 1
racingboy Najbolja firma... 19.02.2008. 21:47 T8275

status: user
broj poruka: 157

Dosta smo pljuvali ove shabane...dajte sada malo da hvalimo ljude koji stvarno rade svoj posao...

Evo spomenuo bih `strong-electronics`,coveku sam menjao conf. 100x mislim da je vec poludeo od mene,ali su `ispali` fer...pitao sam`Kad ce sve to stici!?Rekao je za dan,dva max. stvarno,vratim se iz skole kad ono comp vec tu...svaka cast!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 19.02.2008. 23:39 #44710

status: user
broj poruka: 12057

Samo smo sebi najbolje firme. Najbolje je računar kupovati sam i iz delova po želji i iskustvu. Firme sa kojima ja nikad nisam imao problema su Ness C@mputers, IMT-L i Eur@Link

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 19.02.2008. 23:46 #44712

status: user
broj poruka: 1191
Jedina firma sa kojom nisam imao problema je Apatinska pivara! :)))
Njihovi proizvodi su vrhunski i koriste se sa uzitkom i u velikim kolicinama!

Jebo kompjutere pivo je keva!

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru pa dobro rodjace 19.02.2008. 23:51 #44713

status: user
broj poruka: 750
Zaboravio si da spomenes Niksicko Crno Toceno...mamara


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sh0ne-BG !!! 20.02.2008. 00:01 #44715

status: user
broj poruka: 26
Evo uvek se nadje neki saljivdzija koji sve udara na zajebanciju nego da pomogne ljudima ili da iskaze neko ozbiljno misljenje..

Po meni najbolje firme su definitivno EuroLink (mada i oni imaju svoje momente ispaljivanja) i Imtel. Sve ostale ili udare cenu ili nisu odusevljeni kada im se donese proizvod na reklamaciju..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 20.02.2008. 00:33 #44722

status: user
broj poruka: 1191
Aj sad salu na stranu, ja mislim da je Gigatron OK jer ima OGROMAN asortiman robe i prihvatljive cene.
Mada i u Imtelu cesto kupujem, po meni su preskupi za mnoge stvari,nikad ne bi uzeo komp kod njih.
Za eurolink ne znam,al mnogi ih hvale,valjda nije bez razloga!


Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Najbolja firma je ona koja vam da 20.02.2008. 00:45 #44725

status: user
broj poruka: 4163
-ono što ste tražili po najboljoj ceni
-garanciju na to onoliko godina koliko je daje proizvođač
-reklamaciju otkloni u roku od par dana (ne za 44 dana, čest slučaj)
-ima stručan servis i podršku
-stručne i upućene prodavce
-ima na lageru ono što oglašava

prosto, takva kod nas ne postoji...

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kn0b Re: Najbolja firma je ona koja vam da 20.02.2008. 02:29 #44730

status: user
broj poruka: 108
Kad si vec pomenuo `garanciju`...

Ja sam sve uzeo u jednoj firmi, bas iz razloga da ne bi morao da se previse zezam u slucaju da je nesto neispravno. Problem je sto sam na sve dobio garanciju na samo 12 meseci, iako vecina komponenti, recimo CPU, ima garanciju na 3 godine. Da li posle isteka tih 12 meseci moze da se ganja uvoznik, ili je tu kraj price sto se tice garancije?

:: -ono što ste tražili po najboljoj cen
:: -garanciju na to onoliko godina koliko je daje proizvođa
:: -reklamaciju otkloni u roku od par dana (ne za 44 dana, čest slučaj
:: -ima stručan servis i podršk
:: -stručne i upućene prodavc
:: -ima na lageru ono što oglašav
::
:: prosto, takva kod nas ne postoji..
::
:: Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policij
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Nikako ne ide 20.02.2008. 05:04 #44738

status: user
broj poruka: 1196
Reči `najbolja` i `firma` nikako ne idu zajedno... NIKAKO!

Nepismenim i polupismenim ljudima treba zakonom zabraniti upotrebu tastature!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 20.02.2008. 08:17 #44742

status: user
broj poruka: 1673
Gigatron OK jer ima OGROMAN asortiman robe i prihvatljive cene.

Zato ja cekam vec 30-ti dan da ustanove da je graficka neispravna i da rese reklamaciju, sva sreca da sam ubacio novu odmah posto je stara crkla pa mi nije zapelo ali zamislite sebe u situaciji da cekate popravku 45 dana. Par puta sam zvao i ne zelim da budem dosadan pa sam batalio. Svako ima razlicito iskustvo sa svakom firmom, ja sam u P@komu garancije uvek resavao u roku od odmah jer sam uvek isao preko prijatelja al` mi zbog toga ne pada na pamet da ih hvalim jer je moj prijatelj povremeno imao problema i sa njima, pa setite se posta od pre neki dan. Tako da nista od toga ko je dobar a ko ne se ne moze shvatiti kao merilo vec kao pojedinacni slucaj. Dakle najbolja ili najgora firma = nema, sve je to isto.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner NE POSTOJI... 20.02.2008. 09:25 #44745

status: user
broj poruka: 7761
Svaka firma je bar nekoga zajebala...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 20.02.2008. 09:36 #44748

status: user
broj poruka: 212



sve sto mogu kupujem i imtelu.ljudi su korektni i resavaju reklamacije odmah.imam i jako dobro iskustvo sa webhouse.
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub YUtronic 20.02.2008. 11:25 #44757

status: user
broj poruka: 126
Po meni najbolja YUtronic.... jedino shto su do sad radili samo sa firmama....ali koliko chujem otvorice i maloprodaju na Vozdovcu uskoro (ako je tachno kako ortak kaze, onda za par nedelja)
Fazon je da sve imaju na lageru, a uredjaj odmah zamene pa se oni natezu sa uvoznikom, shto je stvarno redak sluchaj!
U caletovoj firmi je riknulo napajanje i otichla je plocha, a mozda i procesor... Sutradan su poslali novi preko kurira, montirali, povezali, pustili u rad, a firma je doplatita samo razliku u ceni ( crknuti komp je bio neki sempron a za novi su trazili neki dual core amd-a) ...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogdanovmv Re: Re: Najbolja firma je ona koja vam da 20.02.2008. 12:06 #44761

status: user
broj poruka: 46
Za garanciju NIJE KRIV uvoznik vec ta firma koja prodaje taj deo (Poslednja u lancu).
Intel i AMD,Asus,Gigabyte,Biostar,Maxtor,WD,Samsung,Seagate... daju tri godine.
Kingston,NCP,Corsair,... Doživotna (Lifetime)
Apacer...Deset godina
Optika,Kučišta,Napajnja(Kina)...12meseci
Kad sam takve komponente kupovao u XYZ prodavnici dobijao sam 12 Meseci
Kupim Kingston kad ono garancija 12Meseci, a ja se napravim pametan pa pitam:
-Šta je ovo štamparska greška na memoriji kad piše Lifetime? A on počeo da muca.....
Ovde se sve svodi na to ili varaš ili budeš prevaren.
Izvinjavam se što sam izdvojio pojedine proizvodjače jer je spisak predugačak.


:: Kad si vec pomenuo `garanciju`..
::
:: Ja sam sve uzeo u jednoj firmi, bas iz razloga da ne bi morao da se previse zezam u slucaju da je nesto neispravno. Problem je sto sam na sve dobio garanciju na samo 12 meseci, iako vecina komponenti, recimo CPU, ima garanciju na 3 godine. Da li posle isteka tih 12 meseci moze da se ganja uvoznik, ili je tu kraj price sto se tice garancije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kn0b Znaci mozemo da duvamo 20.02.2008. 15:42 #44782

status: user
broj poruka: 108
Znaci, ako nesto crkne posle 12 meseci, ne vredi mi da kontaktiram uvoznika :(

Ne znam ko u NS-u daje garanciju vise od 12 meseci. Pre nekog vremena mi je lik iz BP Computers-a nudio 6 meseci na Seagate HDD, a 12 ako ga kupujem u konfiguraciji, a za par EUR vise sam u CoronaNS dobio 5 godina.


:: Za garanciju NIJE KRIV uvoznik vec ta firma koja prodaje taj deo (Poslednja u lancu).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Web House 20.02.2008. 16:33 #44785

status: user
broj poruka: 1492
Ja sam do sada u Web House za sve sto sam kupovao dobijao onoliku garanciju koliku daje uvoznik. Nekoliko komponenti su mi zamenili bez reci.

Slicno je u Imtelu. Zamenili su mi memoriju cim je covek u servisu ustanovio da je `umrla`
i u granciju upisali nov datum i serijski broj novog modula.
Jedini problem sam imao PC4U. Morao sam dobro da zapretim dovodjenjem inspekcije da bi mi vratili pare za neispravan USB Flash drive.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 20.02.2008. 17:13 #44790

status: user
broj poruka: 18943
ljudi, gde vam se nalaze te firme?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz Najbolja firma 20.02.2008. 21:06 #44817

status: user
broj poruka: 41
Ovo moze neko zloupotrebiti, i naravno staviti svoju firmu,bilo je primera od svih vecih firmi kada se naruci neka malo bolja komponenta tipa napajanja preko 100e ili graficke 8800gt koje muke su bile ,kazu zvacemo vas pa ne zovu pa daj te kaparu pa jel moze neka druga posto ste vec dali kaparu imamo za te pare 8600 gt i tako te gluposti,za mene najbolje firme su u Beogradu,posto sam iz kragujevca

https://www.a-maze.co.yu
i

https://www.imtel.co.yu

Mada bih posebno izdvojio a-maze ,stvarno svaka cast nemaju nesto ekstremno puno komponenata ali sta imaju je dobro odabrano i cene su ok,naravno narucio sam podosta konfiguracija od njih za svoje drugare putem city expresa i na tome mogu da ih pohvalim,Ovde u Kragujevcu King computers.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Re: Re: Re: Najbolja firma je ona koja vam da 20.02.2008. 21:22 #44819

status: user
broj poruka: 73
:: Za garanciju NIJE KRIV uvoznik vec ta firma koja prodaje taj deo (Poslednja u lancu)
:: Intel i AMD,Asus,Gigabyte,Biostar,Maxtor,WD,Samsung,Seagate... daju tri godine
:: Kingston,NCP,Corsair,... Doživotna (Lifetime
:: Apacer...Deset godin
:: Optika,Kučišta,Napajnja(Kina)...12mesec
:: Kad sam takve komponente kupovao u XYZ prodavnici dobijao sam 12 Mesec
:: Kupim Kingston kad ono garancija 12Meseci...

Da, znamo da mnoge firme daju najcesce garanciju 12 meseci, dok mi vidimo da pojedine komponente imaju znatno duzi garantni rok (2 god, 3, ili 10, neke dozivotni).
Ipak mislim da se ne radi o nameri krajnjeg isporucioca (od kojeg se kupuje) da zakinu (`zavrnu`) kupca, nego o nekim prakticnim razlozima.
Iako na nekoj komponenti pise 3 godine, na primer, cesto uvoznik ugovori kracu garanciju, da bi dobio bolju cenu, i onda, logicno, prodaje sa samo 12 meseci garancije.
A mi kupci - k`o deca, svi hocemo najbolje cene, i uz to stogodisnju garanciju, ako moze...

A sta se dogadja kad nesto `crkne` dan ili dva pred istek garancije? (Imam druga koji ima mali comp-shop, `sitni` dealer, pa cujem po nesto)
Kad bi i prodavac imao garanciju takodje 12 meseci, na velikom broju komponenata bi `pukao` (da ne pominjem koliko treba vremena da roba koja se vraca kao reklamacija, stigne do `izvora` odakle je kupio prodavac - znaci njemu je istekla garancija). Osim toga verujem da niko ne salje, recimo, po jednu memoriju na reklamaciju proizvodjacu, nego verovatno salju u nekim periodima, znaci opet treba rezerva u garancijskom roku. Zbog svega toga, i sigurno jos sijaset drugih razloga, prodavci cesto `uproseche` garanciju krajnjem kupcu na tih cuvenih 12 meseci.

A mene licno to bas i ne sekira (ne zbog druga, sticajem okolnosti, kod njega jos nisam nista znacajnije pazario).
Zasto? Pa zato sto i u tih 12 meseci komponente toliko zastarevaju da je skoro nemoguce ostvariti realnu garanciju na neki proizvod kojeg vise nema na trzistu. Naravno, mogu mi ponuditi zamenu za neki drugi, aktuleni, uz moju doplatu... Ali ko i kako da realno odredi vrednost `stare` komponente, kako bi dobili razliku za doplatu?
Ako posmatramo cenu koja je vazila pri kupovini, moze se dogoditi da i nema doplate, nego da jos meni (kupcu) treba da se doplati, obzirom da nove i jace komponente sve cesce imaju nize cene nego one od pre 12 meseci!?. Peripetije oko robnog, materijalnog knjigovodstva, PDV-a i ostalo, u takvim slucajevima `trampe` (zamene uz doplatu) ne treba pominjati.

Iz ovog ugla posmatrano, bilo je lakse pre vise godina, kad su komponente neuporedivo duze bile `u opticaju` (aktuelne), pa je bilo dosta jednostavno prosto zameniti deo u garantnom roku, drugim primerkom istog tipa.

Naprosto, mislim od kakve koristi mi je garancija, na primer, koju sam dobio na 3 ili pet godina na SDRAM PC100 ili 133, da ne nabrajam dalje, kad toga nema vise, od ko zna kad?
Da, dace mi adekvatnu novu komponentu, neki novi DDRAM ili DDR2?
Pa sta s njim da radim na staroj maticnoj?! Aha, da zbog memorije kupim novu maticnu, novi procesor, novu graficku (nema vise AGP-a)...
Naravno ovo je hipoteticno, da bi se lakse uocilo... Ako redovno update-ujem komp (sto naravno, cinim), takva situacija je nemoguca, ali tada mi ni garancija preko 12 meseci bas nije nepohodna!

Mislim da nema potrebe pominjati da niko nije lud da ne zeli garancju, samo se pitam koliko garancija moze da bude potpuno obezbedjenje, u svim slucajevima, i sa aspekta kupca i prodavca. Velike uvoznike tu ne racunam, oni imaju drugacije pozicije, ali od njih krajnji kupci najcesce ne pazare.

Smatram, da je najbolja firma ona sa kojom ostvarimo najbolji odnos, sto se i iz prethodnih postova moze zakljuciti. U pitanju je odnos kupac - firma, a posto firmu cine ljudi, od uticaja su mnogi tzv. ljudski faktori (i pristup prodavca, i pravila koje njemu postavi vlasnik, ali i nastup kupca, uz mnoge druge).


pozdrav svima
Bole
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus oko garancije 21.02.2008. 10:37 #44863

status: user
broj poruka: 212



prema zakonu na tehnicke proizvode prodavac je duzan da da garanciju koju daje proizvodjac.druga stvar je sto se to kod nas slabo postuje.
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs