Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
windows genuine notification
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud windows genuine notification 20.02.2008. 17:33 T8281

status: user
broj poruka: 3737
Mahom svi znamo o cemu se radi. E sad prilikom instaliranja automatskih updjetova on stalno nudi opciju da se instalira ovo gov*no. Posto ce kad tad neko sesti za komp dok ja nisam tu i sigurno kliknuti yes gumb postoji li neki nacin da se ovaj update(tj njegova instalacija) izbrise sa kompa ili nekako disejbluje.
Moze i preporuka za neki program koji ce da skine ovu bedu sa vrata posto je na poslu neko greskom klikono yes pa sad ludim sa win genijalnim napomenama.
a sta ti ja znam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: windows genuine notification 20.02.2008. 18:27 #44799

status: user
broj poruka: 5696
Unlocker! Sa njim mozes da unlokujes servis i potom ka obrises. Imam zezanja ali radi. Bitno je da ga prepoznas koji je i uradis search na hard disku. Nisam cak uspeo ni iz SafeModea da ga upucam jer iako nije aktivan u RAMu bio je zalkjucan na magnetnom medijumu. Taj specifican problem mi je jedino resio Unlocker, cesto ni sam Knoppix 5 i ERD commander ne mogu da odrade ovako nesto bez obzira sto imaju native podrsku za NTFS.


- R a v e n L o r d -

:: Mahom svi znamo o cemu se radi. E sad prilikom instaliranja automatskih updjetova on stalno nudi opciju da se instalira ovo gov*no. Posto ce kad tad neko sesti za komp dok ja nisam tu i sigurno kliknuti yes gumb postoji li neki nacin da se ovaj update(tj njegova instalacija) izbrise sa kompa ili nekako disejbluje
:: Moze i preporuka za neki program koji ce da skine ovu bedu sa vrata posto je na poslu neko greskom klikono yes pa sad ludim sa win genijalnim napomenama
:: a sta ti ja znam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: 20.02.2008. 18:29 #44800

status: user
broj poruka: 808


1. Lauch Windows Task Manager.
2. End wgatray.exe process in Task Manager.
3. Restart Windows XP in Safe Mode.
4. delete WgaTray.exe from c:WindowsSystem32.
5. delete WgaTray.exe from c:WindowsSystem32dllcache.
6. Lauch RegEdit.
7. Browse to the following location:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft
Windows NTCurrentVersionWinlogonNotify
8. delete the folder ‘WgaLogon’ and all its contents
9. Reboot Windows XP.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic eh pa ima 20.02.2008. 18:50 #44802

status: user
broj poruka: 609

ima programcic..ako na to mislite...nadam se da smem da napisem kako se zove...Windows_Genuine_Advantage_Validation_1.7.59.1...trenutno ova verzija radi....ides na update win regularno..itd...itd..ubije onaj notification...ako nemoz ga nadjete cu vam sibnem na mail :)....ima 1.4 Mb .....pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djdeki remove WGA 20.02.2008. 19:20 #44805

status: user
broj poruka: 4

a da probas ovo?

Meni supelo jedno 10x
http://www.majorgeeks.com/RemoveWGA_d5170.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud ex koji smor 20.02.2008. 19:58 #44807

status: user
broj poruka: 3737
Napisah malo poruku za machine-a i liman-a i nesto se desilo9 pa je nije okacio tj kad sam kliknuo na send izbacio je the page cannnot be...
Elem pokusacu sve preporuke i hvala na super brzim odgovorima vasa svinja.
Javljam sta sam uradio.

Pitanje za machinea je bilo za prog. unlocker gde bih mogao da ga skinem trazicu na googleu pa ako moze jos neka odrednica za program koja verzija itd.

Za Limana tvoj post...jel se odnosi na momenat pre instaliranja genuina ili na momenat kada je vec instaliran?
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ex koji smor 20.02.2008. 20:02 #44808

status: user
broj poruka: 5696
http://ccollomb.free.fr/unlocker/


- R a v e n L o r d -

:: Napisah malo poruku za machine-a i liman-a i nesto se desilo9 pa je nije okacio tj kad sam kliknuo na send izbacio je the page cannnot be..
:: Elem pokusacu sve preporuke i hvala na super brzim odgovorima vasa svinja
:: Javljam sta sam uradio
::
:: Pitanje za machinea je bilo za prog. unlocker gde bih mogao da ga skinem trazicu na googleu pa ako moze jos neka odrednica za program koja verzija itd
::
:: Za Limana tvoj post...jel se odnosi na momenat pre instaliranja genuina ili na momenat kada je vec instaliran
:: a sta ti ja znam..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 20.02.2008. 20:29 #44812

status: user
broj poruka: 18941
sledeci put kada budes radio update, idi na full custom i iskljuci genuine advantage update...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman windows folder 20.02.2008. 20:49 #44815

status: user
broj poruka: 1046
search pa kucas wga,sve sto nadjes cut-uj pa paste-uj na desktop.restartuj racunar i pobrisi te fajlove sa monitora koji nisu vise zauzeti od strane neke druge aplikacije.ovu metodu sa m uspesno koristio par puta na raznim konfama stim da je smarac bio vec instaliran.javi sta si uradio.metoda 100% uspesna.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoman Remove WGA 20.02.2008. 22:11 #44821

status: user
broj poruka: 103

tako se zove programcic od svega 12.5KB koji uspesno otkriva dali je WGA aktivan na kompu i uspesno ga uklanja.Sve automatski bez bilo kakvog petljanja po registru ili bilo cemu drugom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: ex koji smor 21.02.2008. 01:49 #44835

status: user
broj poruka: 808



(Za Limana tvoj post...jel se odnosi na momenat pre instaliranja genuina ili na momenat kada je vec instaliran?)

- Ovo je ručno uklanjanje WGA bez ikakvog programa!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: .. 21.02.2008. 06:48 #44852

status: user
broj poruka: 1228
Jok nego instalira WPA Registry (mali .reg fajl koji samo promeni umesto vas vrednost u reg bazi) i prodje Validation najopustenije...
Tezak je 2.3kb. Lako se nalazi i instalira se posle instalacije sistema.
Posle toga ostavis update na automatski i zdravo.





:: sledeci put kada budes radio update, idi na full custom i iskljuci genuine advantage update...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: .. 21.02.2008. 11:18 #44864

status: user
broj poruka: 3737
Da ovo imam na svom kompu i radi ok , nego me zeza taj u kanvelariji i jos jedan komp.
U svakom slucaju javljam sta sam uradio kad stignem na posao(16h).
Hvala jos jednom na predlozima.
a sta ti ja znam...

:: Jok nego instalira WPA Registry (mali .reg fajl koji samo promeni umesto vas vrednost u reg bazi) i prodje Validation najopustenije..
:: Tezak je 2.3kb. Lako se nalazi i instalira se posle instalacije sistema
:: Posle toga ostavis update na automatski i zdravo
::
::
::
::
::
:: :: sledeci put kada budes radio update, idi na full custom i iskljuci genuine advantage update...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud HVALA 21.02.2008. 20:02 #44900

status: user
broj poruka: 3737
Evo resih problem po machine-ovoj i liman-ovoj metodi.
Konacno nema vise onog govnjavog cekanja pet sekundi pri paljenju masine.
Hvala i ostatku koji je ponudio koliko vidim slicna resenja.

Vasa svinja
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs