Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
servis racunara
STRANA 1 OD 1
prewara servis racunara 23.02.2008. 00:56 T8323

status: user
broj poruka: 6
gde kupiti opremu?

sta swe treba da ima jedan servis centar?

povoljnosti za serviserske radnje?

iskustva?

predlozi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 23.02.2008. 09:49 #45162

status: user
broj poruka: 609
Sto se alata tice netreba ti puno...srafcigeri,kljesta,secice,spicangle i to je to uglavnom...trebace ti jos krimp kljesta,tester za mrezu i eto to je to...

Sto se tice potrosnog materijala to su razni kuleri,srafcici,napajanja (uvek na lageru)..

Moras imati dvoljan broj ispravnih komponenti za sve vrste racunara u poslednjih deset godina (procesori,maticne ploce,grafike,sdram,ddrI,ddr2 itd, itd)

Vrlo je bitno imati jaku(brzu) internet konekciju da bi nasao drajvere koji ti trebaju,radio update anti virusa wina i svih ostalih pratecih aplikacija.

Potrebni su ti stolovi sa monitorima , tastaturama,misevima gde ces testirati racunare i podizati o.s...jedan racunar gde ces drzati aplikacije,updateove i sl.....i sve to naravno umrezeno..

Povoljnosti su ti da napravis ugovor sa nekom veleprodajom gde ces uzimati robu kao diler sa nekih 5-8 % rabata

Iskustva....isplati se ako imas sa nekim firmama ugovor o mesecnom odrzavanju..isplati se i ovako ali mnogo slabije...trebaju godine rada da bi stekao ime i ugled a time i musterije...

Predlozi....probaj da radis ovako na preporuku pa tek ako vidis da ti se isplati otvori firmu..

nadam se da nisam smorio....pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogdanovmv Sta treba? 23.02.2008. 14:52 #45190

status: user
broj poruka: 46
Iskustvo na prvom mestu.
Fiskalna kasa i GPRS oko 500e najjeftine NOVO.
Lokal.
Ugovor sa Firmama koje rade veleprodaju.
Dva kompletna racunara+minimum jedan monitor za testiranje.
ADSL ili nesto drugo.
Internet prezentacija.
Porez i doprinosi su svaki mesec oko 13000 dinara
Jedan radnik uvek u lokalu.i za njega socijalno 9000 dinara+plata___.

A ostalo saznaj sam ni meni niko nije rekao nista.

Kad sam pitao od koga nabavljas delove?
Rekli su mi:-`Brate,to moras sam da saznas.`

Minimum ti treba od 1500 jura pa na gore.(samo za otvaranje,bez delova koje moras da imas na lageru)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Pocni kod privatnika polako, pa onda samostalno !!! 23.02.2008. 16:04 #45203

status: user
broj poruka: 4230
Prvo i osnovno je da to znas da radis i da imas iskustvo. Bez toga nemozes.
Jedan servisni centar treba da ima, ako hoces da radis kvalitetno, bar 2 servisera, fiskalnu kasu i gprs za 300 eura, lokal od bar 100-120 metara kvalitetnu opremu i dosta iskustva. I pride 2000-5000 eura da mozes da za prvi put uzmes ono sto ti treba od komonenti, a vlajkic ti je vec naveo.
P.S Od svega ti je najbitnije da imas ideju i ljude koji ce te znati, a to se stice godinama.
Inace do postenih i pouzdanih servisera se tesko dolazi. U toku zadnjih 12 godina imali smo samo 6 dorbih i samo 2 odlicna servisera. Skola za servisera u BG ti malo moze pomoci, ali ne dovoljno. Moras imati osobu sa dovolj =no iskustva koju ces i da platis, a da bi mogao da dodjes na dobar glas.
Pozdrav nedaju mi da vise pisem ili ce me izbaciti iz lokala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prewara ok 29.02.2008. 01:18 #45864

status: user
broj poruka: 6


hvala,dosta toga sam i sam znao a temu sam postavio u interesu da svako da neku ideju i upotpunjuje iz svojih licnih iskustva pa tako da se medjusobno izdopunjujemo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs