Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Kako "nalepiti" titl na divx???
STRANA 1 OD 1
puki7 Kako "nalepiti" titl na divx??? 29.08.2005. 23:48 T838

status: user
broj poruka: 2
Problem je gledanje filmova na DVD plejeru.Cak i ako prepozna subtitle (konvertovanje u SRT) slova se previse mala za normalno gledanje, a i pravljenje VCDa na mojoj masini (1.1 ghz) traje preko sat vremena pa me interesuje zna li neko sta da radim????? HILFE BITTE GUR GUR....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Titl 30.08.2005. 01:08 #2223

status: user
broj poruka: 327
Nije to tako mnogo. Inace lepljenje moze da ti potraje i vise.
Neke kompeesije na mom kompu sa Sempronom 2300+ na FSB400 znaju da potraju i 4-5h.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn My way 30.08.2005. 09:32 #2224

status: user
broj poruka: 35

gravedigger

nije mi jasno, slova povecavas na samom plejeru.....ili je to nemoguce u slucaju dvd-a ? Za dvx kompresujem file u SRT i nazovem ga recimo po filmu. Hitch cd1_eng.srt.......Ubacim ga u folder gde je file filma i to je to. I uvek koristim MV2 PLAYER. Automacki vuce sub. Direktno lepljenje na sliku ne znam...To pitaj ljude koji se time bave. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic dvd rip 30.08.2005. 13:34 #2229

status: user
broj poruka: 68
Ako hoces da nalepis titl na film tj. ta se integrise u video zapis, aevo jedan primer kako ja to radim.
Ovo vazi samo kod konverzije DVD u Divx, za ovo ti je potreban program ImTOO DVD Ripper 2.0 (verzija koju ja imam), u njemu ti sve pise kako se to radi prost je za upotrebu.
ima samo da podesis lokaciju dvd filma dali je to disc ili mozda na hard disc svejedno samo odredi lokaciju, zatim potebno je da imas naravno i divx codec, i tu imas ocije u meniju settings/output da podesis kvalitet divx-a kao i tip avi klasici video ali on ti nije sada bitan.
i na kraju odredis lokaciju na hdd-u gdje ce da ti izripuje dvd, i na kraju ono sto tebi treba u prozoru ovog programa imas u levoj strani prigas filma (slika) i iznad njega imas padajuci meni subtitle tu odaberi koji hoces jezik i on ce ga integrisati u video fajl tj divx film, i moze da ga cita svaki dvd plajer bez problema (naravno koji podrzavaju divx format, mislim na dvd plajer) a to .srt tipove i fajlove zaboravi i nelupaj glavu.
Svakako da su danas najbolji divx filmovi ono koji su ripovani sa originalnog dvd filma, a ovaj alat je za to idealan.
Sto se tice vremena ja fil izripam tacno negdje za vreme trajanja filma, na prescotu 2.8 fsm 800 l2 1mb; 512mb rama...
Fercera odlicno
pozdrav malo ja oduzi ovaj odgovor ali nema veze pomoce ti u svakom slucaju.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs