Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Racunar brunda ko usisivac
STRANA 1 OD 1
hocukuci Racunar brunda ko usisivac 25.02.2008. 16:03 T8386

status: user
broj poruka: 296
Kao sto rekoh u naslovu, svedok sam postepenog povecanja buke iz doticnog, za poslednja dva meseca svaki dan za koji promil vise. Cini mi se da buka dolazi iz predela napajanja, al ko ce ga znati, takodje kada pokrenem neku ozbiljniju aplikaciju pocne da buka se povecava i lici na primer kao kad teretni kamion ide uz neko brdo, kad iskljucim aplikaciju, kao kad taj kamion krne niz brdo.
Desktop racunar, napajanje 450W, ostalo mizerno al ako treba navescu.
Dal da ga nosim u servis (ima garanciju do septembra) ili da se navikavam na buku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 25.02.2008. 16:53 #45502

status: user
broj poruka: 4506
Lepo otvoris kuciste, i bar koliko toliko ocistis kulere napajanja i procesora....i bolje ce raditi a i manje ce se cuti...znam da ce neko reci pa ne znaju svi oko kompa da cackaju ali ovo je par srafova, izvadis ocistis stapiciima za usi i vratis 10 minuta posla i ...cela soba u neredu od prasine :)...ako to ne pomogne onda je nesto drugo u pitanju i onda je za servis....

Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 25.02.2008. 16:56 #45503

status: user
broj poruka: 12057

Neki od ventilatora u tvom kućištu, kojima je uključena automatska regulacija prema temperaturi, polako počinju da ubrzavaju. Za to su razlog prolećne temperature ovih dana i naravno to čime ti opteretiš komponente. Sumnjam da je bilo kakav kvar u pitanju, bojim se da ćeš morati da se navikneš ili počneš da koristiš neki od programa za ručnu regulaciju ventilatora u kućištu. To su verovatno ventilator na grafičkoj i (ili) na procesoru. O takvim programima (Speed Fan npr., Riva Tuner za grafičku,..) je bilo reči dosta puta na forumu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 25.02.2008. 16:57 #45504

status: user
broj poruka: 609

99 % ti se napunio prasinom kuler na procesoru...treba ga ocistiti...inace to sto se pojacava kad udjes u neku aplikaciju normalno je(cim se optereti procesor ventilator se pojaca )....

p.s. ako nisi vest nemoj sam cistiti kuler na procesoru,mozda ce morati da se skida ,pa samim tim i pasta da se zameni

pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic :) 25.02.2008. 16:59 #45505

status: user
broj poruka: 609

ko da smo se dogovorili...u cetiri minuta :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: :) 25.02.2008. 17:00 #45506

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

::
:: ko da smo se dogovorili...u cetiri minuta :
::
::


hheeheh
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 25.02.2008. 17:40 #45507

status: user
broj poruka: 296
Hvala drugovi svima
sad cu ga malo pocistim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BAnefi SERVIS 25.02.2008. 23:42 #45532

status: user
broj poruka: 114
Nemoj ti nista da otvaras i da cackas nego lepo odnesi taj komp u servis ako vec imas garanciju pa neka oni prljaju ruke sa tim kulerima.
A da se cuje neki od njih to je tacno.
Pozdrav
B.F.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BAnefi SERVIS 25.02.2008. 23:42 #45533

status: user
broj poruka: 114
Nemoj ti nista da otvaras i da cackas nego lepo odnesi taj komp u servis ako vec imas garanciju pa neka oni prljaju ruke sa tim kulerima.
A da se cuje neki od njih to je tacno.
Pozdrav
B.F.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud xe xe 25.02.2008. 23:56 #45536

status: user
broj poruka: 3738
Da cujes moj komp...ko mlazni motor. Zapravo kuler na grafi je toliko bucan da sam prvi put kad sam je ubacio u pokreno komp skocio od straha i iscupao kabl iz napajanja jer sam mislio da se nesto sj*balo. Sad ludim od buke ali komp lepo sljaka.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci .... 26.02.2008. 00:02 #45539

status: user
broj poruka: 296
Nije mi to bas bilo resenje. Znas ono odneses u servis, pa cekas nekoliko dana, pa se onda neko pravi pametan da je racunar ispravan, sto ustvari jeste, pa moze da trazi i naknadu. A sve vreme si bez racunara, prakticno bez razloga. Cini mi se da ciscenje racunara od prasine nije u opisu garancije.
U svakom slucaju poso sam vec zavrsio, skinuo sam kuler sa procesora, strasno, na onom metalnom delu je bio tepih prasine tako da vazduh gotovo nije mogao da prolazi, nije ni cudo zasto je brundao. Prvi put sam skidao pa je malo bilo povuci-potegni pri vracanju, nisam imao pastu, ali je tamo vec bilo dosta one stare, u svakom slucaju sam sve vratio kako treba, bar se nadam. U napajanju nije bilo mnogo prasine, u kucistu puno vise, sve je to usisivac sredio. Racunar je sada tisi bar za 50% i koliko vidim radi sasvim ok.
U svakom slucaju sve se uci i za sve postoji prvi put.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Racunar brunda ko usisivac 26.02.2008. 00:54 #45540

status: user
broj poruka: 2929
To sto ima stare paste nista ne znaci prilikom svakog skidanja kulera sa procesora pasta se menja, stavlja se nova sveza
Mogu da zamislim u kakvom je ona stanju kada ti je kuler bio sav u tepihu od prasine, ta stara pasta ne sluzi ni cemu, mogao si komotno da stavis kuler na proc i bez nje.
Bolje ti ponovi prceduru i stavi novu pastu, da ti od racunara ne ostane samo taj BRUNDAVI VENTILATOR.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci .... 26.02.2008. 03:46 #45541

status: user
broj poruka: 296
Vala ako je tako nek ostane samo ventilator, evo ga radi vec 12 sati od kad sam skidao kuler i ponovo ga vratio i ne primecujem nikakve probleme, naprotiv. Paste ima zaista dosta, nije sasusena niti zaprljana i ne mislem da bi bilo nista sustinski drugacije cak i da stavim novu, a uzgred me bas mrzi da se ponovo petljam. Ako rikne za koj dan onda cu se pozvati na garanciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom Pa ne treba da ima mnogo... 26.02.2008. 10:17 #45546

status: user
broj poruka: 553
paste na procesoru vec samo koliko da pokrije jezgro.



Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs