Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Ulazak u `Safe mode`?
STRANA 1 OD 1
miner Ulazak u `Safe mode`? 26.02.2008. 08:12 T8393

status: user
broj poruka: 10

Koji su sve mogucinacin za ulazak u safe mode, na nekim plocama ne funkcionise sa F8?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bane357 safe mode 26.02.2008. 08:25 #45542

status: user
broj poruka: 19
Pa bilo je ovde neke priče, probaj sa F5...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom Ja mislim da to... 26.02.2008. 10:07 #45544

status: user
broj poruka: 553
nema veze sa plocom nego sa windows-om i da mora da udje u safe mode sa F8.
Poz



Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 26.02.2008. 11:43 #45548

status: user
broj poruka: 18940
ne mora da udje sa F8, nije na svakoj ploci F8, moze da bude i F5, kod vecine ploca je F5! mozda prave problem MSI i Gigabyte, ako su u pitanju tako neke shklj ploce, probaj improvizaciono, kad upalis komp, pa kad krene da ucitava windows sa onim windows xp logo slikom, ti opali reset, pa da vidim da li tada nece da ti prikaze opciju za `safe mod`.. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem F8 26.02.2008. 13:04 #45551

status: user
broj poruka: 209
Ja nikada u svojoj karijeri nisam video da se osim F8 tastera moze prici Safe Mod-u. Tip ploce sa tim nema nikakve veze, jer to nije komanda vezana za plocu, vec za sam operativni sistem. Ako si slucajno mislio na ulazak u bios onda pored standardnog tastera `delete` probaj sa tasterima F2. F10 ili F12




Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic F8 i F5 26.02.2008. 13:21 #45553

status: user
broj poruka: 226
Na mom racunaru mogu uci u Safe Mode i sa F5 i sa F8! Mislim, da li je bitno preganjati se i pametovati oko toga! Ako ne radi jedan, radi drugi, ili pak oba kao kod moje ploce.
Sad sam probao na zeninom PC-u, kod nje je i F5 i F8, na jednom IBM-u je F8 a na jednom hp laptopu je F5. Kome da posaljem racun za ovo `maltretiranje`?
Pozdrav,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 BootSafe 26.02.2008. 13:57 #45554

status: user
broj poruka: 1492
Najjednostavniji nacin je da skines programce BootSafe - samo .exe file od 116k.
Sa njim direktno iz Windowsa ides u Safe Mode. Daje ti opcije Minimal, Networking i Services Repair. Jedino moras da zapamtis da se u Windows vratis opet preko njega sa Normal restart, inace ce te standardan Windowsov Restart opet vratiti u Safe Mode.

http://www.superadblocker.com/bootsafe.html

Ja ga koristim vise od godinu dana i mnogo mi olaksava posao, kad moram da idem u safe Mode.

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: F8 26.02.2008. 15:11 #45557

status: user
broj poruka: 5696
Naravno da MOZE: F5, jovancic je rekao isto...da, F5 radi kada F8 nece zbog BIOS (LAN) managera. To sto imarkovic kaze nema veze sa plocom: F5 i F8 su rutinski Win prekidi pre ucitavnja kernela. posto neke ploce (gore sam naveo i sta) hvataju i obradjuju F8 pre Win managera onda je mogucnost F5...


- R a v e n L o r d -

:: Ja nikada u svojoj karijeri nisam video da se osim F8 tastera moze prici Safe Mod-u. Tip ploce sa tim nema nikakve veze, jer to nije komanda vezana za plocu, vec za sam operativni sistem. Ako si slucajno mislio na ulazak u bios onda pored standardnog tastera `delete` probaj sa tasterima F2. F10 ili F1
::
::
::
::
:: Dušan Nastić
:: Beograd
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jones66 ulazak iz windowsa u safe mode 26.02.2008. 15:28 #45558

status: user
broj poruka: 100



start - - run - - ukucaj ` msconfig ` - - OK - - - izaberi gore ` BOOT.INI ` - - -čekiraj

` SAFEBOOT ` - - - - -APPLY i restartuj XP.

Posle samo unčekiraš SAFEBOOT i opet restart kompa, pa se vratiš na normalu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Ok... 27.02.2008. 00:24 #45636

status: user
broj poruka: 209
Ako kazete da moze, verujem vam. Samo kazem da do sada nisam naleteo na slucaj da mi je Win odbio F8 za safe mod, a toliko mi je ploca, konfiguracija i notebook racunara proslo kroz ruke. Do duse, zato i volim ovaj posao. Cak i kada znas dosta toga, uvek se nadje nesto sa cim se nisi sreo do sada.) Do duse, na nekim plocama se srece i boot manager pritiskom na F8, to jest pojavi se lista dostupnih uredjaja sa kojih se moze pokrenuti sistem (boot) U tom slucaju pritisnes F8, odaberes jedinicu sa koje zelis da butujes, pritisnes `enter` i odmah posle njega ponovo F8. Pojavi se `Safe Mode` kao i obicno.



Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs