Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kako izmeniti sliku koja rklamira plocu!!!
STRANA 1 OD 1
schegi Kako izmeniti sliku koja rklamira plocu!!! 26.02.2008. 17:41 T8401

status: user
broj poruka: 42
Nadam se da ce te me razumeti. Zeleo bih da izmenim sliku koja se pojavljuje pri samom paljenju racunara (najcesce reklama za plocu).Kako je to moguce???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Kako izmeniti sliku koja rklamira plocu!!! 26.02.2008. 18:09 #45565

status: user
broj poruka: 2929
Ako sam te dobro razumeo ti hoces da izmenis onaj logo koji se javlja pri bootovanju sistema,
slika o kojoj govoris se nalazi u biosu i moguce je zameniti nekakvim programima za modovanje biosa. Ne bih ti to prporucio da radis jer vidim da nisi bas vican tim stvarima po nacinu na koje si postavio pitanje, uz duzno postovanje.
Svako modovanje biosa je rizik pa cak i kada znas sta radis, cakanjem oko njega moze se desiti da se ploca ne probudi.
A razlog zbog koga bi modovao taj bios po mom skromnom misljenju nije dovoljno dobar, jer zbog menjanja te slike rizikujes da `pokvaris` bios i da ploca umre i gubis garanciju.
A ako te ta slika toliko nervira jedostavno je `iskljuci` u biosu, ima u knjizici koji si dobio uz plocu upudstvo gde se ta opcija u biosu tacno nalazi, ona se zove full screen logo i sada ti stoji enable, ti treba da stavis disable i da zapamtis promene pritiskom na taster F10. i slika se vise nece pojavljivati.

pozz VUK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke ... 26.02.2008. 21:28 #45597

status: user
broj poruka: 384



neke novije ploce ti daju tu mogucnost.pogledaj u uputstvu za plocu ili na cd-u sa aplikacijama, da li ima neki software za to.moja znam da podrzava, ali nikada nisam probao, niti cu:) (nemam razloga) ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kako izmeniti sliku koja rklamira plocu!!! 26.02.2008. 23:44 #45629

status: user
broj poruka: 9386
Koja ploca?



:: Nadam se da ce te me razumeti. Zeleo bih da izmenim sliku koja se pojavljuje pri samom paljenju racunara (najcesce reklama za plocu).Kako je to moguce???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Isljuci prikazivanje slike ... 27.02.2008. 11:07 #45644

status: user
broj poruka: 7761

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs