Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
sa firmware-om se ne igrati...to su neke strasne stvari...
STRANA 1 OD 1
Saske sa firmware-om se ne igrati...to su neke strasne stvari... 26.02.2008. 20:28 T8404

status: user
broj poruka: 1117
i tako se ja igrao sa firmware0om mog ziljavog plejera i ubacim mu los firmware i sad mogu da se slikam s njim...da ga flesujem starim ne mogu jer ne prepoznaje plejer i kaze mi nesto tipa Undefined NOR flash type! i onda posle toga device not atached bla bla bla...jel moguce nekako naterati ga da se flashuje ili pisi propalo???

Overclocking is the way of life!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nije propalo... 26.02.2008. 20:44 #45587

status: user
broj poruka: 1389

daj ljudima model player-a - mozda i moze nesto ovako softverski.

Inace - javi se nekom u servis i oni ce da skinu fles i reprogramiraju ga.

P.S. Kad sve propadne procitaj uputstvo... Za drugi put :)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 26.02.2008. 20:52 #45588

status: user
broj poruka: 1117
ma plejer je neki MSI-ov krs mega payer 538, uzeo sam da se zezam s njim i namerno mu instaliram pogresan firmware od nekog slicnog plejera da vidim dal ce nesto da se desi...i desilo se to da ne radi, a stari firmware ne mogu da vratim...nisam pocetnik koji prvi put radi tako nesto, nego eto...kopkalo me vec neko vreme da probam...some things you have to learn the hard way :P

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Zar vas 26.02.2008. 21:06 #45592

status: user
broj poruka: 5696
na fizickoj elektronici ne uce o ovako necem? Ipak je to domen kvantne mehanike na nivou subatomskih struktura :-)

Nekada moze preko USBa na masini, pa poseban software koji ce reprogramirati odabrani uredjaj iz liste preko ponudjenog hex fajla koji je binarni klon upravljackog programa, on upisuje nasilno drugi firmware kao kod CD/DVD rezaca u zavisnosti od chipseta. E sada, ja sam to jednom radio davno ali sa nekim specijalizovanim programom ali sam i imao neki `univerzalni` player. Zaboravih kako se zove program...Google is your friend


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 26.02.2008. 21:15 #45595

status: user
broj poruka: 1117
ne znam ja sta uce na fizickoj elektronici...slabo i na svoj smer zalazim, a kamoli na tudje :P
sad cu guglam...sad bar znam sta da trazim...ali ako se setis nekog programa slobodno vikni...
sad mi je donekle jasno sta znaci kad neko ``ogugla`` :P

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub a ovako 26.02.2008. 22:15 #45600

status: user
broj poruka: 126
izbaci bateriju, drzi pritisnuto power dugme (milim da je to Play na ovom modelu) i onda ga ukljuchi u usb...sachekaj 3-4 sec i pusti PLay dugme.....
sada ce ti se plejer upaliti u posebnom modu za programiranje firmware-a.....
ubaci mu onaj koji VALJA :-)


ako ovo ne uspe probaj sa baterijom isto to sve.....



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 26.02.2008. 23:38 #45627

status: user
broj poruka: 1117
jok, ne radi to na ovom plejeru...to sam prvo probao i ovaj program za flashovanje i dalje ne vidi plejer...ne mogu mu nista...mozda moze nekako da se reseuje, to jest da se isbrise bios memorija al ja ne mogu da nadjem na netu nigde neki datasheet za ove chipove na njemu tako da ni od toga nema leba...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev RE 27.02.2008. 17:53 #45674

status: user
broj poruka: 1673
Problem nije do programiranja kao sto sam shvatio coveka vec do nalazenja odgovarajuceg softvera. Elem svaki slican tip uredjaja (po nacinu funkcionisanja) ima upisan boot blok koji sluzi da inicijalizuje uredjaj i omoguci najelementarnije prebacivanje u mod prijema podataka i fleshovanje. Jednom ucitan boot radi iz interne memorije dok se uredjaj ne restartuje i tada dolazi do klinicke smrti jer novi bootblok nije kompatibilan sa uredjajem. Pomoc se sastoji u nalazenju softvera koji ce izvrsiti takozvano bit-bang programiranje e tu lezi problem jer je dolazenje do tog softwera tesko, mozda i nemoguce. Druga laksa varijanta je mozda programator koji ce sa ispravnog uredjaja pomocu adaptera procitati flesh i pomocu istog programirati neispravan. Tako se to radi na maticnim plocama kada se lose odradi flesovanje. Ostaje pitanje koje cipove sadrzi sam uredjaj i postoji li neko ko poseduje odgovarajuci programator za isti. Drugo pitanje je koliko je isplativo to raditi s`obzirom da nasi majstori cesto znaju da odvale cene.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs