Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ADSL ???
STRANA 1 OD 1
Babylon ADSL ??? 29.02.2008. 17:46 T8455

status: user
broj poruka: 29
Posto zivim u jednoj selendri pa sam mislio da uvedem ADSL al u cemu je problem moja Selo nema digitalnu centralu!
Ja pre neki dan gledao na internetu na SezamProvov sajt i bas da vidim dal moze otstavim podatke o proveri dal moze il ne ,a oni posle pola sata odgovorise na majl da neznaju dokle su radovi odmakli i da podnesem na njihovom sajtu zahtev za SezamPro ADSL a oni ce Telekomu reci da pocne sa radovima !!!???
Pa mene interesuje dal da podnesem zahtev il da cekam kad ce se telekom sam ponuditi da prikljuci adsl ..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Hmm 29.02.2008. 17:57 #45900

status: user
broj poruka: 9384
A kako mislis da uvedes ADSL kada nemas digitalnu centralu?
Kada budes dobio digitalnu, to nece proci bas neopazaeno, mozda ti se i broj telefona promeni ili modifikuje dodavanjem jednog broja. U svakom slucaju ces na vreme biti, mozda cak i pompezno, obavesten da si digitalizovan.

Dakle, cemu podnosenje zahteva, ako ti centarla ne podrzava.

Kad dobijes digitalnu, trazi ADSL, ali ne kod ANALogno - digitalnih...
ONI CE RECI TELEKOMU DA POCNE SA RADOVIMA... HAHAHAHA ONI SU KAO BITAN FAKTOR...
Pazi, ako oni KAZU Telekomu da POCNU sa radovim, mozda se vec koliko do kraja nedelje vines na megabit interneta... Krvavi su :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Babylon re 29.02.2008. 18:05 #45901

status: user
broj poruka: 29
U tom mom selu ima u telekomu najmanje 500 ljudi koji su se prijavili za uvodenje ADSL!

Izvini VMARC kog da nazovem da pocnu sa radovima!
Pomagaj vise mi je dosadio ovaj modemski internet!
Kolko bi trebalo dana da jedno selo od 5000-6000 stanovnika prebace u digitalni mod?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LochGarman Re: re 29.02.2008. 18:10 #45902

status: user
broj poruka: 54
Evo ja mogu da ti odgovorim na ovo zadnje pitanje :

Dovoljno je jedan budza u nekoj upravi necega koji ima dovoljno veza i da je dobro podmazan. Recimo jedan prosecan srpski poslanik moze da ubrza stvari u tom selu :) Znaci-pre ces nabaviti poslanika nego digiralnu centralu :) O uporednoj ceni i da ne govorimo hehe :)
Potrazi Wireless net, mozda te on spasi... ako postoji negde u okolini. Ako kablovska mozda dodje do vas pre-eto sanse za dobrim netom! Na kraju ako se nista od toga ne desi, surfuj preko GPRS-a :)

:: U tom mom selu ima u telekomu najmanje 500 ljudi koji su se prijavili za uvodenje ADSL
::
:: Izvini VMARC kog da nazovem da pocnu sa radovima
:: Pomagaj vise mi je dosadio ovaj modemski internet
:: Kolko bi trebalo dana da jedno selo od 5000-6000 stanovnika prebace u digitalni mod?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Babylon re 29.02.2008. 18:24 #45903

status: user
broj poruka: 29
Ma ima kod nas WI FI samo meni su tu slabe brzine a deru puno para!
Ja poznajem jednog coveka on je direktor PTT u Somboru!
Dal to odgovara ili ne ???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Babylon re 29.02.2008. 18:38 #45904

status: user
broj poruka: 29
Zaboravio sam da dodam da zivi u mom selu !!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 29.02.2008. 19:49 #45913

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: Ma ima kod nas WI FI samo meni su tu slabe brzine a deru puno para
:: Ja poznajem jednog coveka on je direktor PTT u Somboru
:: Dal to odgovara ili ne ??
::
::
::

Ne moze da odmogne .)...ali je potrebno mnogo vise od toga, da bi se tek tako poceli radovi na necem verovatno neplaniranom....mislim da taj covek sve sto moze da ti uradi jeste da se raspita da li su uopste u telekomu imali planove i za kad `digitalizacije tvog sela ` .)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: re 29.02.2008. 21:24 #45939

status: user
broj poruka: 9384
Plasim se, druze moj, da na tvoju situaciju ne mozes imati uticaja, ni ti, niti bilo koji poslanik, niti prirodne ili elementarne nepogode i pogode a ponajmanje bilo koji internet provajder. Slanjem zahteva se ubacujes u njihovu bazu i oni te kontektiraju cim se steknu uslovi. Drugim recima zavode te kao potencijalnog korisnika i to po principu ko pre devojci, njegova je... Ili najvise ima sanse da bude njegova. Zato sam se smejao na opasku ANALogno - digitalnih, koji su se, bar po tvojim recima, postavili kao neko dovoljno mocan da govori telekomu sta da radi... Pa mi samo bilo smesno, izvini nista licno tebi upuceno.

Telekom je institucija za sebe, ravna drzavi (za sebe) naravno.Mozes ih pitati za planove o digitalizaciji tvog sela, ali ces dobiti odgovore tipa: Ove godine, iduce godine, za par godina ili jos nemamo u planu. Naravno da ni jedan od tih odgovara nije tacan, jer ni oni sam ti ne znaju do same zamene. Sve sto mozes da ucinis iz sit end vejt, a in mintajm zakaci se o tog vajrles provajdera i placaj jadan 1000 din za 64k... `ALI PRAVIH 64K`, sto im je najcesci izgovor, besmislen koliko i brzina koju nude. Shvatam tvoju situaciju, reletivno davno sam bio u slicnoj. Jos uvek sam na wireless, ali na srecu kod mene je konkurencija jaka, provajder je ozbiljan, pa mogu imati veliku brzinu po pristupacnoj ceni, identicnu onoj koja se nudi u ADSLu.


... Ili modem... odluci sam....


::
:: Ajd uzdravlje :)
::
:: :: Ma ima kod nas WI FI samo meni su tu slabe brzine a deru puno para
:: :: Ja poznajem jednog coveka on je direktor PTT u Somboru
:: :: Dal to odgovara ili ne ??
:: ::
:: ::
:: ::
::
:: Ne moze da odmogne .)...ali je potrebno mnogo vise od toga, da bi se tek tako poceli radovi na necem verovatno neplaniranom....mislim da taj covek sve sto moze da ti uradi jeste da se raspita da li su uopste u telekomu imali planove i za kad `digitalizacije tvog sela ` .
::
:: ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama adsl 29.02.2008. 22:39 #45958

status: user
broj poruka: 166
ADSL moze da sljaka i na analognoj centrali, bez dvojnika, ali problem je sto Telekomu takvi slucajevi nisu interesantni, jednostavno ih boli debela guzica... Sacekaj da digitalizuju tvoje podrucje, lokalni izbori su blizu i to je prava prilika da se DSS, koji je glavno moodo u Telekomu, isprsi. Ili napisite peticiju. Slaba nada, ali neka neko u Beogradu sazna da postoje i ljudi koji zive van njega i imaju potrebe.

ps Cak i u glavnom gradu ima mnogo krajeva sa analognim centralama


Renaming his people blood elves, in honor of their fallen countrymen, he taught them how to tap into ambient mystical energies...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ......... 01.03.2008. 00:10 #45976

status: user
broj poruka: 4515
u tvoje selo ce pre da stigne wi-max :)....to je po meni resenje za sela gde pola ljudi nema fiksni...

Neko ima srecu pa u njegovom selu ima ADSL

Pravih 64kbps :) ....... pravih kad nema nikog..... mozda u 5 ujutro....
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs