Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
BIOS
STRANA 1 OD 1
IgorB BIOS 01.09.2005. 06:05 T846

status: user
broj poruka: 281
Da li se neko na forumu razume u BIOS Gigabyte-ove ploče GA7NNXP.
Igor B.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson BIOS 01.09.2005. 22:29 #2250

status: user
broj poruka: 736
Shta te zanima?Mada, nije mi jasno shta mislish pod ovim da li se neko razume u BIOS te ploce.Svaki BIOS u zadnjih nekoliko godina je manje vishe isti bez obzira da li je Award ili AMI.Jedina stvar karakteristicna za GA ploce je da sve opcije u BIOSu nisu dostupne dok ne pritisnesh poznatu kombinaciju Ctrl+F1 cime sve opcije postaju dostupne.Inace opcije su manje-vishe iste kao i na plocama drugih proizvodjaca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB BIOS 02.09.2005. 06:13 #2254

status: user
broj poruka: 281
Interesuje me čemu služe CPU Thermal-Throttling(podiže se za po 12,5%) i PCI Latency timer(CLK) 32,64,128.
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 06.09.2005. 02:55 #2304

status: user
broj poruka: 217



CPU Thermal-Throttling - ukoliko se procesor pregreva BIOS iskljucuje delove procesora da bi ga ohladio. Radi kao neka softverska resenja npr. CoolerXP iz PC Alert-a (dolazio ranije uz MSI ploce). Ako ti se procesor pregreva - nabavi bolji kuler, a tu opciju iskljuci.

PCI Latency timer(CLK) - ostavi default, zbog stabilnosti sistema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB BIOS 06.09.2005. 10:38 #2307

status: user
broj poruka: 281
Procesor mi se ne pregreva a kuler je AMD Box.Našao sam dobar site,ima sve u vezi BIOS-a.Hvala na odgovorima.
https://www.rojakpot.com
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs