Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
USPORIO DO BESVESTI... HELP!!!!
STRANA 1 OD 1
bogili USPORIO DO BESVESTI... HELP!!!! 02.09.2005. 02:22 T850

status: user
broj poruka: 15

Imam MSI VIA KT880 plocu, sempron2600, MSI fx5700le, 256MB kingmax i SATA 160GB MAXTOR. Nedavno mi je komp mnogo uspoorio i riknuo mi je hard. Mislio sam da ce kad stigne novi HDD (i novi windows) sve raditi kao ranije, ali...

HDD ponovo ima sporiji odziv od IDE diska i generalno sve je usporilo. jel moguce da na ploci nisu u redu sata kontroleri i da mi to za*ebava diskove i tera ih da riknu. ako nije, sta mi je ciniti?

**cpu radi na 166, a memorija na 333. temperaatura je 52-57c (u biosu posle opterecenja) sa prilicno kvalitetnim SPIRE kulerom

hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
elektronpn gravedigger 02.09.2005. 09:22 #2255

status: user
broj poruka: 35

gravedigger

nisam bas sasvim razumeo ali ono sto ja mislim za usporenje probaj da odes u
device manager i pod primary IDE channel idi na advanced settings.e tu bi transfer mode trebalo da stoji DMA if available. ne sme biti PIO only. To je ono sto ja znam zasto dolazi do usporenja.Ploca sigurno ne kvari diskove.i isto vidi da li je u BIOS-u upaljeno SMART HDD.nije lose ukljuciti je jer te upozori pre riknjave HDD-a. , mada usporava rad.....vidi......!!! eto to ja mislim da uz ovo i jos nekoga mozes resiti problem.Pozdrav !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazarsrdan Przenje 03.09.2005. 03:12 #2264

status: user
broj poruka: 17

dinastija

Ne znam zasto kazes da nije moguce da ploca "przi" HDD-ove.Ja sam imao takav slucaj u servisu gde sam radio. Moze na ploci da rikne IDE kontroler i da sprzi svaki hard koji stavis na nju !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy napajanje 08.10.2005. 16:12 #2551

status: user
broj poruka: 56

Meni se nije desavalo da ploca przi disk, ali napajanje moze biti ozbiljan krivac. Cak i nova, a jeftina napajanja su ponekad uzrok "pada" HDD-a. Najgori proizvodjac je ANS kod koga svaki kvar ostavlja ozbiljne posledice ili na plocu ili na HDD. Takodje se pojavila i serija REXPOWER djubreta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs