Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
KAKVA PLJACKA
STRANA 1 OD 1
dorabi1 KAKVA PLJACKA 06.03.2008. 17:45 T8578

status: user
broj poruka: 938
uporedite cene flat paketa u Makedoniji:

http://www.mt.com.mk/mak/Residential_customers/Internet/Internet_access/ADSL/Packages.asp?id=264

i naseg SBB-a (ciji sam korisnik):

http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=359

Pa posle hoce i fixnu telefoniju i neznam sta josh.Pa stvarno trebamo prodati strancima sva preduzeca ,a ne da nas muzu ove nase barabe ,stranci bar gledaju da naplate uslugu ,a ovi nasi samo da naplate.
Napominjem da je 100 dinara je 73 denara.
Za 4,5 GB kod SBB-a (25eura), u Makedoniji dobijesh 100 gb(25eura).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Aleksejso .., 06.03.2008. 17:53 #46727

status: user
broj poruka: 15
Koja pljacka pa to ima samo u srbiji.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 06.03.2008. 18:04 #46733

status: user
broj poruka: 1191
Brate ja ne znam zbog cega je nas internet toliko skup u odnosu na ceo balkan,svet ?
Treba da udje na trziste neki strani fixni provajder.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nurius pa sad... 06.03.2008. 18:51 #46753

status: user
broj poruka: 113
taj link sto si ostavio sa tim paketima, to su sve paketi sa ogranicenim down/upl
nijedan nije sa neogranicenim, ili su jedino mozda oni sto su malo vise skupi...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZZTop 06.03.2008. 19:03 #46755

status: user
broj poruka: 89
Neke stvari treba korenski menjati, ali ne slazem se sa tim da treba pustati strane firme. Najverovatnije bi se desilo isto kao i sa mobilnom telefonijom - cene bi manje-vise ostale iste... Ono sto ja vidim kao resenje je da RATEL omoguci domacim provajderima da zakupe strane linkove - tj. da omoguce provajderima postavljanje svojih linkova ka stranim provajderima bez mesanja Telekomove infrastrukture.

Za sada, pored Telekoma, samo Verat ima direktan link ka Madjarskoj, koji su dobili jos pre osnivanja RATELa odlukom vlade tadasnje Jugoslavije. [[Iz neke diskusije na netu sam saznao da je Verat ustvari firma koja je u vlasnistvu nekog od glavesina iz Telekoma.]]

Elem, SBB je jos odavno prijavio da je postavio kablove i uspostavio direktni link sa Rumunijom i da su podneli zahtev RATELu koji do dan danas nije odobren. Na domacim forumima je bilo diskusija sa dokazima da je probni link [nezakonito] pusten u rad preko americkog ISPa Cognet. Opet se postavlja pitanje zasto je brzina lokalnog intraneta toliko strogo ogranicena kada ne zavisi od Telekomovih usluga? Dali ce stvari biti bolje kada SBB dobije pravo na link? NE, mozda ce korisnici dobiti malo bolje usluge kako bi SBB pribavio jos malo novih clanova i to je to.

Ocigledno je da se neke stvari desavaju - opet u nekom izolovanom krugu ljudi, sto ja vidim kao stvaranje novih nepotrebnih problema koji ce polako isplivati u buducnosti. Ono sto bi sve skupa resilo je donosenje toliko potrebnog zakona o telekomunikacijama, sto bi zatvorilo citav niz legitimnih pljackashkih obrazaca izabrane elite - pocevsi od televizije, preko telefonije, pa do nase teme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 06.03.2008. 19:40 #46767

status: user
broj poruka: 4506
pljackaju ovi nasi i to debelo ali npr. za mene je to u makedoniji kod tog provajdera jos veca glupost nego ovde( cena je extra za datu brzinu ALI ) sve sto nije flat mi ne znaci apsolutno nista, skidam mesecno izmedju 250 i 300 gb tako da to ogranicenje od 100gb je smesno.....mada...duplo veca brzina kod njih za skoro 1000 din manje je zaista extra....promenice se to i kod nas uskoro ....Ljudi ajde mi preporucite nekog adsl provajdera...hocu da promenim ove lopove neobee


Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 06.03.2008. 19:58 #46772

status: user
broj poruka: 1191
Sta ti fali na Neobee-iju ?
I ja skidam mesecno 250GB sa HOME 1024 paketom.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 06.03.2008. 20:22 #46776

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: Sta ti fali na Neobee-iju
:: I ja skidam mesecno 250GB sa HOME 1024 paketom
::
:: Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
::
::

zato sto ovaj bezobrazluk sa njihovim cenama nema kraja + nemaju nikakve pogodnosti....ptt i ti daje svaki mesec jeftinije i posle godinu dana ti izadje da placas mesecno oko 1200 din a jos neki provajder ti daje uplatis 6 meseci i dobijes 6 free...ovi su samo derikoze obicne...ovaj 1 mb adsl paket ce za koji mesec biti 2500 din GLAVU DAJEM...jer sve to sracunato rade odranije,ne bitno bezobrazluk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: pa sad... 06.03.2008. 20:47 #46782

status: user
broj poruka: 938

:: taj link sto si ostavio sa tim paketima, to su sve paketi sa ogranicenim down/up
:: nijedan nije sa neogranicenim, ili su jedino mozda oni sto su malo vise skupi..

Pa sad ja uporedjujem za iste pare sta dobijas,ako je to tebi malo vishe sta da ti kazem.Meni ne treba internet za skidanje svega i svacega,filmove gledam u bioskopu ili kupim na ulici,ali mrzim bezobrazluk monopolista. Telekom tu dere i ucenjuje sve provajdere,a oni opet opleti po nama.Sbb-ov paket je DVADESET puta skuplji,ako to nemozes izracunati onda mi je zao sto ti ja nisam provajder.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: 06.03.2008. 21:16 #46793

status: user
broj poruka: 7761
Vlasnik Verat.net-a je Peconi, a jedan od ortaka je valjda potomak nekog glavonje iz telekoma. ali mi se cini da su vecinski paket akcija prodali nekim strancima.
Veza koju imaju nije zicna zato su i uspeli da pored monopola PTT-a koji je vecinski vlasnik telekoma uspeli da uspostave privatni link koji im ranije nije bio od neke vece koristi jer je zadnjih metar veze do korisnika u vlasnistvu monopoliste.

S toga su bili zesce naostreni da razviju WiFi nazalost vecini je to i dalje skupo pa im akcija nije zazivela a mogu da zamislim kako bi monopolista tuzno kukao kada bi postojala alternativa za njegove zice.

Ovako smo im na milost i nemilost, meni ovaj adsl vise nije kao pre godinu dana jednostavno linkovi su ostali ograniceni a namnozilo se korisnika pa svi nesto kukamo.
I kolega koji je kod Eunet-a kuka na down, kaze ubitacno sporo cak je i na poslu lose a do skora je bilo do bola brzo.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Neke stvari treba korenski menjati, ali ne slazem se sa tim da treba pustati strane firme. Najverovatnije bi se desilo isto kao i sa mobilnom telefonijom - cene bi manje-vise ostale iste... Ono sto ja vidim kao resenje je da RATEL omoguci domacim provajderima da zakupe strane linkove - tj. da omoguce provajderima postavljanje svojih linkova ka stranim provajderima bez mesanja Telekomove infrastrukture
::
:: Za sada, pored Telekoma, samo Verat ima direktan link ka Madjarskoj, koji su dobili jos pre osnivanja RATELa odlukom vlade tadasnje Jugoslavije. [[Iz neke diskusije na netu sam saznao da je Verat ustvari firma koja je u vlasnistvu nekog od glavesina iz Telekoma.]
::
:: Elem, SBB je jos odavno prijavio da je postavio kablove i uspostavio direktni link sa Rumunijom i da su podneli zahtev RATELu koji do dan danas nije odobren. Na domacim forumima je bilo diskusija sa dokazima da je probni link [nezakonito] pusten u rad preko americkog ISPa Cognet. Opet se postavlja pitanje zasto je brzina lokalnog intraneta toliko strogo ogranicena kada ne zavisi od Telekomovih usluga? Dali ce stvari biti bolje kada SBB dobije pravo na link? NE, mozda ce korisnici dobiti malo bolje usluge kako bi SBB pribavio jos malo novih clanova i to je to
::
:: Ocigledno je da se neke stvari desavaju - opet u nekom izolovanom krugu ljudi, sto ja vidim kao stvaranje novih nepotrebnih problema koji ce polako isplivati u buducnosti. Ono sto bi sve skupa resilo je donosenje toliko potrebnog zakona o telekomunikacijama, sto bi zatvorilo citav niz legitimnih pljackashkih obrazaca izabrane elite - pocevsi od televizije, preko telefonije, pa do nase teme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
admin007 Poruka 06.03.2008. 22:14 #46802

status: user
broj poruka: 2
Pazi kao prvo mi nismo u makedoniji,ako hoces jeftinije ti lepo se preseli u makedoniju,a imam i jos resenje,posto sam ja bio tehnicar u SBB-u ti se lepo prijavi u SBB za tehnicara i dobijes internet sa protokom 5MB po sekund....sta da ti kazem...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar hm 06.03.2008. 22:50 #46807

status: user
broj poruka: 3995
shto se tice poslovanja mi smo u sushtini stoka od naroda,hocemo da zaradimo ni na cemu,nabijene cene a kvaliteta ni od korova,sta da vam kazem to sto smo skupi proizilazi od toga sto bar50godina kaskamo za evropom,a za zutacima ako ne i 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Slatki okus monopola... 06.03.2008. 22:52 #46808

status: user
broj poruka: 729
Poznata je stvar da svi provajderi ADSL-a zakupljuju linije od Kradikoma i da apsolutno ništa ne sme van njih (iako je njihov monopol okončan zakonski još 2004. ali, dođavola, ko ovde još poštuje zakon?).
Takođe, nepisano je pravilo da se na gigabitnu vezu (jedna linija) ne kači više od 32 korisnika, da bi ADSL u svakom trenutku radio kako treba. S obzirom da Kradikom papreno naplaćuje linije, drugi provajderi kače MNOGO više od 32 korisnika po liniji. Jedan moj poznanik koji radi u provajderu kojeg ne bih da imenujem, kaže da na jednoj liniji imaju preko 100 korisnika, a da im Kradikom ne dozvoljava da zakupe nove linije, jer bi im onda oduzeo korisnike. A s obzirom da nemaš kome da se žališ, preostaje samo da te šišaju kao ovce.
Zato i nije čudo što ADSL tako loše sada radi. A na vest da će se nešto popraviti po tom pitanju mogu samo da se nasmejem. U ovoj zemlji korumpiranih bandita i lopina od toga NIKADA neće biti ništa. Osim ako nas ne okupiraju...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZZTop 06.03.2008. 23:18 #46812

status: user
broj poruka: 89
@MaliAbner

Propustats jednu vrlo vaznu cinjenicu - odakle dozvola tom istom Veratu da napravi link? Dakle svakako da ti ljudi dolaze iz Milosevicevih struja [temelja lopovske strukture]. Da li zaista mislis da bi ti ljudi radili u nasu korist i da imaju optimalne uslove?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 06.03.2008. 23:21 #46813

status: user
broj poruka: 1191
Brate meni nije mnogo 2100 din za 250GB, aj izracunaj koliko bi to kostalo da kupjes po ulici ili orginal ! Do juce smo koristili dial up,a sad jedmo govna da nam je skup aDSL ! Dobro je da imamo brz net uopste,znam da kasnimo za svetom,al tu smo mi nemocni i nista s ene pitamo!
GDe si to video da PTT daje jeftinij svaki mesec i da te izadje 1200 din mesecno !?!?!
Pa realno gledano Neobee je bio najjeftiniji sa 17500 din pa je digao cenu na 2100din.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 06.03.2008. 23:28 #46819

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

:: Brate meni nije mnogo 2100 din za 250GB, aj izracunaj koliko bi to kostalo da kupjes po ulici ili orginal ! Do juce smo koristili dial up,a sad jedmo govna da nam je skup aDSL ! Dobro je da imamo brz net uopste,znam da kasnimo za svetom,al tu smo mi nemocni i nista s ene pitamo
:: GDe si to video da PTT daje jeftinij svaki mesec i da te izadje 1200 din mesecno !?!?
:: Pa realno gledano Neobee je bio najjeftiniji sa 17500 din pa je digao cenu na 2100din
::
:: Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
::
::

nije poenta 2100 za 250 gb, nego je poenta 2100 u odnosu na druge provajdere i usluge gde isto mozes skinuti 250 gb( a da ne poredim sa inostranstvom, suvisno je ).....nisu mi tacni podaci bili, to je bilo figurativno...ptt ili telekom daju popuste na to sto si duze njihov clan ( mozda je telekom a ne ptt) i posle godinu dana ti je doooooosta jeftinije (nisam mislio tacno 1200 dindzi )....+ sto se tice neobee-a ...cist bezobrazluk....nije bilo 1750...bilo je 1500 jedan mesec, snizili su sa 2500 hiljade na 1500 da navuku korisnike a onda odmah BEZ NAJAVE da je to promo ili nesto podigli na 1750 a evo sad na 2150... i kao sto rekoh garantujem da ce vratiti na 2500 + su me toliko iznervirali sa onih 100 bednih poena sto daju da nemam reci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: re 06.03.2008. 23:29 #46820

status: user
broj poruka: 4506

Ajd uzdravlje :)

::
:: Ajd uzdravlje :)
::
:: :: Brate meni nije mnogo 2100 din za 250GB, aj izracunaj koliko bi to kostalo da kupjes po ulici ili orginal ! Do juce smo koristili dial up,a sad jedmo govna da nam je skup aDSL ! Dobro je da imamo brz net uopste,znam da kasnimo za svetom,al tu smo mi nemocni i nista s ene pitamo
:: :: GDe si to video da PTT daje jeftinij svaki mesec i da te izadje 1200 din mesecno !?!?
:: :: Pa realno gledano Neobee je bio najjeftiniji sa 17500 din pa je digao cenu na 2100din
:: ::
:: :: Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!
:: ::
:: ::
::
:: nije poenta 2100 za 250 gb, nego je poenta 2100 u odnosu na druge provajdere i usluge gde isto mozes skinuti 250 gb( a da ne poredim sa inostranstvom, suvisno je ).....nisu mi tacni podaci bili, to je bilo figurativno...ptt ili telekom daju popuste na to sto si duze njihov clan ( mozda je telekom a ne ptt) i posle godinu dana ti je doooooosta jeftinije (nisam mislio tacno 1200 dindzi )....+ sto se tice neobee-a ...cist bezobrazluk....nije bilo 1750...bilo je 1500 jedan mesec, snizili su sa 2500 hiljade na 1500 da navuku korisnike a onda odmah BEZ NAJAVE da je to promo ili nesto podigli na 1750 a evo sad na 2150... i kao sto rekoh garantujem da ce vratiti na 2500 + su me toliko iznervirali sa onih 100 bednih poena sto daju da nemam reci

p.s. stvar je principa a ne u 400 din razlike
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 06.03.2008. 23:39 #46826

status: user
broj poruka: 1191
Brate nisam neko vreme gledao cene drugih provajdera i mogu ti reci da si u pravu!
Sad cu da postavim temu da se svi zale Neobeeiju ili rasikadmo ugovore sa njima!

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Poruka ADMINU 007 06.03.2008. 23:52 #46833

status: user
broj poruka: 938
Nemoj ti mene da iseljevas,malo si ti govance da bi uspeo u tome.Vidim da imash pametna resenja za bolji internet pa bi bilo bolje da ostanes na ta 3 posta koja imas do sad.Ako ti mislis da je Makedonije naprednija i organizovanija drzava od Srbije idi pa budi tamo tehnicar.


:: Pazi kao prvo mi nismo u makedoniji,ako hoces jeftinije ti lepo se preseli u makedoniju,a imam i jos resenje,posto sam ja bio tehnicar u SBB-u ti se lepo prijavi u SBB za tehnicara i dobijes internet sa protokom 5MB po sekund....sta da ti kazem...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs