Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
odabir procesora i ploce
STRANA 1 OD 1
marmarko odabir procesora i ploce 04.09.2005. 17:22 T858

status: user
broj poruka: 30
Molim za vasu pomoc... Hocu da kupim plocu i procesor. Da li da uzmem Intela full na 2.8 ili 3 sa 2MB cachea ili neki AMD 64-ku? Cuo sam da se Inteli greju. AMD se ne greje toliko, sto je valjda normalno jer mu je takt dosta nizi. E sad koja ploca uz procesor? Da li pci express ili agp? Bitno mi je samo da ima sata raid. Komp mi sluzi za igranje, nisam tatin sin, moje su pare... :) Trebala bi mi i neka graficka oko 100-120 evra. Necu skoro ponovo bacati pare na komp pa bi hteo sto je moguce bolje (za te pare naravno).

Unapred zahvalan, Marko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
COLD9 INTEL 04.09.2005. 21:47 #2281

status: user
broj poruka: 3
JA SAM SEBI UZEO PLOCU GIGABYTE GA-8I955X ROYAL PODRZAVA 64bitne INTEL PROCESORE IDI NA GIGABYTE SAST I POGLEDAJ http://www.gigabyte.com.tw/ SHTO SE TICE PROCESORA OBAVEZNO UZMI SECI INTELA ZATO STO ZA RAZLIKU OD AMD-a IMA BOLJI MULTITASKING ILI TI BOLJE RADI KADA JE OTVORENO VISHE APLIKACIJA MOOJ PROCESOR JE INTEL P4 630+ 3.0GhZ EM64T OVO ZADNJE ZNACI ENCHANCED MEMORY 64bit TECHNOLOGY USPUT MOGU DA TI KAZEM DA SAM JA SVO PROCESOR KLOKOVAO NA 4.0 Ghz I NEGREJE SE TOLIKO A AMD-a KADA KLOKUJES CHAK I ZA 100-200 Mhz DOLAZI DO PREGREJAVANJA I SISTEM ZNA DA PADNE SAM OD SEBE. NIKAKO NEMOJ DA UZIMASH "CELERONA" NISU NI ZA ZIVI K***C SAMO UZMI RASNOG INTELA GLEDAJ DA IMA SHTO VISHE KESHA PO MOGUCNOSTI 2Mb MOJ IMA TOLIKO I JEBE KEVU.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod AMD 64 i PCI-E 04.09.2005. 22:39 #2285

status: user
broj poruka: 87
Uzmi AMD Athlon 3000+ (ili neki drugi). Clockuju se ko ludi i po meni su mnogo bolji od intela.
A za plocu uzmi neku koja podrzava PCI-E 16x (i SLI ako si pri parama) jer je AGP 8x vec stara tehnologija i dosta sporiji.
Toliko od mene

--------------------
Moj PC:
MSI K8N SLI Platinum
AMD Athlon 64 3500+ MHz S939 Venice @ 2300Mhz
GF 7800GTX 256bit 256MB VRAM PCI-E 16x (4901310)
2x Kingmax 512MB DDR RAM 400MHz CL 2.5
Seagate SATA 200GB 7200 RPM 8MB Cache
ATX Chieftec 550W
LG DVD-RW
LG Flatron L1730S TFT LCD 17" 12ms

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson AMD 04.09.2005. 23:13 #2287

status: user
broj poruka: 736
Ako ti je igranje primarno AMD je logican izbor jer je tu primetno brzi.Da bi se uverio u ovo ide na https://www.benchmark.co.yu i pogledaj testove AMD Venice ili Winchester procesora.Ove price o boljem overkloku Intela su u najmanju ruku smeshne, jer je dobro poznato da je AMD overklokerski san i da se Venice 3000 (1.8 Ghz) sa BOX kulerom moze opushteno overklokovati na 2500Mhz bez ikakvog porasta temperature.Cak je i tada dosta hladniji od famoznog Prescota koji se neoverklokovan greje do 70 stepeni a AMD ne ide preko 50.Mada i ne cudi shto se Intel greje , ima cak 2 MB kesha (da bi mogao da se izbori sa AMDom) koji vuku najvishe struje.
Shto se tice multitaskinga, to je totalno nebitno , jer igrice nemaju
`leba od toga (sem ako ne igrash Doom dok radish sken antivirusom).
Stho se tice SATA RAID to ima svaka novija ploca pa se oko toga ne brini.
Najbolji izbor bi bio AMD Venice 3000+ i nForce 4 Ultra ploca (npr. DFI
ili Epox).nForce 4 podrzava samo PCI Express pa uz to ide i PCI-E graficka.
Za te pare odlican izbor je Leadtek GF 6200 ali samo ako se moduje i
overklokuje,ali najbolji izbor je MSI 6600 Diamond koji je ustvari namerno usporeni 6600GT (shto se lako prevazilazi overklokom) i moze se naci za oko 120 eura.
Josh neshto.Ako se odlucish za AMD ushtedecesh dosta para jer je Intel
dosta skuplji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Divnih li ljudi na pc berzi... 04.09.2005. 23:28 #2288

status: user
broj poruka: 288
Slatko se nasmejah ovom intel-konfiguracija predlogu. Bas bih voleo da vidim tog intela na 4GHz koji se greje manje od AMDa, mozda jedino ako se hladi tecnim azotom.
Lepo rece Senkagod, uzmi AMD 3000 (Venice jezgro) neku nF4 ultra plocu u DFI izvedbi, bez SLI (ili ako planiras kasnije da uzmes jos jednu nVidia kartu) onda sa SLI. Sto se tice karti, uzmes neku 6200 (Leadtek) koju ces posle da modujes u 6600.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saladin intel sine 05.09.2005. 12:38 #2294

status: user
broj poruka: 229



preporuka korisnika obe varijante uzmi punog intela i ne zali para nadji i ok plocu moze i onaj gigabyte odozgo bolje je u multi takingu sigurno. ako koristis masinu samo za igrice onda uzmi amd 64. ali njemu dajem prednost samo u igricama, odluci na osnovu toga zasta primarno koristis masinu.

inace moje konfiguracije su;
MB: MSI Neo2-V 865IPe
CPU: Pentium 4 2,4 ghz fsb 533 1mb
DDR: 2x256 pqi 466mhz
VGA:Gainward GeForce6600 gt agp
HDD:WCD WD 800jb x2 ata standard
cd-rw-dvd: pioneer 108d
Kuciste:auarora
napajanje:460W za intel platformu i

MB:MSI K8N neo
CPU:AMD atlon 64 soket 754 3000+
DDR:512 ddr transced 400mhz
VGA:ASUS a 9550 gamer modovan u 9600 agp
HDD:160 gb mahtor s-ata
cd-rw-dvd; combo drive sony cdr-x300
kuciste: tdk
napajanje 350W

inace bilo raznih kombinacija procesor napajanje grafika dok nije sve leglo na svoje mesto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marmarko ... 05.09.2005. 19:50 #2296

status: user
broj poruka: 30
Hvala puno na odgovorima, verovatno cu uzeti AMD-a 64ku jer komp mi je skoro iskljucivo za igranje, a cena je povoljnija od Intela. Resiop sam da ne zurim, sacekacu da padnu cene pred Novu godinu pa cu tad da odresim kesu...
Vi slobodno dopisite svoja misljenja, proveravacu forum. :)
Pozdrav, Marko


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marmarko Jos nedoumica 05.09.2005. 22:34 #2298

status: user
broj poruka: 30
Ex da, Athlon 64FX/Athlon 64 - koja je razlika?
I koja je razlika izm. Venice i Winchester modela AMD-a? Koji je bolji?
Poz, M


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson FX vs. Venice 06.09.2005. 00:57 #2299

status: user
broj poruka: 736
Zaboravi na FX sem ako ne planirash da dash 1000 dolara za procesor.O razlici izmedju FX i Venice-a baci pogled na https://www.benchmark.co.yu gde imash opis najnovijeg FX-57 procesora.
Izmedju Venice-a i Winchester-a nema razlike u performansama , s tim shto Venice kao noviji ima bolje termalne karakteristike , i radi na malo manjem naponu shto utice na bolji overklok.Venice ima i SSE3 set instrukcija dok Winchester nema ali to i nije bitno jer od tih instrukcija josh uvek nema vajde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Athlon64 + nForce4 Ultra 06.09.2005. 11:29 #2309

status: user
broj poruka: 454
Dakle, moj predlog ti je ploca sa nForce4 Ultra cipsetom i bilo koji Atlon64 za soket 939. Cipset je vrlo dobar, ne toliko superioran u odnosu na ostale koliko ga nVidia hvali, ali u svim testovima prvi ili drugi, a bilo koji A64 koji uz takvu plocu uparis ce ti dati u ovom momentu sasvim zadovoljavajuce performanse. Ono sto je jako dobra strana ovog cipseta je jednostavan upgrade kad dodje vreme:
- jedini ima SATA II podrsku;
- ima PCI-E 16X, sto je dobro jer AGP 8X kartice odlaze u zaborav i sve ce se manje proizvoditi;
- ima Socket939 sto ce ti jednog dana biti vrlo drago, jer su dvojezgarni procesori sledeca velika stvar koju nam AMD i Intel spremaju, a postojeci Athlon64 X2 procesori bez problema rade na postojecim Socket939 plocama uz eventualni fles BIOSa (izuzetak je jedino neki VIA-in cipset).
Sa ovom kombinacijom definitivno dobijas komp koji neces skoro morati ceo da zamenis, vec ces samo s vremena na vreme menjati poneku komponentu kojom vise ne budes zadovoljen.
Sto se Athlon64 FX procesora tice, oni su skoro isti kao i obicni A64, samo se radi o najskupljim modelima. Pre je bilo nekih razlika, a sad je valjda jedina da imaju podrsku za ECC memoriju. To je jako skupa memorija koja se koristi u serverima i nemoguce ju je naci a uz to ima vise latencije, tj nize performanse, nego obicna pa te to u zivotu ne zanima. Sve ostalo je prilicno isto, uostalom, sadasnji A64 4000+ je bivsi A64 FX-55 koji je AMD preimenovao kad je izbacio FX-57.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs