Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
PDF Converters
STRANA 1 OD 1
hocukuci PDF Converters 08.03.2008. 05:41 T8617

status: user
broj poruka: 296
Citavog dana, kao i nekoliko prethodnih mucim se oko konverzije PDF dokumenata, moja iskustva su sledeca:

Generalno: Word>PDF svi programi koje sam koristio rade relativno dobro, problem je u obrnutom smeru PDF>Word

Solid Converter PDF Pro 3.1. (437)
Prilicno dobro radi posao, ali pravi sledece probleme:
U nekim slucajevima promeni stil teksta, pa umesto standardnog normal + 12 pt stavi nesto sacuvaj Boze i slova rasiri, napravi razmake izmedju slova velike itd, da se ubijes da to dovedes u normalu.
Fusnote ne podnosi, tj. da on u wordu nazovi fusnote, ali one su vestacke, u tekstu su brojevi u kao da si ih samostalno stepenovao, i nemaju nikakve veze sa onim ispod teksta, da pojasnim nemoguce je menati fusnote npr. copy/paste broja u samom tekstu a da se automatski copy/paste tekst u napomeni kako je to uobicajeno u Wordu. Veliki problem i ne znam da li ga je moguce resiti.

ABBYY PDF Transformer 2.0 (build 982)
Nista ne radi dobro kod mene u smeru PDF>Word (cirilica). Prvo menja strukturu teksta, ponesto izbaci, fusnote mnogo losije radi nego prethodni, tekst ispisan na starosrpskom, iako imam sve potrebne fontove uopste nece da prepozna, ne prepoznaje header i footer sto prethodni odlicno radi. Bezveze je sto ima opciju da odaberes jezike koje ti dokument sadrzi koja je obavezna. Kako god da odaberes, iako ima serbian (cyrilic/latinic) pravi probleme

ABBYY FineReader 8.0 Professional Edition (1126)
Veoma slicno kao i ABBYY PDF Transformer 2.0

Pilicarski programi tipa PDF2Word v3.0 i sl. ne mogu ni da opepele i predlozio bih ljudima da ih izbegavaju cisto zbog dusevnog mira i zivaca. Tu se sve zivo poremeti, od margina do stila, velicine fonta itd itd. Nekad je lakse prekucati nesto nego srediti ono sto izadje iz ovakvih programa.

Moji problemi u vezi sa PDF konvertorima:
1. fusnote (kod svih gore pomenutih)
2. stil teksta (kod svih gore pomenutih)
3. tekst pisan posebnim fontovim koje vec imam instalirane na pc nece da prepozna (ABBYY..)

Ako neko zna program koji prebacuje iz PDF u Word, a da ne pravi ova 3 problema koja sam naveo ili neke druge koje nisam naveo, neka kaze pa da ga malo istestiram.

Pozdrav svima.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Više je bolje 08.03.2008. 09:08 #47045

status: user
broj poruka: 6643
Iako je više bolje, u mnogim slučajevima, ipak se belkinje (u Americi i Britaniji, Francuskoj...) najčešće udaju za belce a ne za crnce.....
LM, Abbyy fine reader 7.0 professional, sa srbskommm cyrilic-om, izgleda se najbolje pokazao sa našom ćirilicom. Po prvi puta nisam instalirao (bar za probu) najnoviju verziju 8.0 jer je bila u najboljem slučaju dobra kao stara a uglavnom lošija sa našom ćirilicom... a eto, sad i 9.0 očigledno ima iste probleme.
Tako. Jel` neko probo` novi CorelX4? Mislim, više nije bolje, ali....
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Adobe Acrobat 7 08.03.2008. 09:12 #47046

status: user
broj poruka: 1393

Probaj i njega... File Save as ...

Tesko da ces naci to sto trazis - da ti sve bude sredjeno. Fusnote u PDF-u su tekst kao i svaki drugi, zato ga i dobijes kao tekst. Moraces posle iz Word-a sve da sredis...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 08.03.2008. 14:58 #47085

status: user
broj poruka: 18943
a sto ne probas adobe acrobat pro? jesi probao varijantu copy-paste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 08.03.2008. 17:12 #47116

status: user
broj poruka: 1673
Evo da i ja iznesem moja iskustva po tom pitanju. Zbog potreba odredjenih prezentovanja (nebitno) xxx.doc je konvertovan u xxx.pdf pomocu Acrobat Pro V7.09 i to radi odlicno na jednoj masini C2D ali na HP laptopu nikako nece, pri kraju instalacije uvek prijavi da nije u stanju da kreira neki xyz.tmp koji je navodno protected. Masina je prvo bila sa XPSp1 pa onda nova instalacija pa SP2 i svi programi su instalirani identicno na obe masine. A on i dalje nece. Inace na masini na kojoj hoce document je izgledao identicno originalu u Wordu, cak i slike i sve ostalo. Na laptopu recimo radi opcija print u pdf kako treba a convert to pdf - ne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ..... 09.03.2008. 19:24 #47239

status: user
broj poruka: 296


Da jos dodam iskustva sa
Adobe Acrobat 8.0 Professional
Nisam mogao da nadjem sedmicu, pa sam probao sa 8, iskustva su sledeca:
Velicina programa cca 280 MB !!!!!!!
Velicina instalacije: 1328 MB !!!!!!!!!!!!!! (boli glava)
Sa tolikim megabajtima ocekivao bi covek da ce da pravi malu decu, a ono sr*nje najvece koje sam video, sve sto prebaci iz PDF u Word gore je i od najsugavijeg PDF2Word. Strasno, lepse ispadne sa copy/paste

Generalna ocena svega do sada, kada se sve sabere i oduzme od svih gore navedenih programa najbolji je, hocu reci najmalje los je
Solid Converter PDF Pro 3.1. (437), sa velicinom od oko 15-ak MB je tata-mata za sve druge, a jos prepoznaje header i footer, koji su u PDF takodje tekst, tako da prica da fusnote ne mogu da se prepoznaju jer ih vidi kao obican tekst nema nikakvog smisla. Nadam se da ce SOLID i to srediti i ondaq ce stvarno biti prilicno dobri.

Nadam se da sam nekom pomogao.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs