Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
N6200GE
STRANA 1 OD 1
goran08 N6200GE 07.09.2005. 00:44 T869

status: user
broj poruka: 11

Modovao sam uspešno pomenutu karticu i posle toga imam problema sa overklokom memorije, naime GPU uspešno povećavam ali memorija ni da makne. Da li neko zna o čemu se radi?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 07.09.2005. 03:08 #2319

status: user
broj poruka: 736
Momci iz Digitala su testirali doticnu karticu , pri cemu su je uspeshno otkljucali ali su imali problema sa overklokom.Naime posle otkljucavanja oni nisu uspeli da overklokuju ni jezgro ni memoriju ni za megaherc.Cak je i snizavanje frekvencija bilo neuspeshno pa je njihov zakljucak bio da BIOS onemogucava overklok.Inace bez otkljucavanja kartica se odlicno klokovala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 nisam cuo 07.09.2005. 14:25 #2324

status: user
broj poruka: 2076



Stvarno nisam cuo za to. Probaj preko programa SysTool, ja sve radim preko njega
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran08 fleš 09.09.2005. 01:12 #2358

status: user
broj poruka: 11
Znači moraću da flešujem bios. Da li neko ima iskustva sa tim, kakve su opasnosti, šta može loše da krene?


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
diskovi pazi ovako 27.09.2005. 01:37 #2458

status: user
broj poruka: 25
ako si mogao da uspesno otkljucas, mozes i da je fleshujesh u 6600! ja sam to uspesno odradio na mojoj.

uradi sledece korake i neces unistiti karicu:

1. idi na sledecu adresu: http://whitebunny.demon.nl/hardware/chipset_nvidia.html
2. skini sa te stranice sledece programe: NVFLASH i VGABIOS.
3. na netu nadji bios od 6600 (googlaj malo)
4. nadji na https://www.guru3d.com alat koji se zove NVIDIA BIOS EDITOR
5.edituj bios koji si skinuo sa neta i upisi fabricke frekvencije za gpu/mem od tvoje kartice. Nemoj se zezati, upisi prave vrednosti!
6. formatiraj jednu 1.44mb disketu da bude butabilna i kopiraj na nju programe NVFLASH i VGABIOS, kao i editovan bios od 6600.
7. resetuj komp i digni sistem sa diskete
8. u dosu kucaj: VGABIOS -fIMEBIOSA.ROM (npr: VGABIOS -fbios.rom, s tim da je bios.rom ime fajla modifikovanog biosa)
9. ako ti se ono c:/ vidi kako treba, onda je ok, ako ne, onda samo resetuj racunar i udji u win.
10.ako ti je ovo prethodno ok, slobodno flashuj karticu, nema cega da se bojis.

*VGABIOS ti je program za testiranje biosa. On zapravo emulira mali deo RAM memorije kao rom bios memoriju na tvojoj graf. kartici. Koristi se: VGABIOS -fIMEBIOSA.ROM

*NVFLASH ti je program za flashovanje kartice. kada fleshujes, obavezno prvo napravi backup postojeceg biosa! koristi se: NVFLASH imebiosa.rom

**U najgorem slucaju, ako nesto krene pogresno i nemas sliku nakon sledeceg bootovanja, nije kraj sveta. Napavi neku staru PCI graficku i ubodi je, ali nemoj vaditi postojecu 6200. Digni sistem sa diskete i ponovo flashovanje, ali sada uflesuj stari bios! Reset i sve je ok.

Ja sam ovom metodom uspesno flashovao 14 Nvidinih kartica. Neke za otkljucavanje, neke samo da bi ufleshovao overklokovane vrednosti gpu/mem. Jedan vlasnik gf4 mx mi je trazio da samo promenim boot masage.
Uglavnom, flashovanje nv kartica nije tako strasna stvar.

*Ukoliko nesto nije jasno, javi se na mail.

poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran08 uradjeno 01.10.2005. 03:28 #2488

status: user
broj poruka: 11



Hvala, ali već sam to uradio.
3DMark03 6609
3DMark05 2885
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs