Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Compaq armada M700 - pada displej unazad, ima li resenja?
STRANA 1 OD 1
dejanilic Compaq armada M700 - pada displej unazad, ima li resenja? 14.03.2008. 15:10 T8741

status: user
broj poruka: 37

Lap top iz naslova. Prisao sam sarkama koje drze displej, ali nigde ne vidim kako bih mogao da ih dotegnem barem malo da ne bi kristalna vaza izigravala kocnicu displeja. :) Da li neko zna resenje ovog problema? Hvala unapred svima. Dejan Ilic
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re displej 14.03.2008. 15:26 #47703

status: user
broj poruka: 1673
Najcesce se ispod plasticne maske koja obuhvata sarke kriju srafovi cijim se stezanjem regulise sila drzanja displeja. Svaki laptop je specificne konstrukcije tako da ti nisam ustanju dati tacna uputstva, zamoli nekog servisera ali tek posto se raspitas za cenu. Kod nekih modela je plastika sastavni deo gornje maske na kojoj je smestena tastatura tako da je operacija malo komplikovanija jer mora prilicno stvari da se demontira, na staroj toshibi je bio taj slucaj plus gornji poklopac se drzi sa srafovima koji se lako vide i zabicama koje su skrivene pa servisno uputstvo nije na odmet jer tamo imas detaljni postupak za demontazu svakog dela. Pomenuto (servisno) uputstvo potrazi na sajtu https://www.eserviceinfo.com


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanilic re re displej 14.03.2008. 15:32 #47705

status: user
broj poruka: 37

Hvala puno Vaskev!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spider12 sarke za m700 14.03.2008. 15:36 #47706

status: user
broj poruka: 92



moraces da kupis ispravne sarke, jer kod m700 one propadaju i ne mogu da se poprave. Nema nikakvog zatezanja srafova...Najcesce se desi da jedna sarka propadne i onda ova jedna koja je ispravna ne moze da drzi displej u nekom od uspravnih polozaja. Ako hoces da kupis ispravnu sarku javi se na spider@japan.com

poz


P.s. VRLO RETKO srafovi regulisu `silu drzanja displeja`, vec oni samo fiksiraju ceo displej za kuciste, a sarke kontrolisu i omogucavaju pomeranje displeja napred-nazad...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanilic re spider 14.03.2008. 15:39 #47707

status: user
broj poruka: 37
Definitivno je da si u pravu. Gledao sam ih i video sta im drzi silu i zakljucio da moraju nove ili barem dobre polovne. Ti si mi samo potvrdio moje sumnje. Hvala na mail-u, putujem za vikedn, ali od ponedeljka sam tu i javljam se. Pozdrav i hvala jos jednom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 14.03.2008. 16:22 #47715

status: user
broj poruka: 1673
Ima i takvih resenja kada se opravka svodi na zamenu, a ima i resenja kod kojih je nosac napravljen iz dva dela koji su medjusobno stegnuti u sendvic izmedju kojih se nalazi osovina, ona je namazana specijalnom silikonskom mascu koja povecava frikciju i smanjuje ojedanje metala jer je jako gusta i lepljiva. Na zalost kod tebe je jednostavnije resenje koje se moze jako tesko srediti, sem zamenom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanilic re Vaskev 16.03.2008. 16:46 #47980

status: user
broj poruka: 37
Ponadao sam se da cu uspeti da prodjem jeftinije, ali konstruktori Compaq-a, predvideli su da bi neko mogao svega da se seti, pa nema druge nego `solarno` resenje ili pare na sunce! Hvala svima, ipak je i ovo dobro i najkrace a samim tim i najjeftinije resenje! :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646230.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs