Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Ozbiljni Problemi sa Wirelessom
STRANA 1 OD 1
Valheru Ozbiljni Problemi sa Wirelessom 14.03.2008. 20:07 T8746

status: user
broj poruka: 750
Ljudi potrebno mi je par saveta u vezi Bezicnog Neta,u zadnje vreme mi se jako tripuje konekcija,signal je na 26%(79db) a link od 50-89,konekcija je ADSL via Wireless 256/64

Posedujem Gigabyte Wireless Card GN-WP01GS,Grid Antenu 16db,nije mi nesto preterano dobra vidljivost al nije ni losa,znaci pre mi je radio net bez problema,sad planiram da uzmem ADSL od 512/64(mada ne bi bilo lose da o5 povecaju protok ) za 1000 din + Wireless 300din samo lokal(oko 7TB svega i svacega :D,a dl je od 60-220klbytaps)

E ovako sad on meni umesto da skida sa maticnog lokala standardnih 60kbps on meni skida 10-30max i to svaki cas puca konekcija,a stranice sa neta jedva otvara...

Dakle mene interesuje dal da kupim bolju antenu(2.4GHz) ili posto imam jednu extra ponudu da kupim AP(antena mi je direktno prikacena u PCI karticu) jer koliko sam cuo on Boostuje signal.Koliko duzina kabla utice na Signal?

Bilo kakvi Saveti su Dobrodosli,
Hvala Unapred


Kad Inspiracija Cuti,
Razum Se Brzo Zamara...

Roger Zelazny - Cronicles Of Amber
Nemo-Novi Sad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan re 14.03.2008. 20:31 #47750

status: user
broj poruka: 271
Pazi, veoma lako moze biti da problem uopste nije do tebe. Sta pricaju ostali korisnici, ako vecini radi lose onda je verovatno problem u provajderu koji ima vise korisnika nego kapaciteta sto je kod nas vrlo cesto slucaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
limunche hm... 14.03.2008. 20:56 #47758

status: user
broj poruka: 426
Brko, predji na 56k!!!! :)

Kiseo sam pa sta...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 14.03.2008. 21:11 #47762

status: user
broj poruka: 1191
Smetnje,smetnje, toga sam se naslusao dok sam imao wireless. I onda sam uzeo aDSL i manuo se sranja zvanog Wifi internet.
Uzmi aDSL i uzivaj ko covek.
Antena moze,a i ne mora da ti pojaca signal,zavisi kakva je i kiako se usmeri,a AP moze vise da znaci od antene, sve zavisi od udaljenosti, prepreka,gustine etra.
Ja sam mesecima citao o Wifi-u i smarao se s tim i nikad mi nije radilo savrseno.

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 14.03.2008. 22:15 #47773

status: user
broj poruka: 1673
Wireless je jedno veliko S**nje jer niko od nasih provajdera nece da ulozi sredstva da ga ucini boljim, tako da je adsl mnogo bolje resenje. I ja sam trenutno osudjen na dialup pa uz to jos i pcm (28800kb) pa mi je u stanu spas wireless 256k ali ni on nije nista specijalno, cas radi cas zeza cas izvode neke radove pa sve iz pocetka, jedva cekam da se dokopam adsl-a i resim probleme. Samo da onda ne iskrsnu novi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savcic Wirless 15.03.2008. 00:50 #47795

status: user
broj poruka: 212
Imao sam CYBERMEDIA wireless (Zemun-Batajnica) i radio je savrseno za 5 meseci sam imao samo jednom problem i to kad su izvodili neke radiove.386kb/s za 1300din 1/1down/up.
Ovaj provajder kod kog sam bio je zaista bio ok.i dobru opremu je davao (Planet 40-33) i imao je dosta ap-ova,bas stabilan wirless!
Ali se ubrzo pojavio ADSL i naravno da sam uzeo!
Pozdrav svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Wirless 11.06.2008. 09:56 #58320

status: user
broj poruka: 1661



:: Imao sam CYBERMEDIA wireless (Zemun-Batajnica) i radio je savrseno za 5 meseci sam imao samo jednom problem i to kad su izvodili neke radiove.386kb/s za 1300din 1/1down/up
:: Ovaj provajder kod kog sam bio je zaista bio ok.i dobru opremu je davao (Planet 40-33) i imao je dosta ap-ova,bas stabilan wirless
:: Ali se ubrzo pojavio ADSL i naravno da sam uzeo
:: Pozdrav svima
::

Govno od wireless-a !!!! 200 korisnika a kapaciteti za 50 UZASSSSSSSS !!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: Wirless 11.06.2008. 10:11 #58322

status: user
broj poruka: 1661


::
::
::
:: :: Imao sam CYBERMEDIA wireless (Zemun-Batajnica) i radio je savrseno za 5 meseci sam imao samo jednom problem i to kad su izvodili neke radiove.386kb/s za 1300din 1/1down/up
:: :: Ovaj provajder kod kog sam bio je zaista bio ok.i dobru opremu je davao (Planet 40-33) i imao je dosta ap-ova,bas stabilan wirless
:: :: Ali se ubrzo pojavio ADSL i naravno da sam uzeo
:: :: Pozdrav svima
:: ::
:: Slazem se bio je dobar ali ne 5 meseci nego mozda 2 od 8 koliko ga ja imam.Jedino sto valja je odnos 1/1Download Upload a sada je govno od wireless-a !!!! 200 korisnika a kapaciteti za 50 UZASSSSSSSS !!!!!! Sada je 384 1550 din a za te pare imas ADSL 1024/128 koji je stabilniji i bolji 100 puta, jedini spas sa wireless-om je taj da uzmes opremu na 5.8 ghz ali ona kosta 315 evra +25 za ugradnju(naravno ako imas uslove-opticka vidljivost ,daljina od predajnika ,itd)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs