Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako se overklokuje Graficka Radeon 9550 na 9600
STRANA 1 OD 1
Tiberije Kako se overklokuje Graficka Radeon 9550 na 9600 08.09.2005. 10:12 T878

status: user
broj poruka: 6

Za par dan uzimam Asus Radeon 9550 Ge moze li neko da mi objasni kako se radni takt dize sa 250mhz na 350-400, na netu sam nasao neki program RivaTuner, moze li se to uraditi sa njim ili mora iz Biosa, ako mora iz Biosa kako, moze li mi neko objasniti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio Ehm 08.09.2005. 12:40 #2342

status: user
broj poruka: 54
Postoje dva nacina da se 9550 pretvori u 9600, privremeni i stalni. Privremeni je uz pomoc softmod drajvera, gde se uz pomoc modovanih drajvera odradi posao i podignu radni taktovi gpu-a i memorije. Kada deinstaliras te drajvere ili formatiras windows mora sve iz pocetka da se radi. Postoji i trajni nacin ali je on malo rizican jer mora da se flashuje BIOS graficke kartice. Ima na netu sigurno dosta tutorijala kako se to radi, pa malo proguglaj ;)
Inace uz pomoc RivaTunera se samo overklokuje kartica, nema tu nista od moddinga.
BTW kada vec nameravas da modujes karticu nebi bilo lose da razmislis malo i o boljem hladjenju iste.

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tiberije Na koliko moze da se klokne 9600 pro 09.09.2005. 07:22 #2361

status: user
broj poruka: 6

moze li se putem Ati tools-a i da li je ovaj proces rizican.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 10.09.2005. 00:49 #2366

status: user
broj poruka: 736
Fleshovanje moze biti rizicno, dok neki Radeoni i ne dozvoljavaju fleshovanje.Moja preporuka je da zaobidjesh to, jer nishta time ne dobijash.
Overklok je moguc iz ATI Toolsa ali moja preporuka je drugi program ATI Tray Tool.Overklok iz ovih programa naravno ne predstavlja rizik.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs