Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
IQ Test
STRANA 1 OD 1
Zmajko IQ Test 18.03.2008. 16:16 T8824

status: user
broj poruka: 1228
http://www.iqtest.dk/testEnglish.swf

Ko hoce da se zabavi malo stigla je nova verzija koja ima slicnosti sa onom starom. Ova je crno/sivo - bela tako da su i daltonisti sad opusteni =)

Eto i mog rezultata
http://i27.tinypic.com/fuqe00.jpg

Bio sam bolji na starom ali ovde je bilo 2 pitanja koja uopste nisam razumeo tako da jbga...

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub koristis FoxyTunes :) 18.03.2008. 16:29 #48206

status: user
broj poruka: 1006


nije li savrsena stvarcica (mislim, ekstenzija)?

p.s. offtopic, jbg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: koristis FoxyTunes :) 18.03.2008. 16:33 #48208

status: user
broj poruka: 1228
Ne bih mogao da zivim bez nje =)
Ukljucim Firefox i onda samo klik na Play i zavrsio sam sa Winampom.
Mnogo jaka fora! Ne moram da se mlatim sa misem da bih pauzirao Winamp kad hocu neki vid da odgledam, samo klik na pauzu dole i cao.

Ma ima bas jakih alatki za FF... IE je tako smesan pretrazivac.


::
::
:: nije li savrsena stvarcica (mislim, ekstenzija)?
::
:: p.s. offtopic, jb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Cekaj, stani... 18.03.2008. 17:47 #48218

status: user
broj poruka: 1532
Validan rezultat IQ testa podrazumeva da je test radjen na maternjem jeziku.

Ima li link na srpskom ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ??? 18.03.2008. 17:58 #48220

status: user
broj poruka: 5696
Pa to uvek ima iste kombinacije?! Secam se da su na starom uvezbavali kako bi bili primljeni ovde u Mensu kod nas (ne znam d ali to vazi u Engleskoj), cini mi se da su psiholozi davali ista ta pitanja sa danskog sajta ali se tada malo znalo o on-line testovima a score se dodatno mogao popraviti za nekih 10% upotrebom onih stampanih testova sto su se prodavali na ulici, 75% je stvar logike a ostatak vezbe, jer vezba dovodi do savrsentva, znam ljude koji su extra inteligentni ali se nisu susretali sa ovakvim sistemom pa su losije prolazili. Cini mi se da originalni/validni testovi eng.prof. ukljucuju logicku, emocionalnu i jezicku inteligenciju, sto ovde nije slucaj. Moj dobar ortak, Bogdanovic Uros (indexovo pozoristance) je u Mensi kao neki kadar, znam da su svi poznanici usli tamo i on me stalno smara da idemo da me `premeri`. Moram priznati da nisam nesto vest i probao sam pre 10-ak godina jednom i to je to, cini mi se da je bilo ili 127 ili 137, ne znam vise, zaboravih. A ovaj sam poceo i ko siroce sam se smorio na pola, za nekih 10min, bilo lako i dosadno, a ja imam kratak fitilj :-(


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 18.03.2008. 18:39 #48222

status: user
broj poruka: 1228
Ma ovo je vise kao zezancija, a ja stvarno nemam pojma nista o testovima... Natrcao sam na onaj stari jos ranije zato sto je radjen u Flashu =P
A kombinacije se menjaju tako da se i sam odgovor menja (ne mora da znaci da je uvek tacan odgovor D na pitanj br 1. na pr.)

Opet napominjem da nemam pojma nista o testovima ali mi nekako deluje logicno da pravi test inteligencije ne uzima u obzir znanje iz matisha, opstu kulturu, poznavanje domacih i divljih zivotinja (broj njihovih nogu na pr.) itd. Mozda gresim... =)

Pozdrav!


EDIT: Moja sestra je prvi put bila na selu u II osnovne i kad je videla krdo ovaca bilo je - bato vidi medvedi! Stariji sam 10 god. sto ce reci da sam se smejao kao ludak pola sata...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646131.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs