Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem Msi K8N neo3 Gold + sempron64 2800+
STRANA 1 OD 1
gogi1 Problem Msi K8N neo3 Gold + sempron64 2800+ 13.09.2005. 12:38 T893

status: user
broj poruka: 2076

Na benchmarku i u digitalu sam video test ploce msi k8n neo3 nForce 4-4x i svi su rekli da je fantasticna za klokovanje a uz to ima i agp i pcie slot. Kupim ja sve to i lepo instaliram i krenem da overklokujem. Nije hteo da mrdne iznad 225 mhz, updatujem bios, ista stvar. Najveci biser od svega je sto nigde nema opcija za povecavanje voltaze CPU-a ( na slici na benchmarku ima). Onda sam resio da klokovanje obavim iz windowsa. E tada je Sempron64 pokazao svoje pravo lice. Klokovanje sam izveo preko programa SysTool i dostigao cak 2.5 ghz, a stabilnih 2.4 ghz (300 fsb).
U cemu je problem sa ovim biosom, verovatno bih postigao i vise kada bih mogao da povecam voltazu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 najzad sam resio problem 17.09.2005. 18:50 #2403

status: user
broj poruka: 2076



E ljudi, najzad sam resio problem. Naime, Msi je sa novijim verzijama BIOSa za moju plocu NAMERNO izostavio voltazu za sempron 64 i NAMERNO je oskatio BIOS za klokovanje Semprona64 dok je sa Athlonima sve OK. Fleshovanje BIOSA V1.0 je sve dovelo u stanje realnog, ali jos uvek nemam opciju za povecavanje voltaze procesora kao ni CPU Ratio. Sada se iz BIOSA klokuje na 280fsb tj. 2240Mhz, naravno bez podizanja voltaze.
Mislim da sam napravio dobar izbor kupivsi ovu plocu, nije DFI ali je barem nForce 4, a ima i agp i pcx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lisac jel to stvarno agp????? 07.11.2005. 06:13 #2842

status: user
broj poruka: 8
e,jel stvarno ima i agp i pci-e?posto na toj ploci ima neki agr slot,koji je agp ali samo podrzava odredjene kartice!te kartice su ili matore ili egzoticne(nema ih nigde kod nas u prodaji,maltene,osim nekih naravno ali mi ne odgovaraju),a moj ortak je probao mnogo agp karti na njoj i cak i one tacno specifikovane(i proizvodjac i cip i cve ostalo)i nijedna ne radi na tom agr-u!e sad,mozda trebaju odredjeni drajveri ili sta jos!jel ti imas agp karticu na toj ploci?radi li?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gileip MSI K8N NEO3 GE 18.12.2005. 14:54 #3420

status: user
broj poruka: 9


Kupio sam ploču i baš sam razočaran! U Digitalu su je nahvalili do bola, a ona za mene nula, overklokerski je nula, procesor 2800+ koji mi je radio na Asus K8N na 2 GHz bez problema ovde radi na magistrali jedva 224, a da ne puca, sve preko je nestabilno! Pročitao sam gore da treba bios vratiti na 1.0 ali onda za procesor piše AMD unknown!!! Što se tiče AGR rade kartice bez problema samo što je umesto moda AGp8x, otprilike 2 do 4 x maksimum, znači to je rešenje da ti radi dok ne skupiš lovu za PCI expres! Molim te navedi mi kako si menjao parametre za memoriju i ona opcija ta HT 16 a6 ili kombinacije 16 8. šta se tu stavlja?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gileip Re: najzad sam resio problem 18.12.2005. 16:36 #3421

status: user
broj poruka: 9
Kaži mi molim te koje napajanje koristiš i adresu sa koje si skinuo program systools, ja sam ga našao ali kod mene puca verzija koju sam skinuo! Flešovo sam na 1.0, ali kod mene ne otvara promenu voltaže procesora, ne postoji u BIOSU! Pozdrav!


::
::
::
:: E ljudi, najzad sam resio problem. Naime, Msi je sa novijim verzijama BIOSa za moju plocu NAMERNO izostavio voltazu za sempron 64 i NAMERNO je oskatio BIOS za klokovanje Semprona64 dok je sa Athlonima sve OK. Fleshovanje BIOSA V1.0 je sve dovelo u stanje realnog, ali jos uvek nemam opciju za povecavanje voltaze procesora kao ni CPU Ratio. Sada se iz BIOSA klokuje na 280fsb tj. 2240Mhz, naravno bez podizanja voltaze
:: Mislim da sam napravio dobar izbor kupivsi ovu plocu, nije DFI ali je barem nForce 4, a ima i agp i pcx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gileip Konačno rešenje 18.12.2005. 19:10 #3423

status: user
broj poruka: 9
Znači sve je u biosu 1.0, uspeo sam da odradim i sve radi O.K., digao sam procesor na 2080 i dosta mi je, više ga neću ganjati! Èak i pri HTx puta radi odlično na toj frekvenciji! Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs