Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Savet oko overkloka AMD platforme...
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Savet oko overkloka AMD platforme... 02.04.2008. 00:04 T9080

status: user
broj poruka: 568

Molio bih vas za nekoliko korisnih saveta u vezi kloka sledeće konfe...

MB DFI 790FX-M2R
CPU AMD 5000+ Black Edition
COOLER OCZ Vanquisher
DIMM OCZ DDR2 800mhz Platinum rev.2 (4x1gb)
PSU OCZ Gaming Extreme 600w

Unapred Hvala na svim odgovorima.

Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 02.04.2008. 00:15 #49792

status: user
broj poruka: 1117
nema sta tu mlogo da se filozofira posto imas Black Edition...samo dizi multiplajer i pumpaj napon na procesoru, pa dokle stigne...sto se tice kloka memorije, to ce ti mozda biti malo problematicno jer imas cetiri modula, pa je uglavnom veoma tesko stabilizovati i klokovati...
ne preteruj sa naponom na procu...nemoj preko 1.55v do 1.6v MAKSIMALNO...a i to samo ako imas dobro hladjenje...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Thx 03.04.2008. 23:32 #50026

status: user
broj poruka: 568



na odgovoru... nisam se ranije javio jer sam bio službeno odsutan.

Situacija je sledeća, digao sam vcore za 100mv i množilac za cpu na 16 tako da sam dobio 3.2ghz i to izgleda ultra stabilno, prime 95 je vrteo bez greške skoro 24h.
Probao sam sa +150mv i 16.5 na 3.3ghz ali mi je prime 95 nakon 11 sati izbacio jednu grešku.

Memara radi na default vrednostima.

Problem sam imao sa ona 4 x 1gb OCZ platinum, nisam mogao nikako da je smirim, čak su preporučeni moduli na sajtu proizvođača ploče za klok iste.
Kako ih malo mrdnem u voltaži ili u mhz, nema boot-a, nema ništa, čak ni kad vratiš na default vrednosti za tu memaru.
Imao sam slučajno 2 modula TakeMS DDR800 5-5-5-18, sa njima sve radi kao duša, probaću da i iz njih izvučem nešto na gore.
Nije mi jasno šta se dešava sa OCZ Platinum, na DFI Blood Iron su radili na 900mhz bez ikakvog problema sva 4 modula, dok je 4300 radio na 3.0ghz.

Ima li neko neku sugestiju u vezi ove memare i njenog setovanja (OCZ Platinum ddr2 800mhz rev.2) ??
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646230.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs