Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Wireless internet
STRANA 1 OD 1
wtf Wireless internet 23.09.2005. 01:26 T914

status: user
broj poruka: 3

Kako da nabavim wireless internet u brdovitom terenu (bez opticke vidljivosti)?
Konkretno: Nalazim se iznad Karaburme u Bg-u, nijedan AP nije direktno vidljiv sa krova (iza brda su), cak nisu ni toliko blizu (1-3 km). Kako da resim problem i da li ima nekog sa Karaburme ili sa Mirijeva ko ima bezicni net da moze da me posavetuje.
Jos jedno pitanjce: da li je tacno da kabal od antene do kartice treba da bude sto kraci?
ADSL i kablovski net ne mogu nikako da dobijem (PCM na fonu, bez kablovske u kraju).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogovi re 23.09.2005. 12:03 #2427

status: user
broj poruka: 15



pazi koliko ja znam na karaburmi jeste prob za to...
nesto je pricao tihomir iz kbc da ce da razvodi mirjevo visnjicku banju karaburmu i preko mosta borca ovca neki bezicni sa ciframa oko 128 flat za 1500 din.
jedino sto jos mozes da vidis imaju oni likovi iz bg wirelesa sto imaju access poin tu negde kod tebe pa sa njima da se zezas ...
to je sto znam....sve ostalo tesko zbog opticke vidljivosti
pozdrav i srecno ti bilo

p.s.imas jos i satelitski net kojii ti ostaje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Kabl 23.09.2005. 15:49 #2428

status: admin
broj poruka: 712
Od antene do kartice možeš postaviti kabl do 3m dužine, maksimalno. Ako je to neizvodljivo, onda se ide na rešenje sa eksternim AP-om koji se montira što bliže anteni. Od AP-a do PC-a ide klasični ethernet kabl i u PC ne ide WiFi kartica, već je dovoljna obična mrežna koju imaš na svakoj ploči.

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 Pa ovako. 23.09.2005. 22:51 #2430

status: user
broj poruka: 94
Kod mene kabal ide direktno od antene do kartice u racunaru i dugacak je 10 metara, a nemam nikakvih problema sa signalom. A sto se tice opticke vidljivost o tome nisam bas najbolje obavesten.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
egzibicija RE: 24.09.2005. 16:42 #2440

status: user
broj poruka: 1



Sto se tice kabela, sve zavisi, tj. nikad se ne zna, ali je sigurno da ce ti odlicno raditi HDF200 na duzini do recimo 5m i HDF400 na duzini do 10m. Naravno da moze odlicno da radi i na vecim duzinama, ali nije sigurno da hoce.
Opticka vidljivost je nesto sto se podrazumeva kao obavezno, ako je nema bolje da ni ne pokusavate. Kostace vas i para i zivaca.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- KBC NET 11.10.2005. 11:20 #2582

status: user
broj poruka: 3529
Sta se mlatis bezveze, idi lepo na sajt https://www.kbcnet.co.yu i pogledaj tamo kontakt telefone, okreni ljude , objasni im gde si pa ako oni misle da moze doci ce da ti izmere signal i znaces lepo na cemu si-da li mozes ili ne!!!!!!
-ShonE-

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
velimirm Koja kartica za Desktop komp ? 09.11.2006. 13:03 #9520

status: user
broj poruka: 4
nalazim se u Luja Adamica. Nedavno je bio jedan kolega da mu sredim laptop i imao je u njemu internu wirelles karticu. Snimi sam da se tu nalazi 5 WIFI mreza. Signal na svim mrezama je bio preko 50 %.
Da li ima neka kartica za desktop komp sa neko malom antenicom koja bi mi odradila posao prikljucenja na Wireless Internet?

Cuo sam da imaju neke sa malom stap antenom i da imaju sa nekim kablicem ?!?

Molim preporuku !

Hvala !


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs