Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Qtek 9000
STRANA 1 OD 1
jumperjack Qtek 9000 09.04.2008. 16:45 T9207

status: user
broj poruka: 497

Procitao sam dosta toga o ovom telefonu i najozbiljnije mislim da ga pazarim pa sam hteo da cujem iskustva od nekoga ko ga vec koristi neko vreme....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 11.04.2008. 08:30 #50685

status: user
broj poruka: 584

Ukoliko si procitao dosta toga, onda je bas na tebi odluka.
Zavisi kakve su ti potrebe, koliko ti je bitan dizajn, velicina,
tezina, HTC je firmetina i ne pravi lose stvari. Zahvaljujuci njima
je i `zaziveo` Windows Mobile. Ne znam kako ga nabavljas i za koje pare,
ali pazi, ovde postoje ljudi koji hoce da prepakuju sve zivo (star mesec dana ali
kupljen i koriscen od 2006-te) ali da ne prijave. Zahvaljujuci momcima iz xda-developers-a,
wm6 je tu u nekoliko varijanti za Universal, mada je manji izbor nego za ostale modele,
tako da mozes da ga napakujes kako ti odgovara. Ja sam ipak
izmedju njega i 9600 izabrao 9600, zgodniji mi je, a pored njih sam imao
8310, s200 i HTC Touch (sada ce salva salive da krene po meni, ali taj je
prej..... a j f o n za kilometar). Kod njega moze da te iznervira velicina (ide leto),
Windows (ali postoji RegEdit), pisanje poruka (u pokretu), sve ostalo moze da se sredi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack Re.. 11.04.2008. 11:32 #50701

status: user
broj poruka: 497


Pazi kada mi velicina uopste nije bitna nego funkcionalnost a potrebno mi je Windows okruzenje sa stalnim pristupom netu i koje kakvim portalima, slazem se da je HTC ime od poverenja a ne bi se zezao i kupovao nesto polovno nego samo novi (negde preko da se ustedi nesto posto su ovi nasi ovde bezobrazni sa cenama)...gledao sam i S200 ali bi onda pre 9600 zbog tastature i naravno brzeg procesora... Sto vise gledam teze mi je da se odlucim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re.. 11.04.2008. 13:25 #50714

status: user
broj poruka: 584
Vidi, opet nisi bas bio precizan za sta ti treba.
Toplo ti ne preporucujem da ides na gledanje, nego ako mozes negde da
pogledas koji primerak, da procackas i da vidis da li ti vrsi posao. S200 odustani
zbog slabog procesora, mislim to jeste arm i na 200MHz (odnosno 180!) i ima potencijala
da se overklokuje do ~266MHz (na racun baterije naravno) ali 9600 ima 400MHz i tastaturu
koja je bitna poprilicno. Jos jedna stvar, svi koji nemaju podrsku za UMTS (recimo bas 8310, s200)
nisu dobri sa signalom, ali u smislu da cupaju bateriju ukoliko su signali baznih stanica
priblizne jacine. Bukvalno samo skacu sa baze na bazu i gutaju struju (specijalno na
063 mrezi). Kod UMTS-a, prvo sto ga iskljucis, drugo imas opciju da pratis samo GSM
signal i on je stabilan i stalno si dostupan (kao na p990i i p1).
E sad, licno ja tu neke prevelike razlike u brzini ne vidim. Mnogo zavisi od programa koje
instaliras i od samog ROM-a. Sam Windows, a specijalno 6 (Crossbow) je sto se tice
imenika, kalendara, planera, notesa malo savrsenstvo i lako i lepo ide sa Outlook-om,
a dodaci su diskutabilni. Programa ima na pretek, ali vise su zvucni nego sto rade kako treba.
Postoji i vnc i remote desktop i gomila ostalih programa ali da ces bas na njemu da
radis nesto preterano pametno i produktivno, tesko. Pre je za `ne daj Boze` situacije
gde ti laptop nije pri ruci.
Ja ga koristim umesto teftera ili blokceta ili vec kako da ga zovem i sve brljotine
su mi tu na jednom mestu - razna podesavanja, sifre, nalozi i ostale gluposti koje
stvarno vise ne mogu da pamtim a nikad ne znam kad ce da mi zatrebaju.
Znam da su olovka i papir zakon, ali ja lepo zapisem, a posle ne znam gde je to. Ovako gde god
da zaglavim imam pristup mailu i Skypetu, imam pristup ruterima, ftp-u i ostalim
spravama a da ne moram da vucaram laptop.
U stvari, ja sad ne znam da li sam ti pomogao ili sam te jos vise zbunio.
Zakljucak je da ako znas da ti bas to treba, neces pogresiti. A ako nisi siguran,
nemoj kupovati skupu igracku. Ili kupi Asus EEE :)
Pozdrav

::
::
:: Pazi kada mi velicina uopste nije bitna nego funkcionalnost a potrebno mi je Windows okruzenje sa stalnim pristupom netu i koje kakvim portalima, slazem se da je HTC ime od poverenja a ne bi se zezao i kupovao nesto polovno nego samo novi (negde preko da se ustedi nesto posto su ovi nasi ovde bezobrazni sa cenama)...gledao sam i S200 ali bi onda pre 9600 zbog tastature i naravno brzeg procesora... Sto vise gledam teze mi je da se odlucim..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack To je to... 11.04.2008. 13:59 #50718

status: user
broj poruka: 497

Ne samo da me nisi zbunio nego si mi pomogao jer manje vise sve sto si nabrojao mi treba plus svremena na vreme pristup koje kakvim portalima a nemam svuda i u svako doba internet da se prikacim lap topom niti ga nosim svuda sa sobom pogotovo kada ne radim! Iz tog razloga sam mislio da je HTC prava sprava za svaki momenat (kampovanje za prvi maj od nedelju dana gde sigurno necu nositi lap top) tako da cim naletim na neki jos malo da ga procakam i vidim kakav je...pazarim!
Hvala na pomoci!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs