Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
problem za poznavaoce
STRANA 1 OD 1
bogili problem za poznavaoce 28.09.2005. 13:27 T929

status: user
broj poruka: 15

imam problem..

konf: MSI VIA kt880, sempron 2600, kingmax 2X256MB 400mhz, 160gb SATA maxtor, MSI GF FX5700LE, MSI combo drive

prvo je komp usporio skroz, sporo prilazio hdd-u i sl...
crkne nedugo zatim hdd... dobijem novi na garanciji i mislim bice sve u redu. ali... proradi on malo brze, ali ne kao ranije. i dalje gusi nesto.

reinstaliram win xp i nista. prvo se win sa driverima i dx9c minut i po do dva, a tek kad hocu nesto da pokrenem... odziv sacuvaj boze. nakon toga nece ni a digne win. izvadim procesor i vidim da ima na njemu kilo paste razmazane svuda po povrsini. obrisem to i vratim proc. proradi malo stabilnije ali ipak gusi.

igram ja igricu (call of duty) i odjednom nestane zvuk. nece da radi ni na jednoj aplikaciji ako ne restartujem komp, a crkne svaki put kad ukljucim igru. posle restarta radi sve normalno. posle par dana pocne da crkava i kad ukljucim winamp i media player. pocne da krci, pesma se cuje usporeno negde u daljini. na vise razlicitih zvucnika ovako.

reinstaliram win xp, oopet isto. odnesem plocu na garanciju, i kazu da radi kod njih normalno. danas mi stize ploca nazad i ne znam sta vise da mu radim.

DA GA BACIM U DJUBRE?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Provera po sistematskom redu 28.09.2005. 13:56 #2463

status: user
broj poruka: 68
Sobzirom da si opisao gomilu problema,kada su u pitanju kao sto rece velika yagusenja tj usporavanja masine najcesce su u pitanju ploce, pa memorije pa cpu.Ja sam se bar susretao do sad kako bi to neko rekao sa nevidjenim problemima na racunaru, a u 99% slucajeva ti naiygled neresivi problemi poticali su od ploce i memorije koje crknu,ili su delimicno ostecene.
Necu ovde sad da te gusi sa negim opisima ponasanja pc nego da odma predjem na stvar sta da radis. Kada dobijes tu plocu pokusaj da iy kucista povadis samo hard disk, flopy disk jedan cd rom ako imas napojnu jedinicu i to sve montiraj van kucista(naravmo ubaci i graficku i cpu u plocu) najcesca divljanja racunara mogu da dodju u slucaju kada ploca ima kratak spoj sa kucistem tj sa masom tj uzemljenjem,(u biosu postavke podesi po defaultu).
Ako ni ovako nista nebude bolje,jedini i pravi ali 100% nacin da otklonis kvar jeste da nabavis drugi racunar sa slicnom knfiguraciom tj isti socket i po mogucnosti cpu i onda krenes redom zamenjivati komponente dok ne otkrijes kvar, mozda nebi bilo lose da odmah krenes od ploce jer u slucaju da je ona ostecenja u nekim slucajevima moze da osteti i druge komponente na sebi.
Vidjao sam ploce na kojima su vrisnuli kondezatori takve mogu odmah da se bace,okom se vidi kada crknu kondenzatori gore na vrhu su nabubrili ndam se da zans kako kondenzator izgleda.
Meni je skoro ploca vrisnula slican problem ako tvoj, poceo je da gusi i trza ali ne u mjeri bas kao kod tebe totano gusenje, prvo sam to primetio u igrama kako trza kao da nema snage da pokrece tu igru (kao na slabim masinama kad igras neku tezu igru) kupio sam novu jer je garancija toj staroj prosla i sada pc radi kao doxa.Puno srece da to sto pre otklonis,i zapamti ovaj drugi nacin (zamena komponanti navodno neispranih sa ispravnim) je najbolji nacin za otklanjanje kvara,svi pravi i iskusni pc serviseri rade ovim sistemom, jer je 100% siguran,neki se nece mozda sloziti sa ovim ali oni obicno vise teoretisu, ali ovo je praksa tu nema sta da se prica nego da se radi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogili re: 28.09.2005. 15:11 #2464

status: user
broj poruka: 15
probacu to sa kucistem... nije mi ni palo na pamet...

memorija nije sigurno, jer sam probao nove module.

meni pored ploce smrdi i procesor... mozda je i on nesto ostecen od sve one paste sto je bila na njemu.

ono za zamenu svih delova je skoro nemoguce, gde cu da nadjem takvu konfiguraciju (da ne pominjem koliko malo ljudi ima ti plocu), pa da jos neko hoce da mi da komp da se igram sa njim...

ako je riknula ploca, ali ne skroz (nego dovoljno da zaj...ava), sta da kazem u servisu kad je odnesem na garanciju. oni ce je probati i reci da radi. KAKO JE ZAMENITI POD TIM USLOVIMA, STA IM TREBA RECI ILI POKAZATI????




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic servisiranje 28.09.2005. 19:21 #2465

status: user
broj poruka: 68
Kad probas ovu semu sa raspakivanjem komponenti iz kucista,ako opet bude zezao taj servis koji daje garanciju ako kazu da je ploca ok, pitaj ih dali mozez da kod njih doneses procesor (komplet,kuciste) da ga oni testiraju jer obicno oni imaju dovoljno komponenti da zamene i otkriju tvoj problem, meni kada je moja ploca riknula ja sam prvo posumnjao u cpu, odneo u servis i rekli da je sve sa njim ok, i rekli su ako hocu da im dostavim i plocu jer su bili 95% sigurni da je ploca pravila problem,medjutim ja to nisam uradio jer sam imao kod druga slicnu konfiguraciju i odradio ono kao sto sam ti i rekao, i otkrio da je ploca poludela.Eto tako pravi servis nebitno dali imas garanciju kod njih ili ne uradice ti to otklanjanje koja je komponenta u kvaru

pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogili bios 29.09.2005. 07:27 #2468

status: user
broj poruka: 15
MSI ima jednu caku koja se zove Live Update, gde mozes da updateujes sve drivere i bios.

Bios moze da se flesuje u varijandi koja se zove windows mode tj. da ga flesujes diektno iz windowsa, pa da ima efekta tek kad se restartuje.

kakvi problemi nastaju posle neadekvatnog flesovanja, i da li to mozda moze da bude moj problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrpan problemi sa racunarom 29.09.2005. 10:04 #2470

status: user
broj poruka: 10
Vidi, moguce je da si zeznuo stvar sa BIOS update-om. U principu bios se flashuje SAMO ako ti nesto ne radi kako treba. Ploca ili neka od komonenti ne moze da radi nesto bolje sa novim biosom ako vec radi kako treba. Druga varijanta je procesor (po meni). Imao sam slican problem sa Bartonom 2500. Umesto muzike se culo sustanje kao da radio nije na stanici, ili se cula muzika kao iz bureta. Ako si probao da promenis memoriju, ostaje ti da probas da vratis originalnu verziju BIOS-a, pregledas plocu da nema nekih vidljivih promena (neko ovde je pomenuo kondenzatore) na delovima. Ploca moze da se popravi ako se zamene kondenzatori odgovarajucim. pogledaj jos da li windows gura hard u PIO ili u UDMA modu. Ne znam bolje da te posavetujem.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Bios chip 29.09.2005. 10:12 #2471

status: user
broj poruka: 68
Sto se tice flashanja biosa nije to toliko tesko i strasno retko se desava da dodje do ostecenja biosa,mada i ako do tog dodje opet postoje resenja,u najgorem slucaju to je zamena bios chipa,samo se kupi drugi originalan za tu i tu plocu i izvadi se sa specijalnim klestima posto ima posebnu uticnicu u koju se smesta rukom ga je gotovo nemoguce iscpati, ili sa opcijama koje imaju neke ploce recimo kod asusa to se zove CrashFree BIOS2,on spasava bios ako novi nije dobro ucitan ili slicno,kod MSI ploca nisam nesto bas upoznat da li imaju nesto tako,trebalo bi da imaju,ili recimo kod novijih gigabyte ploca na nekim imaju po dva bios chipa jedan je kao i ostali svi chipovi na drugim plocama a drugi je samo ROM znaci na njeg nemoze da se upise nista i on priskace u pomoc da se ova prvi osteti ili slicno.
E sad sto se tice ovog tvog problema neznam dali je bas do biosa, jedino ako je neka u pitanju nekopatibilnost ploce i procesora ili neceg drugog,ako ti je PC pre radio sve ok nebi to trebalo da je to.A ako i to hoces otidji na officijalne stranice prozvodjaca svoje ploce i nadji novije verzije biosa i vidi u objasnjenju kakve su novosti u njnem tj sta ima sto starije verzije nisu imale.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dekibo MSI KRS 29.09.2005. 11:14 #2472

status: user
broj poruka: 1

Samo promeni plocu ako mozes i resices probleme!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogili Re: problemi sa racunarom 29.09.2005. 13:40 #2474

status: user
broj poruka: 15
jel sve radilo normalno sa novim procesorom?

izgleda da je isti problem kao kod tebe, jer si bukvalno do detalja opisao moje simpome...

probacu neki drugi procesor, pa ako sve radi bar znam gde je problem. i onako je sve pod garancijom.


:: Vidi, moguce je da si zeznuo stvar sa BIOS update-om. U principu bios se flashuje SAMO ako ti nesto ne radi kako treba. Ploca ili neka od komonenti ne moze da radi nesto bolje sa novim biosom ako vec radi kako treba. Druga varijanta je procesor (po meni). Imao sam slican problem sa Bartonom 2500. Umesto muzike se culo sustanje kao da radio nije na stanici, ili se cula muzika kao iz bureta. Ako si probao da promenis memoriju, ostaje ti da probas da vratis originalnu verziju BIOS-a, pregledas plocu da nema nekih vidljivih promena (neko ovde je pomenuo kondenzatore) na delovima. Ploca moze da se popravi ako se zamene kondenzatori odgovarajucim. pogledaj jos da li windows gura hard u PIO ili u UDMA modu. Ne znam bolje da te posavetujem
:: Pozdra
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB pasta 04.10.2005. 19:25 #2515

status: user
broj poruka: 281
Koliki sloj paste si naneo.Ako je imaš previše kuler ti nesluži ničemu i pregrejava se procesor.Kupi neku Gigabyte nForce 2 ploču sa dual BIOS-om.
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bogili Re: pasta 06.10.2005. 10:34 #2531

status: user
broj poruka: 15
da je meni do kupovanja, znao bih ja sta da kupim... stvar je u tome da treba da sredim ovo sto imam.

pukao mi je procesor...
radi bez problema na 100mhz, ali na radnih 166 puca.
probao sam na ortakovom kompu, ista stvar se desava.

idam danas u servis da ga odnesem na reklamaciju


:: Koliki sloj paste si naneo.Ako je imaš previše kuler ti nesluži ničemu i pregrejava se procesor.Kupi neku Gigabyte nForce 2 ploču sa dual BIOS-om
:: Igor B
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 06.10.2005. 23:26 #2539

status: user
broj poruka: 281
Ako mozes da zamenis procesor probaj da ga zamenis za Bartona.
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs