Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
MOLIM ZA POMOC H I T N O
STRANA 1 OD 1
borko75 MOLIM ZA POMOC H I T N O 19.04.2008. 18:41 T9375

status: user
broj poruka: 10

kompjuter P4 asus ploca problem je kompjuter se sam pali i gasi ko da ga neko zeza. Zamenio sam napajanje isti slucaj poskidam sva napajanja opet istio. Resio sam ja problem ali privremeno skinuo sam kabl koji ide od prekidaca do ploce i prestalo je sad samo srafcigerom prespojim te dve zice upalim ga i sve je OK.
Zbog cega se to desilo i u cemu je problem nemam predstavu!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 19.04.2008. 18:56 #51571

status: user
broj poruka: 4506
Meni je bilo slicno samo sto se palio sam od sebe posle gasenja....ploca mi nije bila u redu....mada idi prvo u bios i pogledaj da li ti je namesteno da se kompjuter pali pri pomeranju misa, tastature ili zbog signala preko modema (lan kartica, adsl itd....)...Da li su ti dobro ustekani prekidaci, zice u maticnu plocu ? ( power , reset, led i hdd i ostali ? ) ...ako si sve ovo proverio onda je ploca verovatno ...


Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 19.04.2008. 18:57 #51572

status: user
broj poruka: 3529
Cini mi se da si sam dao odgovor, ako je sve u redu kada skines sa ploce kabl od prekidaca onda je do njega, verovatno on sam pravi kratak spoj u samom sebi i kad se to desi komp ti se ukljuci, zameni prekidac ako mozes i resen problem.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 19.04.2008. 19:09 #51574

status: user
broj poruka: 2196



vrlo verovatno je prekidac ne mora da bude ploca jer kad ga pali srafcigerom to nema veze sa plocom znaci trebalo bi da je prekidac promeni na ploci onaj kablic da ga palis na restart
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 19.04.2008. 19:13 #51576

status: user
broj poruka: 3529
Samo da dodam, trkni do bilo kog servisa, mora da imaju prekidac sve sa kablicem, kao sto rece kolega moze i od restarta, ista im je funkcija.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
borko75 re 19.04.2008. 19:19 #51579

status: user
broj poruka: 10
probao sam vec sa tasterom od restarta i isti problem NEMAM PREDSTAVU O CEMU SE RADI


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi onda 19.04.2008. 19:47 #51580

status: user
broj poruka: 2196



onda je ploca ili cler CMOS ili ako nema izvadi bateriju,probaj,ai sta ti preostaje pali srafcigerom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi prekidac 19.04.2008. 19:48 #51581

status: user
broj poruka: 2196



ako radi sa srafcigerom onda je ok kupi prekidac,ako nema nov kupi polovan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs