Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Da vam bude pri ruci
STRANA 1 OD 1
rasha44 Da vam bude pri ruci 27.04.2008. 02:31 T9515

status: user
broj poruka: 1492
Da biste sebi olaksali posao i lakse dolazili do Windows alatki koje, mozda, cesce koristite, otvorite nov folder na desktopu. Desni taster na misu > New > Folder.
Napravite precice (shortcuts) za programe. Opet isto kao gore, samo umesto folder New > Shotsut.
U prozoru `Type the location of the item:` ubacite sta vam treba od ovih alatki:

Computer Management > compmgmt.msc
Device Manager > devmgmt.msc
MS Configuration > msconfig.exe
Performance Monitor > perfmon.msc
Services > services.msc
Task Manager > taskmgr.exe

U sledecem prozoru nazovite precice kako hocete. Prevucite ih sve u nov folder i nazovite ga po zelji. Napr. System tools, Sistemske za**bancije i sl.

Tu mozete da ubacite sve slicne alatke, koje cesto koristite. Predlazem vam da sa sajta:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/default.aspx

skinete bar Autoruns i Process Explorer. Procitajte Help files da vidite cemu sluze. Vrlo korisni programi.

Folder mozete ostaviti na Desktopu ili ga ubaciti u Quick Launch bar, Start Menu Programs, gde vam najvise odgovara.


Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 27.04.2008. 03:34 #52587

status: user
broj poruka: 12057

Korisno za ljude koji počinju ili žele da se bave administracijom Win OS-a.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Još samo da odsečem ruke, i.... 27.04.2008. 07:34 #52588

status: user
broj poruka: 6643
Da, dobra fora, da sam je samo znao na početku... ovako, čim pomislim na Task manager, ruke same kucaju shortcut... (eto, imam neki iskakajuči program sa paletom prečica, KOJE SAM JA napravio i stvarno najviše koristim, - slično tom tvom savetu o quick lanuch postavljanju, ali, i dalje ja to kljucam na svoj način, nekad i najgluplji.... taki` sam).
Za početnike bi bilo dobro da steknu naviku da recimo, pri instalaciji prave sebi i drugima ovakve prečice na vidnim mestima (mada će opcija windowsa da se administrativne alatke vide u `start`-u, praktično odraditi sve ovo što si nabrojao, pogotovo ako ih prevučeš i na desktop ili quick-launch).
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 I meni je trebalo vremena... 27.04.2008. 16:06 #52611

status: user
broj poruka: 1492
da se naviknem da koristim taj folder, koji sam stavio u Quick Launch. Ubacio sam tu i Everest i Process Explorer, koji ima mnogo vise opcija od Task Managera, pa opet mi krene ruka na Win key + R da ukucam sta mi treba.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs