Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
pitanje - upload
STRANA 1 OD 1
boztoga pitanje - upload 27.04.2008. 15:34 T9521

status: user
broj poruka: 516
o ovome nikad nisam razmisljao, niti sam ikada pricao sa nekim o ovome, pa moram da pitam - jako me interesuje...
da li je moguce biti konektovan na internet i normalno ga pretrazivati bez upload-a?
ili da li je moguce nekako iskljuciti/blokirati upload? i ako je moguce da li ce i dalje sve raditi normalno?

znaci da download brzina bude npr. 1Mbps a da upload bude 0. predpostavljam da to ne moze da se dobije tako od provajdera, ali da li postoji neko podesavanje ili program koji bi to mogao da uradi...

hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Nemoguce je 27.04.2008. 15:44 #52608

status: user
broj poruka: 271
Da li je moguce da dvoje ljudi vodi dijalog o nekoj temi ali da je jedan od njih gluv a drugi mutav ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga Nemoguce je 27.04.2008. 15:49 #52609

status: user
broj poruka: 516

lol

ok, nisam znao morao sam da pitam kolko god glupo zvucalo...

ajde onda sledece pitanje

cemu mi sluzi upload tj. sta to moj sistem salje na internet i kome? i da li ja mogu da vidim nekako sta je on sve salje tj. nekako da kontolisem sve sto se uploadu-je dok sam na mrezi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 27.04.2008. 16:03 #52610

status: user
broj poruka: 2900
Pa recimo kad ovde kliknes `odgovor` na ovu temu da das odgovor, ti posaljes podatak da trazis da ti otvori sl. stranu, tako da dok i samo listas internet ti imas mali upload, tj. uploadujes svoj zahtev na neki nacin..
Upload ti je ono sto saljes sa svoj kompa jel tako ?
Pa dok otvaras strnu, ti sa kompa saljes zahtev da ti internet nju otvori jel tako ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko MOže 27.04.2008. 16:49 #52619

status: user
broj poruka: 6643
To što pitaš je satelitski internet, ali samo u download-u (čuvene stranice za piratsko skidanje), gde iskoristiš listu ili neki prethodni upit - koji je upload ili listu koja se povremeno daje i skidaš sve ili šta ti treba. Inače, klasičan internet ne može tako da funkcioniše, tvoj zahtev za učitavanjem stranice, ili skidanjem fajla, ide serveru na kome se to nalazi i to je neminovno upload, komunikacija je dvosmerna, također, sam IP kao protokol je neminovno dvosmeran jer i čak kada si završio sa upitom, tvoj računar šalje odgovor o primljenim paketima, njihovom stanju ispravnosti itd. Dakle, neminovno. Nema stealth-a, nema inkognito surfanja, već samo iluzije da si neprepoznat. Svi smo totalno provaljeni, od lokacije do adrese, vremena na net-u, posećenih strana, itd. itd. MNogo više nego što bi se iko od nas setio ni kada bi ga danima mučili.
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 27.04.2008. 19:42 #52627

status: user
broj poruka: 2270
Kao što si čuo ti moraš stalno da šalješ podatke o primljenim paketima da bi se protokol održao. Verovatno ti smetaju samo programi koji traže NET a ti ne možeš da ih kontrolišeš. Zato služe, između ostalog, firewall programi, npr ZOne Alarm koji može svakom programu da odobri ili zabrani komunikaciju. A da smo svi provaljeni - jesmo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 27.04.2008. 21:36 #52637

status: user
broj poruka: 12057

Ako te iz nekog razloga muči upload, ograniči ga sa NetLimiter-om. Ali povratnih informacija (podataka - download-a) ne može biti bez odlaznih informacija. Može download streamova da SkyStar 2 karticom, ali to je skupo i nepraktično pored ADSL-a.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: MOže 27.04.2008. 23:30 #52649

status: user
broj poruka: 271
Ne moze internet bez uploada makar on bio i satelitski, da bi ti radio satelitski internet moras da imas neki alternativni nacin za upload tipa dial up, wireless ili bilo koji drugi i bez njega satelitski internet ne moze da funkcionise.


:: To što pitaš je satelitski internet, ali samo u download-u (čuvene stranice za piratsko skidanje), gde iskoristiš listu ili neki prethodni upit - koji je upload ili listu koja se povremeno daje i skidaš sve ili šta ti treba. Inače, klasičan internet ne može tako da funkcioniše, tvoj zahtev za učitavanjem stranice, ili skidanjem fajla, ide serveru na kome se to nalazi i to je neminovno upload, komunikacija je dvosmerna, također, sam IP kao protokol je neminovno dvosmeran jer i čak kada si završio sa upitom, tvoj računar šalje odgovor o primljenim paketima, njihovom stanju ispravnosti itd. Dakle, neminovno. Nema stealth-a, nema inkognito surfanja, već samo iluzije da si neprepoznat. Svi smo totalno provaljeni, od lokacije do adrese, vremena na net-u, posećenih strana, itd. itd. MNogo više nego što bi se iko od nas setio ni kada bi ga danima mučili
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs